Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Opava bude mít příští rok vyrovnaný rozpočet téměř miliardu

25.12.2013
Opava bude mít příští rok vyrovnaný rozpočet téměř miliardu

Autor: profimedia.cz

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Opavští zastupitelé schválili na svém prosincovém zasedání vyrovnaný rozpočet na rok 2014 v přesné výši 973 794 100 korun. Oproti rozpočtu loňskému je navýšen o 23 milionů korun. Opava počítá s řadou akcí spolufinancovaných z Evropské unie.

„Je však  nutné podotknout, že v celé částce je započítáno i přijetí externích zdrojů ve výši 100 milionů korun, které budou použity na předfinancování investičních akcí,“ uvedl primátor města Zdeněk Jirásek (ČSSD).

K proplacení dotačních titulů by mělo dojít do konce roku 2015

Jedná se o investiční akce Revitalizace Městského náhonu – sedimentační nádrž, Ochranná zeleň, Rekonstrukce Azylového domu Samaritán, Přírodní zahrady vybraných mateřských škol, Rekonstrukce Komunitního centra v Kylešovicích a revitalizace mateřských škol Edvarda Beneše, Vaníčkova a Mnišská. Tyto investiční akce budou spolufinancovány z Evropské unie, státního rozpočtu a státních fondů,  hrazeny budou z operačních programů Životní prostředí a Regionální operační program NUTS II Moravskoslezsko 2007–2013.

„K proplacení dotačních titulů by mělo dojít do konce roku 2015, externí zdroje tedy budou přijaty formou revolvingového úvěru se splatností do 31. prosince 2015. Mimo tyto externí zdroje se v rozpočtu počítá také se zapojením zůstatku na bankovních účtech z minulých let  ve výši 30 korun milionů po provedení finančního vypořádání za rok 2013,“ vysvětlil primátor.

U nedaňových příjmů se předpokládá výše 114,6 milionů

Podle předběžných odhadů by mělo město získat do rozpočtu daňové příjmy ve výši 729,8 milionů, což je o 12,3 milionů více než v loňském roce, přičemž s příjmy ze sdílených daní je počítáno s výší 563 milionů, s příjmem z daně z nemovitosti (která jako jediná z daní zůstává ve 100% výši městu) ve výši 60 milionů a s příjmy z poplatků 76,8 milionů korun (ve výši daní a poplatků od občanů nedochází k žádné změně).

U nedaňových příjmů se předpokládá výše 114,6 milionů, největší podíl zde přitom tvoří příjem z pronájmu bytových a nebytových prostor a to 56,2 milionů korun. Na položkách kapitálových příjmů se počítá s  plněním ve výši 10,5 milionů, zde je proti roku 2013 propad o 4 miliony korun. Položky přijatých dotací zastupuje v rozpočtu předpokládaný příjem v rámci souhrnného dotačního vztahu na výkon přenesené působnosti ve výši 53,3 milionů korun. Ostatní přijaté dotace jsou do rozpočtu zapojovány rozpočtovými opatřeními postupně během roku v okamžiku přijetí.

U běžných výdajů se město snažilo držet výši výloh stejnou jako v roce 2013

Ve výdajové stránce se kalkuluje s výdaji běžnými ve výši 824,3 milionů a kapitálovými ve výši 149,5 milionů. Mezi výdaje města  je možné počítat také splátky jistin přijatých úvěrů, i když jsou zařazeny v části financování. Pro rok 2014 se v této položce počítá s 64,5 miliony, přičemž zůstatek nesplacených úvěrů k 31. 12. 2013 je 559,49 mil. Kč.

„U běžných výdajů se město snažilo držet výši výloh stejnou jako v roce 2013 a k jejich navýšení dochází pouze u těch odborů, kde je to naprosto nezbytné. V kontextu rozpočtového výhledu na roky 2015–2016 však bude zcela jistě nutné pokračovat v již započatém šetření a snižování výdajů a v hledání možností navýšení na příjmové stránce,“ uzavřel primátor Zdeněk Jirásek.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace