Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

10 záhad kolem vraha/nevinné oběti Kramného. Je sadomasochista? Hysterik s agresivními sklony? A odkud unikají informace z jeho spisu?

29.04.2015
10 záhad kolem vraha/nevinné oběti Kramného. Je sadomasochista? Hysterik s agresivními sklony? A odkud unikají informace z jeho spisu?

Foto: archiv

Popisek: Kauza Petra Kramného míří k soudu. Pokud mu bude prokázána vina, hrozí mu za dvojnásobnou úkladnou vraždu až doživotí

Vyšetřování smrti Moniky a Klárky Kramných je ukončeno, případ míří k soudu. Po dvaceti měsících ve vazbě čeká Petra Kramného boj o budoucnost, hrozí mu totiž až doživotí. Kolem případu se kupí řada nejasností.

Kriminalisté jsou přesvědčeni, že Moniku a Klárku zavraždil v létě 2013 na dovolené v egyptské Hurghadě otec rodiny Petr Kramný. Oficiálně se k případu nechce před zahájením soudního líčení nikdo vyjadřovat, podle serveru xEtra.cz však nejspíš tu a tam ‘pustí‘ nějakou informaci policisté i advokáti. Nejspíš prý při posezení u pěnivého moku.

1. Doba smrti
Původně ‘tragédií naprosto zničený‘ Kramný tvrdil přímo před kamerou televize Nova, že dne 29. července 2013 bylo celý večer rodině špatně a on až tři hodiny po půlnoci zjistil, že jsou jeho žena i dcerka mrtvé. Podle advokátky Kláry Long Slámové, která zastupuje Moničinu rodinu, však existují důkazy, že zemřely nejpozději v odpoledních hodinách. S jejich bezduchými těly tudíž strávil Kramný dvanáct hodin, než začal shánět pomoc a obvolávat matku a pojišťovnu.

2. Chování na veřejnosti
V Egyptě Kramný vyhledával pozornost médií a ochotně vystupoval před kamerou. Radikální změna přišla ve chvíli, kdy mu egyptské úřady dovolily vycestovat. Během čtvrt roku od návratu do Čech vystřídal několik milenek, což neuniklo pozornosti bdělých bulvárních novinářů. Poté si ho vyšetřovatelé odvedli v poutech a od té doby je ve vazbě.

3. Na mrtvou naházel špínu
Pouhý týden po tragédii pořídil Kramný nahrávku, z níž je zřejmé, že na svou krásnou ženu hodně žárlil. Ve velmi dlouhém monologu mluvil o tom, jaké měli s Monikou problémy a o co všechno se hádali. „Měla Facebook a jednu dobu jsme se kvůli tomu i hádali, když jsem přišel na to, že tam má 57 neznámých chlapů, které jsem v životě neviděl. Dal jsem jí na výběr. Buď já, nebo Facebook,“ přiznal v nahrávce, kterou uveřejnil web tn.cz.

4. Ovlivňování svědků
Kamnému přitížily i lži ve výpovědi, nebo časté změny v popisu toho, co se v Hurghadě osudnou noc stalo. Navíc měl údajně už z Egypta ovlivňovat svědky v Česku, aby vše vypadalo tak, že Monika nejdřív zabila Klárku, a pak spáchala sebevraždu.

5. Zabíjela elektřina
Podle kriminalistů zabíjel v pokoji luxusního hotelu Titanic Palace elektrický proud, nikoli však nešťastnou náhodou. Podle pitevní zprávy Ústavu soudního lékařství v Ostravě byly u obou zesnulých nalezeny trhlinky ve svalovině, které dokazují přítomnost elektrického výboje. Navíc se při vyšetřování objevil svědek, který bydlel v osudný den ve stejném hotelu jako rodina Kramných, jen pár metrů od místa činu. A právě v době, kdy matka s dcerou podle závěrů expertů umíraly, se rozblikala v jeho pokoji světla. Jak konkrétně vyšetřovatelé hodlají tento čin Kramnému prokázat, to se zatím neví. Takzvaně přemostit elektrické pojistky však dokáže i zručný amatér (to dokonce umím i já – pozn. red.), natož pak elektrikář, jímž se Kramný vyučil.

Čtěte více:

Otřesné, smrt dvou jedinou ranou! Podle advokátky Moniku Kramný popravil elektrickým proudem, když držela Klárku v náručí

6. Křivé obvinění
Paradoxně mu uškodila jeho vlastní matka, když v rozhovoru pro deník Aha! prohlásila: „Petr se zhroutil z toho, jakým způsobem byl výslech veden. Hodlají ho zlomit a chtějí z něj přiznání ohledně elektřiny vytlouct stůj co stůj. Vzkázal mi, že vyšetřovatel prý ztratil nervy, povalil ho a tloukl hlavou o zem.“ Chtěla tím zřejmě vzbudit ve veřejnosti emoce, že její syn ve vazbě trpí. Jenže nezávislé vyšetřování nic takového neprokázalo, takže mu naopak dost přitížila. Pokud bude uznán vinným, že křivě obvinil policistu, hrozí mu za tento čin až tři roky vězení.

7. Problematická osobnost
V rámci vyšetřování podrobili znalci zkoumání Kramného psychiku. Došli k závěru, že je fixovaný na svou matku a jeho chování a psychologický profil souvisí s výchovou a očekáváním rodičů. Není schopen empatie a do středu dění staví sám sebe. Záleží mu na tom, jak ho vnímají ostatní. Z posudků vyplývá, že je detailista, který upřednostňuje a vnímá podrobnosti a malichernosti na úkor celku. Špatně se vyrovnává se stresem a nezdarem, uzavírá se do obranné ulity, a pokud se problémy dále kupí, hromadí se v něm stres a hněv. Po delší době stres dokonce ovlivňuje i jeho fyzickou stránku a může mít potíže se srdeční činností. Hrozí, že potlačený stres se projeví náhlou agresivitou. Inteligenčně je podle posudku lehce podprůměrný. Z rozboru jeho osobnosti dále vyplývá, že je rád pánem situace, dbá na to, aby držel v rukách všechny karty. Snaží se situaci nastolit a řídit, nerad je pasivním pozorovatelem.

8. Detektor lži neošálil
Podle serveru popelky.cz Kramný údajně totálně vyhořel na detektoru lži. Podle jiných informací testem prošel až na drobné detaily.

9. Fotky, které měly navždy zmizet
Kramnému byl prozkoumán počítač, tablet i mobilní telefon. Zřejmě největším trumfem policie jsou však záznamy z paměti jeho fotoaparátu. Kriminalisté dokázali najít a rekonstruovat i fotky, o nichž se Kramný domníval, že je smazal, a tudíž navždy zmizely. Jenže experti dnes dokážou zázraky. Podle serveru TN.cz je na nich mimo jiné jeden člen jeho rodiny v choulostivé pozici. Kdo to je, proč fotky vůbec vznikly a proč je Kramný smazal, není zatím známo. Podle servetu má být na dotyčných snímcích jeho dcera Klárka a dají se prý vyložit různě. Právě po jejich zhlédnutí údajně vyšetřovatelé ihned nařídili jeho sexuologické zkoumání.

10. Podrazil ho „ptákoměr“
Zajímavý je také názor sexuologů. V rámci jejich zkoumání absolvoval Kramný i vyšetření na falometru, lidově přezdívaném ptákoměr. Podle některých informací vykazoval vzrušení na obrázky, na nichž byly zachyceny sadomasochistické praktiky. Na portálu popelky.cz se píše, že po svých milenkách Kramný vyžaduje „sexuální praktiky, založené na ponižování, nestandardních situacích a sadomasochismu“.

Čtěte také:

Obhájkyně Kramného vymyslela speciální taktiku, jakou byste nečekali. A právničce Moničiny rodiny vyhrožují smrtí! Prý je to horší než s Kajínkem

Čeká se právní bitva století

Kramného obhájkyně Jana Rejžková tvrdí, že proti jejímu klientovi není ve spise jediný důkaz. Podle Kláry Long Slámové je jich ale naopak celá řada. Obhajoba podle MF Dnes staví na pitevním protokolu z Egypta, v němž se o elektřině vůbec nepíše, a českým policistům se ani nepodařilo získat souhlas egyptských úřadů k detailnímu ohledání pokoje, v němž Monika a Klárka zemřely. Slámová proti tomu tvrdí, že při pitvě v Egyptě nebyly některé orgány řádně prozkoumány a další se nezkoumaly vůbec, a poukazuje na výsledky pitvy, provedené následně v Česku.

Žalobce Vít Legerský řekl serveru Lidovky.cz, že o případném podání obžaloby rozhodne během několika týdnů, dřív než Kramnému vyprší vazba. Pokud ji opravdu podá, odehraje se v soudní síni bitva, jakou zřejmě česká justice nepamatuje. O ‘vavříny vítězství‘ se v ní totiž utkají dvě z největších současných advokátských es.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská