Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Řidič pod vlivem drog srazil chodkyni, která zemřela

09.01.2014
Řidič pod vlivem drog srazil chodkyni, která zemřela

Autor: Profimedia.cz

Popisek: policie, ilustrační foto

KRIMI V pondělí 6. ledna v době kolem 06:30 hodin spáchal muž (ročník narození 1988) z Velkých Heraltic jako řidič auta značky Opel na ulici Těšínské v Opavě přečin „Usmrcení z nedbalosti“. Policie zahájila úkony trestního řízení.

Muž na čtyřproudové silnici řídil své osobní motorové vozidlo tovární značky Opel ve směru jízdy z centra města na Opavu-Komárov a v prostoru autobusových zastávek naproti Nákupního centra Silesia Tesco jel v levém jízdním pruhu. Zde došlo ke střetu mezi levou přední části automobilu Opel a tělem chodkyně (ženy ročníku narození 1952 z Háje ve Slezsku), která vozovku přecházela z pohledu řidiče zleva doprava, tedy k objektu Tesca, a to mimo vyznačený přechod pro chodce.

Po střetu bylo tělo chodkyně odhozeno na vyznačený přechod pro chodce. Vůz Opel po střetu dostal smyk a přední části narazil do dopravní značky a následně do semaforu. Při dopravní nehodě došlo k usmrcení chodkyně, která byla převezena do Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě.

Hmotná škoda na dopravní značce činí 5.000,- Kč, škoda na světelném signalizačním zařízení byla vyčíslena na částku ve výši 50.000,- Kč a na osobním automobilu vznikla škoda ve výši 40.000,- Kč.

Orientační dechová zkouška detekčním digitálním přístrojem Dräger vyzněla u pětadvacetiletého řidiče negativně, test za pomocí testeru Drugwipe 5S na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle však vyzněl pozitivně na návykové látky Amphetamin a Cannabis. Proto byl u tohoto muže proveden odběr biologického materiálu (krve a moči) a vše je nadále v prověřování a v prošetřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace