Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Návštěvníci Colours of Ostrava pomáhali pohybem dobré věci. Díky šlapání dostanou děti v Africe kola, aby se dostaly do škol. Opraví je pro ně vězni

21.07.2015
Návštěvníci Colours of Ostrava pomáhali pohybem dobré věci. Díky šlapání dostanou děti v Africe kola, aby se dostaly do škol. Opraví je pro ně vězni

Autor: cez.cz

Popisek: Šlapání na kole.

Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava tradičně přivedl na sever Moravy věhlasná jména české i zahraniční hudební scény a k tomu přidal nabitý doprovodný program v průběhu všech festivalových dnů. Ten sobotní byl věnován charitativní pomoci. Před branami areálu podporovali návštěvníci svým vlastním pohybem na speciálních kolech Nadace ČEZ neziskové organizace Kola pro Afriku a Filadelfie – Přístav Oldřichovice.

Energie se přetváří na peníze

Na festival dorazilo dobročinné kolo Nadace ČEZ v rámci charitativní akce Pomáhej pohybem. „Na našem speciálním kole se vydaná energie a sportovní výkony přetváří ve finanční podporu neziskovým organizacím,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková. V sobotu na něm před branami festivalového areálu měli zájemci možnost strávit vždy jednu minutu. „Spojení vlastního pohybu a pomoci dobré věci se na podobných akcích tradičně těší obrovské oblibě. I na Colours návštěvníci vyšlapali maximální možnou podporu pro obě organizace,“ dodala Michaela Žemličková.

Ostravský festival letos představil i taková jména jako Björk, Rudimental, Kasabian či Mika. Někteří návštěvníci si z něj kromě hudebních zážitků odnesli také dobrý pocit za to, že pomohli potřebným. Díky jejich sportovním výkonům si společnosti Kola pro Afriku a Filadelfie – Přístav Oldřichovice odvezly pomoc v celkové výši přesahující sto tisíc korun.

Kola pro Afriku

Obecně prospěšná společnost Kola pro Afriku sbírá stará či nepotřebná jízdní kola od dárců v České republice, aby je po důkladné opravě posílala do africké Gambie, kde je využívají místní děti k dopravě do vzdálených škol. Darovaná kola opravují odsouzení ve Věznici Heřmanice.

„Příspěvek z charitativní akce Nadace ČEZ ve výši 52 355 Kč využijeme na přepravu kol do Gambie, která proběhne letos na podzim. Zároveň bychom z něj rádi pořídili nářadí do gambijských školních dílen. V nich pracují námi zaučení mechanici, kteří se starají o školní kolový park,“ uvedl ředitel společnosti Kola pro Afriku Roman Posolda. Za necelé tři roky odeslala společnost KPA gambijským dětem již téměř čtyři tisíce darovaných kol.

Sdružení Filadelfie – Přístav Oldřichovice všestranně podporuje náhradní rodinnou péči. Cílem jeho snažení je, aby co nejvíce dětí z dětských domovů a kojeneckých ústavů mohlo své dětství a dospívání trávit v náhradní rodině, kde dostanou lepší základy pro budoucí samostatný život.

Za tím účelem staví nové domy pro začínající pěstouny, kteří mají „velké srdce, ale malý byt“. Ti si díky postavenému přístřeší mohou vzít více dětí do své péče. „Za 12 let naší činnosti jsme v podhůří Beskyd v okolí Třince postavili pět domů, ve kterých dnes žije 24 dětí, z toho 20 v pěstounské péči. Výtěžek ze speciálního kola Nadace ČEZ ve výši 51 418 Kč využijeme právě na dostavbu dalšího, již šestého domu pro pěstounskou péči,“ sdělil Ivo Sysala, zástupce vedoucího střediska Filadelfie – Přístav Oldřichovice.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace