Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Sto sedmdesát milionů z EU pomůže zlepšit dopravu na Opavsku

06.06.2013
Sto sedmdesát milionů z EU pomůže zlepšit dopravu na Opavsku

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Silnice z Vítkova do Větřkovic projde díky evropské dotaci 170 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko kompletní rekonstrukcí, která zajistí plynulé napojení místních lidí na Opavu a dálnici.

Zbylé náklady do výše 252 milionů korun zajistí Moravskoslezský kraj. Hotovo má být v polovině roku 2015.

Přibudou bezbariérové autobusové zastávky

„Silnice je v neutěšeném stavu. Rekonstrukce významně zvýší bezpečnost řidičů, cyklistů i chodců. Úsek dlouhý přibližně čtyři kilometry navazuje na již dříve rekonstruovanou část silnice z Lesních Albrechtic do Větřkovic. Po dostavbě se lidé z Vítkova dostanou plynule na silnici I/57 do Opavy a na dálnici,“ tvrdí Daniel Havlík (ČSSD), náměstek hejtmana kraje zodpovědný za dopravu a silniční hospodářství.

Součástí prací na silnici II/462 bude úprava směrového a výškového vedení, odvodnění, napojení a sjezdů a komunikací. Ve Vítkově vyroste kruhový objezd v místě křížení Zemědělské a Opavské ulice. Úpravou projdou stávajících chodníky, vybudují se nové a přibudou bezbariérové autobusové zastávky.

Celková cena i termín ukončení prací, plánované v polovině roku 2015, se odvíjí od výsledku probíhající veřejné zakázky.

Rada rozděluje téměř 20 miliard korun

„Modernizaci silnic v našem kraji jsme od roku 2007 podpořili evropskou dotací 2,5 miliardy korun. Jde o desítky kilometrů rekonstruovaných úseků napříč krajem, ale také o nové silnice, třeba jižní obchvat Opavy, rozšířený most v Českobratrské ulici v Ostravě nebo vznikající propojení Třince a Lyžbic, známe jako VIA Lyžbice,“ doplňuje David Sventek (ODS), ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, kde se žádosti o evropské peníze hodnotí a proplácí.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění bezmála 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Doposud podpořila přes 750 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields dotací 17,5 miliard korun.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace