Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Opavská nemocnice se pyšní novou magnetickou rezonancí. Celé vyšetření bude pro pacienta mnohem komfortnější, slibují lékaři

04.10.2016
Opavská nemocnice se pyšní novou magnetickou rezonancí. Celé vyšetření bude pro pacienta mnohem komfortnější, slibují lékaři

Autor: Moravskoslezský kraj.

Popisek: Opavská nemocnice se pyšní novou magnetickou rezonancí

Poslední záříjový čtvrtek Slezská nemocnice v Opavě slavnostně zahájila provoz nové magnetické rezonance.

Dosavadní přístroj byl již za hranicí své životnosti

Nová magnetická rezonance za více než 35 milionů korun podstatně zvýší možnosti, rozsah, kvalitu i komfort realizovaných vyšetření.

Opavská nemocnice, jako jediné komplexní zdravotnické zařízení v regionu, zajišťuje zdravotnickou péči pro spádovou oblast vice než 180 000 obyvatel. Jednou z podmínek pro udržení vysokého standardu poskytovaných služeb jsou investice do  modernizace přístrojového vybavení.

Významnou akci v této oblasti představuje v letošním roce pořízení nové magnetické rezonance (Philips Ingenia 1,5T Omega). Dosavadní přístroj pořízený v roce 2005 byl již za hranicí své životnosti a velmi poruchový, což značně omezovalo vyšetřování pacientů a zároveň navyšovalo náklady na opravy a údržbu přístroje.

A k tomu další investice...

Stejně jako v případě ostatních krajských nemocnic, se podařilo v posledních letech směřovat masivní investice nejen do výstavby a rekonstrukcí – v tomto případě do vybudování nového pavilonu interních oborů, rekonstrukce operačního sálu očního oddělení nebo zateplenívybraných budov, ale také do nové techniky, například detektoru digitálního mamografu nebo laseru pro urologii,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

„Nový přístroj nabídne pacientům nejen širší diagnostické využití, ale také přesnější a detailnější zobrazení, než jeho předchůdce. Díky většímu vyšetřovacímu portálu je zde více prostoru, což znamená, že celé vyšetření bude pro pacienta mnohem komfortnější,“ popisuje nesporné výhody nového přístroje ředitel Slezské nemocnice v Opavě Ladislav Václavec a dodává: Přístroj byl vysoutěžen za 32 549 000 korun, necelá polovina je krytá dotací ministerstva zdravotnictví, zbytek platí z vlastních zdrojů nemocnice, včetně nezbytných stavebních úprav v ceně 3,7 milionu korun.”

Jednotlivé techniky se zkracují a tím se částečně zkracuje pobyt pacienta v tomto prostředí. Proti původní rezonanci je nová také méně hlučná,“ doplnil pak další z mnoha výhod směrek k pacientovi primář Radiologického oddělení Milan Cvek.

„Pokud jde o přístrojové vybavení, které se nám daří modernizovat v souladu s novými a neustále se vyvíjejícími technologiemi, jsou naše nemocnice na špici evropského zdravotnictví. Ale i když máme v našich krajských zdravotnických zařízeních špičkové vynikající odborníky a špičkové vybavení, všem bych přál, aby do nemocnic nemuseli vážit cestu a zůstali zdraví,“ doplňuje Jiří Martinek, náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví.


Pořizovací náklady:

Dotace z rozpočtu Ministerstva zdravotnictví ČR ve výši 13 000 000 korun, což je 40 procent z pořizovací ceny přístroje

60 procent z částky, která činí 32 549 000 korun plus DPH včetně nezbytných stavebních úprav pro instalaci nového přístroje ve výši 3 751 000 korun včetně DPH, Slezská nemocnice v Opavě

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace