Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kalousek for President! Obdivovatelé exministra založili fanklub v Opavě a výkřik z titulku si dali přímo do stanov. Co na to oslavovaný politik?

24.06.2014
Kalousek for President! Obdivovatelé exministra založili fanklub v Opavě a výkřik z titulku si dali přímo do stanov. Co na to oslavovaný politik?

Autor: TOP 09

Popisek: Miroslav Kalousek

ROZHOVOR Za politickou jedničku a vůbec nejlepšího ministra financí považují Miroslava Kalouska členové jeho zbrusu nového Top fan klubu. Příznivci z Opavy na místopředsedovi TOP 09 obdivují jeho geniální smysl pro humor nebo brilantní rétoriku a věří, že se opět vrátí do vlády. I to zaznělo v rozhovoru, který za klub poskytla Marcela Masná ParlamentnímListům.cz.

Váš fanklub vznikl teprve nedávno. Co vás k tomu vedlo?

Top fan klub Miroslava Kalouska vznikl přesně letos 12. května v Opavě. Založili jsme ho právě my, členové a  členky místní organizace TOP 09 jako výraz sympatií a obdivu k Miroslavu  Kalouskovi. Považujeme ho prostě za jedničku na naši politické scéně. Je to inteligentní příjemný muž a gentleman, což bohužel mnoho lidí neví.

Jaký je zájem o členství a budete nějak fanklub propagovat?

O členství je velký zájem. V současné době se nám hlásí jednak členové TOP 09, ale také nestraníci. Chceme dávat vědět lidem o našich akcích mimo jiné také na facebooku. O návštěvě Miroslava  Kalouska, který nedávno kraj navštívil, se lidé mohli dozvědět z regionálního tisku.

Co bude vaším cílem?

Rozhodli jsme se odstranit  nálepku toho, který může za všechno. Tu má Miroslav Kalousek u veřejnosti neprávem a vůbec mu nesluší. Chceme také tuto osobnost české politiky více popularizovat a pomoct k šíření kladných informací, protože o ty pouze záporné se již léta starají jeho oponenti v médiích.

Jaká bude činnost fanklubu? Máte v plánu už něco konkrétního?

Náš fanklub teprve vzniká, proto se chceme v prvních měsících zaměřit na přijetí dalších fanoušků a taky se společně sejít.

Čím vás exministr Miroslav Kalousek zaujal?

Je to náš nejlepší ministr financí, kterého jsme měli. To by si měli všichni uvědomit, když už to vědí i v zahraničí. Jasným důkazem je, že jako jediný ministr financí získal dvakrát ocenění Emerging Markets. Tato cena mu patřila za to, že ve své funkci přispíval k upevnění a posílení pozice České republiky na mezinárodní úrovni a naší důvěryhodnosti na finančních trzích. Navíc je to brilantní rétor a stratég, jakých v české politice opravdu mnoho není.

Co na panu Kalouskovi oceňujete nejvíce? Je něco, co vám na něm vadí?  

K tomu, že je nadprůměrně inteligentní stratég a brilantní rétor, má také geniální smysl pro humor. Proto je také jednou z hlavních povinností člena našeho fanklubu uchovat si humor za každých okolností. To kvitoval při zakládací ceremonii i Miroslav Kalousek, který říká: „Ztráta humoru je to nejhorší, co člověka může vůbec potkat.“

Jak hodnotíte jeho současnou pozici v Parlamentu?

V opozici mu to velmi sluší. Je vidět, že si situaci opravdu užívá, protože je jejím hlavním motorem. Ministr Babiš by byl úplně politický ztracený, kdyby neměl svůj imaginární terč v podobě Miroslava Kalouska.


Řada neúspěchů ekonomiky se přičítá v současné době vládě Petra Nečase, tedy i Miroslavu Kalouskovi. Co vy byste chtěli vzkázat kritikům?

Je potřeba se podívat, kdo mu to přičítá a jestli pro to má vůbec argumenty. Jsou to především političtí oponenti, kteří prostřednictvím médií krmí občany nepravdivými a někdy až děsivými informacemi. Většina dnešních médii má pouze jediný cíl a tím je byznys. Jde jim o zvýšení prodeje tisku, maximální popularizaci svých webových stránek a to za všech okolností. Vytrácí se serióznost a snaha analyticky a objektivně informovat. Bohužel jsme všichni zahlceni velkým balvanem negativismu a stresu, který nás každodenně obklopuje a válcuje. Měli bychom si uvědomit, že jen díky úsporné strategii a ekonomickým opatřením minulé vlády, ve které byl právě Miroslav Kalousek výraznou postavou, tady dnes nemáme velké problémy s financováním služeb státu, jako je mají lidé v Řecku. Toho si někteří lidé neváží, ale my věříme, že mnozí už brzy začnou říkat: „On měl pravdu.“


Myslíte si, že se dostane TOP 09 a také pan Kalousek znovu do vlády?

Ano. TOP 09 se za pět let existence stala naprosto stabilní součástí české politické scény a lídrem pravice. Myslíme si, že příští parlamentní volby budou pro TOP 09 opět velmi úspěšné. Každý se musí o svůj život zasadit také sám a nečekat, co pro něj udělá stát. Ale u toho je třeba se umět i bavit. Mimochodem víte, jak zní poslední věta našich stanov? Kalousek for President!

Daniela Černá

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace