Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zaměstnanci krajského úřadu sbírají potraviny pro hladovějící. Nakrmit lidi v nouzi může i veřejnost

14.10.2015
Zaměstnanci krajského úřadu sbírají potraviny pro hladovějící. Nakrmit lidi v nouzi může i veřejnost

Autor: Archiv KL

Popisek: Bezdomovec, ilustrační foto

Často končí mezi odpadky, přitom ještě není prošlé a mnohým by pomohlo utišit hlad. Na plýtvání jídlem, ale také na rostoucí počet lidí ohrožených hladověním má upozornit sbírka potravinové pomoci, pořádaná při příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby připadající na 17. říjen.

Úředníci se angažují pro dobrou věc

Do sbírky se letos opět zapojí i zaměstnanci moravskoslezského krajského úřadu a krajských příspěvkových organizací.

Do 16. října je na Krajském úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zřízeno sběrné místo, kam mohou zaměstnanci kraje, ale i veřejnost nosit potraviny, které nakrmí lidi v nouzi. Letos se do sbírky již potřetí zapojí také krajské příspěvkové organizace - školy, zařízení sociálních služeb, nemocnice, muzea a další.

Vloni šlo o víc jak pět tun

„Vloni shromáždili zaměstnanci Moravskoslezského kraje přes 5,2 tuny potravin za více než 253 tisíc korun. S chudobou se může potkat každý z nás, ať už v důsledku nečekaných a neovlivnitelných životních událostí nebo následkem vlastních rozhodnutí. Budu proto velmi rád, když dárců s dobrým srdcem letos ještě přibude,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Dodal, že nejvíce jsou vítány trvanlivé potraviny, jako je mouka, cukr, rýže, těstoviny, káva, čaj, cukrovinky, dětské přesnídávky, luštěniny, instantní polévky, konzervy a podobně. Až sbírka skončí, budou předány pracovníkům pobočky Potravinové banky v Ostravě, která je prostřednictvím svých partnerských neziskových organizací - Armády spásy, Charity, Slezské diakonie, Nové šance, Renarkonu, Diakonie ČCE a dalších předá lidem v nouzi. Tedy jednotlivcům a rodinám s dětmi v azylových domech, lidem bez přístřeší, osaměle žijícím seniorům a dalším potřebným.

Zapojí se stovka organizací

„Je potěšitelné, že se i v letošním roce rozhodly do potravinové sbírky zapojit také krajské příspěvkové organizace. Je to neuvěřitelných 100 organizací,“ upřesnil ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza s tím, že Moravskoslezský kraj každoročně podporuje činnost Potravinové banky v Ostravě také finančně. Loni kraj dotoval Potravinovou banku 200 tisíci korunami.

Světová banka odhaduje, že v letošním roce bude v extrémní chudobě žít 702 milionů lidí, což je zhruba 9,6 procenta světové populace. Podle statistik z loňského roku chudoba a sociální vyloučení hrozí také 1,6 milionu obyvatel České republiky.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace