Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kalousek for President! Obdivovatelé exministra založili fanklub v Opavě a výkřik z titulku si dali přímo do stanov. Co na to oslavovaný politik?

24.06.2014
Kalousek for President! Obdivovatelé exministra založili fanklub v Opavě a výkřik z titulku si dali přímo do stanov. Co na to oslavovaný politik?

Autor: TOP 09

Popisek: Miroslav Kalousek

ROZHOVOR Za politickou jedničku a vůbec nejlepšího ministra financí považují Miroslava Kalouska členové jeho zbrusu nového Top fan klubu. Příznivci z Opavy na místopředsedovi TOP 09 obdivují jeho geniální smysl pro humor nebo brilantní rétoriku a věří, že se opět vrátí do vlády. I to zaznělo v rozhovoru, který za klub poskytla Marcela Masná ParlamentnímListům.cz.

Váš fanklub vznikl teprve nedávno. Co vás k tomu vedlo?

Top fan klub Miroslava Kalouska vznikl přesně letos 12. května v Opavě. Založili jsme ho právě my, členové a  členky místní organizace TOP 09 jako výraz sympatií a obdivu k Miroslavu  Kalouskovi. Považujeme ho prostě za jedničku na naši politické scéně. Je to inteligentní příjemný muž a gentleman, což bohužel mnoho lidí neví.

Jaký je zájem o členství a budete nějak fanklub propagovat?

O členství je velký zájem. V současné době se nám hlásí jednak členové TOP 09, ale také nestraníci. Chceme dávat vědět lidem o našich akcích mimo jiné také na facebooku. O návštěvě Miroslava  Kalouska, který nedávno kraj navštívil, se lidé mohli dozvědět z regionálního tisku.

Co bude vaším cílem?

Rozhodli jsme se odstranit  nálepku toho, který může za všechno. Tu má Miroslav Kalousek u veřejnosti neprávem a vůbec mu nesluší. Chceme také tuto osobnost české politiky více popularizovat a pomoct k šíření kladných informací, protože o ty pouze záporné se již léta starají jeho oponenti v médiích.

Jaká bude činnost fanklubu? Máte v plánu už něco konkrétního?

Náš fanklub teprve vzniká, proto se chceme v prvních měsících zaměřit na přijetí dalších fanoušků a taky se společně sejít.

Čím vás exministr Miroslav Kalousek zaujal?

Je to náš nejlepší ministr financí, kterého jsme měli. To by si měli všichni uvědomit, když už to vědí i v zahraničí. Jasným důkazem je, že jako jediný ministr financí získal dvakrát ocenění Emerging Markets. Tato cena mu patřila za to, že ve své funkci přispíval k upevnění a posílení pozice České republiky na mezinárodní úrovni a naší důvěryhodnosti na finančních trzích. Navíc je to brilantní rétor a stratég, jakých v české politice opravdu mnoho není.

Co na panu Kalouskovi oceňujete nejvíce? Je něco, co vám na něm vadí?  

K tomu, že je nadprůměrně inteligentní stratég a brilantní rétor, má také geniální smysl pro humor. Proto je také jednou z hlavních povinností člena našeho fanklubu uchovat si humor za každých okolností. To kvitoval při zakládací ceremonii i Miroslav Kalousek, který říká: „Ztráta humoru je to nejhorší, co člověka může vůbec potkat.“

Jak hodnotíte jeho současnou pozici v Parlamentu?

V opozici mu to velmi sluší. Je vidět, že si situaci opravdu užívá, protože je jejím hlavním motorem. Ministr Babiš by byl úplně politický ztracený, kdyby neměl svůj imaginární terč v podobě Miroslava Kalouska.


Řada neúspěchů ekonomiky se přičítá v současné době vládě Petra Nečase, tedy i Miroslavu Kalouskovi. Co vy byste chtěli vzkázat kritikům?

Je potřeba se podívat, kdo mu to přičítá a jestli pro to má vůbec argumenty. Jsou to především političtí oponenti, kteří prostřednictvím médií krmí občany nepravdivými a někdy až děsivými informacemi. Většina dnešních médii má pouze jediný cíl a tím je byznys. Jde jim o zvýšení prodeje tisku, maximální popularizaci svých webových stránek a to za všech okolností. Vytrácí se serióznost a snaha analyticky a objektivně informovat. Bohužel jsme všichni zahlceni velkým balvanem negativismu a stresu, který nás každodenně obklopuje a válcuje. Měli bychom si uvědomit, že jen díky úsporné strategii a ekonomickým opatřením minulé vlády, ve které byl právě Miroslav Kalousek výraznou postavou, tady dnes nemáme velké problémy s financováním služeb státu, jako je mají lidé v Řecku. Toho si někteří lidé neváží, ale my věříme, že mnozí už brzy začnou říkat: „On měl pravdu.“


Myslíte si, že se dostane TOP 09 a také pan Kalousek znovu do vlády?

Ano. TOP 09 se za pět let existence stala naprosto stabilní součástí české politické scény a lídrem pravice. Myslíme si, že příští parlamentní volby budou pro TOP 09 opět velmi úspěšné. Každý se musí o svůj život zasadit také sám a nečekat, co pro něj udělá stát. Ale u toho je třeba se umět i bavit. Mimochodem víte, jak zní poslední věta našich stanov? Kalousek for President!

Daniela Černá

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace