Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak informační systém ovlivňuje život úředníků? Odpovídá správkyně ICT odboru z Opavy

25.05.2016
Jak informační systém ovlivňuje život úředníků? Odpovídá správkyně ICT odboru z Opavy

Autor: PL

Popisek: Ing. Andrea Soukalová, správkyně ICT odboru informatiky Magistrátu města Opavy

Jedno středeční odpoledne jsme Ing. Andreu Soukalovou, správkyni ICT odboru informatiky Magistrátu města Opavy požádali, aby se s námi podělila o svoje zkušenosti se správou nájemného a pronájmů majetku v informačním systému úřadu. Opava je historické město, zároveň průmyslové a kulturní centrum českého Slezska, a v jeho čele stojí primátor. Žije v něm téměř 60 tisíc obyvatel a rozkládá se na území o rozloze 90 kilometrů čtverečných. Na následujících řádcích si můžete přečíst, jak software a komunikace ovlivňuje život zaměstnanců úřadu.

Jak dlouho už spravujete nájemné z bytů a pronájmy nemovitého majetku v informačním systému?

Pronajaté pozemky už dvacet let evidujeme v informačním systému VERA Radnice. Před dvěma lety jsme v tomtéž systému začali evidovat nebytové prostory a spravovat nájemné z bytů. Vyúčtování služeb z nájemného z bytů jsme letos zpracovávali podruhé a mohu říci, že probíhalo mnohem klidněji než to první.

Splnila agenda Nájemné z bytů Vaše očekávání?

Ačkoliv stále ještě objevujeme nové funkce, vím určitě, že naše očekávání splnila. Plně ve všech funkcích nahradila náš původní program na Evidenci nájemného z bytů, který byl nainstalovaný na jednom lokálním PC, a navíc nám přinesla řadu dalších výhod. Síťová aplikace splňuje naše požadavky na kontrolu a zálohování dat, je propojena na agendu Pohledávky (Příjmy) a dále se doklady automatizovaně exportem dostávají do účetnictví. 

Co na výměnu agendy říkají referentky?

Referentky si na nové prostředí rychle zvykly, a proto jim stačilo jen základní proškolení. U nově zaváděných agend dáváme přednost školení a konzultacím u nás na pracovišti, na našich datech a s řešením konkrétních příkladů a postupů. Pro rozdílová školení u nových verzí preferujeme skupinové školení mimo úřad. Zaměstnanci se zde potkají s ostatními z jiných úřadů a mohou si vyměnit cenné zkušenosti. Z takového školení vždy přijedeme bohatší o nové nápady. 

Jak vnímáte novinky, které se v loňském roce v agendách Nájemné z bytů a Pronájem nemovitého majetku objevily?

Novinky nás velice potěšily a bylo jich opravdu hodně. Jen namátkou mohu z každé agendy něco vybrat. V Nájemném z bytů chválíme nový způsob nabídkového menu, možnost rušení výpočtu pro byt a období s vazbou na předpisy a více informací na základní kartě. Velmi se nám líbí zcela nový vzhled a obsluha agendy Pronájem nemovitého majetku, stejně jako možnost zápisu částky 0 Kč pro služby, které nemají zálohu, ale požadují vyúčtování, a dále nad seznamem smluv rychlá volba pro zobrazení konkrétního záznamu. Ve Vyúčtování je nově možné v konfiguraci ZUJ zadat způsob výpočtu rozúčtování nákladů na jednotlivou službu. Chválíme také možnost znovu vystavit předpis z vyúčtování, společné vyúčtování pro byty a nebyty v jedné ZÚJ nebo například užití kontaktní adresy pro složenky typu B.

Při množství novinek se nabízí otázka, jestli občas nepotřebujete poradit od konzultantů VERA?

Sbírám připomínky a dotazy od referentů, posoudím jejich oprávněnost a v případě, že si neumíme poradit sami, obracím se na HelpDesk. S jeho fungováním i formou jsem velmi spokojena, odezva je rychlá a rady jsou konkrétní. U složitějších případů však ráda využiji telefonickou konzultaci.

Na závěr nám prozraďte, jaké funkce nejvíce oceňujete?

Díky většímu propojení agendy Pohledávky (Příjmy) s Nájemným z bytů a Vyúčtováním služeb se sdílí informace o variabilním symbolu jak v Nájemném, tak i ve vyúčtování služeb u předpisů v Pohledávkách (Příjmech). Uživatelsky se velmi zlepšilo pořízení podkladů pro vyúčtování. Celkově pomohl nový vzhled agendy Pronájmy nemovitého majetku, protože všechny údaje ke smlouvě jsou přehledně na jedné obrazovce a uživatelsky vše funguje velmi příjemně.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace