Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kopřivnice: Nejdůležitější je dostavba domova pro seniory

10.04.2014
Kopřivnice: Nejdůležitější je dostavba domova pro seniory

Autor: Adra

Popisek: Ilustrační foto

Kopřivnická radnice uspořádala již šesté diskuzní setkání „S Vámi o všem? Ovšem!“, jehož hlavním cílem bylo definování největších příležitostí pro další rozvoj města. Nejvýraznější podporu získal požadavek na dostavbu domova pro seniory.

Informovala o tom mluvčí Kopřivnice Lucie Petříčková. Cílem každoročně pořádaného setkání je získat nové podněty a zjistit, zda občané vnímají nutnost řešení určitých témat stejně jako zvolení představitelé města či zaměstnanci úřadu. Aby diskuze probíhala na neutrální půdě a lidé se při ní cílili dobře, konala se akce v kulturním domě.

Příchozí lidé mohli diskutovat u devíti stolů, tematicky zaměřených na různé stránky života ve městě

„Jít vstříc lidem mimo půdu radnice je jednou z cest, jak nejen získat zpětnou vazbu na to, co se ve městě dělá a připravuje, ale je to i možnost předávat nezkreslené informace přímou cestou, což je v dnešní době stále důležité,“ uvedla místostarostka Dagmar Rysová, která je garantkou projektu Zdravé město Kopřivnice.

Příchozí lidé mohli diskutovat u devíti stolů, tematicky zaměřených na různé stránky života ve městě, a následně společným hlasování vybírali deset námětů (tzv.10 P), kterým by se měla radnice věnovat při plánování dalšího rozvoje města. Největší počet hlasů získala dostavba domova pro seniory, na které radnice již v tuto chvíli intenzivně pracuje.

„Na dubnovém zasedání zastupitelstva budou všichni zájemci seznámeni s koncesním projektem výstavby a provozu zařízení a v září chceme zahájit výběr vhodného partnera,“ informoval přítomné starosta Josef Jalůvka. Hned za dostavbou domova pro seniory se v žebříčku 10 P umístil návrh dětského zastupitelstva na vybudování veřejného tábořiště a na třetím místě skončil požadavek na instalaci venkovních fitness prvků pro dorost a dospělé.

Hlasovalo se i hodnotných šecích

Se všemi náměty, které z letošního fóra vzešly, budou zájemci seznámeni prostřednictvím připravované ankety: „Brzy bude zahájeno celoměstské hlasování, které ověří, zda s pořadím z fóra souhlasí i lidé, kteří se jej nezúčastnili. Do konečného pořadí tedy může zasáhnout úplně každý, komu není rozvoj města lhostejný.

Anketní lístky budou k dispozici na Informacích ve vestibulu radnice, v městské knihovně, vyjdou v Kopřivnických novinách a vyplnit je bude možné i na internetových stránkách města. Poté budou s výsledky seznámeni zastupitelé a bude se k nim přihlížet při sestavování rozvojových dokumentů,“ doplnila koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Romana Bukovská.

Kromě žebříčku 10 P hlasovali účastníci fóra o tom, komu budou přiděleny dva šeky v hodnotě 10 000 a 5 000 korun. Šanci získat jeden z těchto šeků měl každý, kdo přišel s návrhem na vylepšení života kopřivnických obyvatel (nebo určité cílové skupiny) a o jeho smysluplnosti přesvědčil většinu přítomných. Letos se to nejlépe podařilo místní pionýrské skupině, která chce získaných 10 tisíc použít na uspořádání zábavného odpoledne pro veřejnost. Pětitisícový šek získali křesťanští skauti na opravy táborových stanů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace