Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nový Jičín: Město kupuje pozemek na psí útulek v Bludovicích

13.10.2013
Nový Jičín: Město kupuje pozemek na psí útulek v Bludovicích

Autor: Archív

Popisek: Pes, ilustrační foto

Zastupitelé Nového Jičína odsouhlasili výkup pozemku na stavbu psího útulku. Za 209 tisíc korun získá město dva a půl tisíce metrů čtverečních plochy bývalého vojenského areálu v Bludovicích. Ještě letos bude vypsáno výběrové řízení na zpracovatele projektu. Následovat bude výběrové řízení na dodavatele stavby a za rok by měl být psí útulek hotov.

„Názory lidí i statistika odchycených psů na území města říkají jasně, že útulek tady chybí. Nový Jičín má podle smlouvy z roku 1997 k dispozici 13 kotců v kopřivnickém útulku. Tento počet je často nedostatečný, navíc od září loňského roku velmi vzrostly náklady na tuto službu. Fixní platba se zvýšila z 16 na 80 tisíc korun ročně. Dalších asi 250 tisíc korun stojí krmivo a péče o psa,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

V areálu v Bludovicích by mělo být v první fázi postaveno 15 kotců s výběhem a připraven prostor pro dalších 10 kotců. „Další dva kotce budou pro příjem pejsků, tři kotce budou sloužit pro zvířata v karanténě a dva pro izolaci těch s infekčním onemocněním. Boudy budou vybaveny elektrickým vytápěním,“ uvedl Petr Bittner z odboru majetku, rozvoje a investic.

Součástí psího útulku bude i provozní budova s vyšetřovnou veterináře, skladem krmiv a další  provozní prostory. „Také tam bude mít zázemí personál, který se o zvířata bude starat,“ dodal Bittner. Samostatným objektem bude kafilerní box pro uhynulá zvířata. Předpokládané náklady na stavbu přesahují pět milionů korun.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace