Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Atletický tunel s rovinkou, v hledišti místa pro handicapované, mezinárodní parametry... Ve Vítkovicích právě vyrostlo opravdu špičkové sportoviště

07.12.2015
Atletický tunel s rovinkou, v hledišti místa pro handicapované, mezinárodní parametry... Ve Vítkovicích právě vyrostlo opravdu špičkové sportoviště

Autor: ostrava.cz

Popisek: Nové sportoviště.

Sportoviště s běžeckým oválem s šesti drahami v délce 200 metrů, osmi přímými drahami pro sprinty v délce 60 metrů, sektory pro skok do výšky, do dálky, o tyči a vrh koulí, které splňuje parametry Mezinárodní atletické federace IAAF. Tak vypadá nová Atletická hala Vítkovice, jejíž výstavba byla dokončena k poslednímu dni listopadu.

Pro více jak tisíc diváků - jako ve Vídni

Součástí objektu vybudovaného poblíž Ostrava Arény je rekonstruovaný atletický tunel s rovinkou dlouhou 100 metrů. Atletické závody a další akce může v hale sledovat 1012 sedících diváků, osm míst je vyhrazených pro hendikepované.

Atleti začnou využívat nový objekt k tréninkům od ledna 2016, v rámci zimní přípravy se v ní budou střídat hokejisté, fotbalisté a další sportovci, sloužit bude policistům, hasičům, studentům i školní mládeži.

„Nová atletická hala spolu s rekonstruovaným městským stadionem posunula Ostravu zase o něco výše na žebříčku vyspělých evropských sportovních měst,“ uvedl primátor Tomáš Macura. „Haly s kapacitou hlediště přes tisíc diváků mají ve střední Evropě pouze v Rakousku ve Vídni a v polském městě Spala. Nejen SSK Vítkovice, ale vlastně celá česká atletika má nyní k dispozici špičkově vybavené sportoviště umožňující celoroční přípravu včetně pořádání závodů v zimní halové sezóně. Věřím, že se ve spolupráci s Českým atletickým svazem podaří v Ostravě realizovat rozpracovaný projekt národního tréninkového atletického centra,“ dodal.

Stavělo se přes rok

Výstavba atletické haly začala v září 2014. Celkové náklady na stavbu dosáhly 337 mil. korun bez DPH. 80 % uznatelných nákladů do maximální výše bezmála 280 mil. korun je hrazeno z ROP, zbytek financuje statutární město Ostrava. Provozovatelem haly je společnost Vítkovice Aréna.

Vítkovický sportovní komplex, který zahrnuje městský stadion a atletickou halu, byl vybrán do projektu Národních olympijských center pro atletiku a fotbal.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace