Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Čtyři zranění při nehodě na Novojičínsku

13.02.2014
Čtyři zranění při nehodě na Novojičínsku

Autor: praha.eu

Popisek: Sanitka, ilustrační foto

Záchranáři ZZS MSK ve středu zasahovali u vážné dopravní nehody na Novojičínsku. Před půl jedenáctou byla pracovníkům krajského operačního střediska záchranné služby nahlášena nehoda automobilu. Podle prvotního volání na tísňovou linku vozidlo narazilo do stromu na silnici poblíž Bravantic a došlo ke zranění několika osob.

Na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci z Ostravy a další skupina rychlé zdravotnické pomoci ze stanoviště ve Studénce. Informoval o tom tiskový mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Posádky záchranné služby ošetřovaly celkem čtyři účastníky nehody

Nejvážnější byl stav třiadvacetiletého muže. Z vozidla musel být vyproštěn zasahujícími hasiči. Pacient, u něhož zasahující lékařka zjistila poranění hlavy, musel být uveden do umělého spánku a připojen k přístrojem řízenému dýchání. Záchranáři postiženého uložili do vakuové matrace a po zajištění potřebnými léky byl následně přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde jej posádka ZZS předala na oddělení urgentního příjmu.

Další tři muži (23, 28 a 36 let) utrpěli střední či lehká zranění končetin a hlavy. V době zásahu byli při vědomí a se záchranáři komunikující. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je sanitní vozy transportovaly na úrazovou ambulanci, rovněž do ostravské Fakultní nemocnice.

Moravskoslezští záchranáři v průběhu ranních a dopoledních hodin zasahovali na území kraje u dalších šesti dopravních nehod, které se odehrály v Ostravě, na Opavsku, Frýdecko-Místecku a Karvinsku. Šlo o zraněné chodce či osoby cestující ve vozidlech. Zranění byla vesměs lehčí nebo středně těžká, nikdo z těchto účastníků nebyl v době našeho zásahu v přímém ohrožení života.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace