Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nový Jičín: Charita spustila půjčovnu kompenzačních pomůcek

26.01.2014
Nový Jičín: Charita spustila půjčovnu kompenzačních pomůcek

Autor: portalnovyjicin.cz

Popisek: Nový Jičín

Charita Nový Jičín začala provozovat další službu. V budově, kterou poskytla místní radnice, funguje půjčovna kompenzačních pomůcek. Lidé si mohou od Charity vypůjčit například polohovací postele, berle, invalidní vozíky či chodítka.

Půjčovna je otevřena od pondělí do pátku od 10 do 14 hodin. Žádosti jsou přijímány v Charitním domě blahoslavené Matky Terezy v ulici Dolní Brána.

„Půjčovna kompenzačních pomůcek je tradiční službou Charity. Chceme tím pomoci nejen občanům se zdravotním postižením a seniorům, ale také těm, kteří se o své příbuzné a známé starají. Pořízení zdravotnické pomůcky je finančně náročné. U nás si ji mohou za nízký poplatek vypůjčit. Snažíme se, aby lidé odkázáni na pomoc druhých, zůstávali v domácím prostředí a nemuseli do ústavů,“ uvedl ředitel novojičínské Charity Marcel Brož.

Nová služba funguje jen několik dnů a již byla ze skladu vydána například polohovací postel. Za tu s elektrickým ovládáním se platí 450 Kč měsíčně, za mechanickou 240 Kč měsíčně. Invalidní vozík stojí měsíčně 150 nebo 240 Kč, podle vybavenosti. Chodítko si lze vypůjčit za 90 Kč na měsíc a berle jsou zdarma.

„Je to velmi potřebná služba a jsem rád že ji ve městě máme. Proto jsme Charitě poskytli bezplatně prostory ke skladování pomůcek. Zatím je to dočasně v přístavbě Hotelu Praha, než se upraví prostory v budově na ulici Bohuslava Martinů. I ty budou Charitě nabídnuty formou bezplatné výpůjčky,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

Charita v Novém Jičíně provozuje dva azylové domy. Pro matky s dětmi ve Straníku a  pro rodiny a muže v ulici Dolní Brána. Od května 2012 zřídila sociální šatník, který nabízí za symbolickou cenu oblečení,  na podzim téhož roku otevřela noclehárnu pro lidi bez přístřeší. Na konci loňského roku spustila službu nazvanou nábytník, kdy lidé mohou získat použitý, ale funkční nábytek.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace