Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je Petr Kramný navždy ztracený blázen? Leccos tomu nasvědčuje. Z policie by vám prý taky jeblo

30.06.2014
Je Petr Kramný navždy ztracený blázen? Leccos tomu nasvědčuje. Z policie by vám prý taky jeblo

Autor: TV Nova, repro

Popisek: Petr Kramný byl obviněn z dvojnásobné vraždy.

KRIMI Za chvíli to bude rok od počátku kauzy Petra Kramného a úmrtí jeho ženy Moniky a dcery Klárky. A ani téměř po roce to nevypadá, že by se Kramný dostal k soudu, který by mohl rozhodnout o jeho vině či nevině. Vyšetřovatelé v tuto chvíli zkoumají i to, co se vlastně Kramnému děje v hlavě. Do jaké míry ale budou jejich závěry relevantní? Nezbláznil by se po téměř ročním dohledu policie každý?

Petr Kramný, jenž se měl podle obžaloby loni v červenci dopustit vraždy své ženy Moniky a dcery Klárky, stále čeká na soud. Egyptská strana přitom stále zvažuje, zda umožní výslech obviněného přímo v inkriminovaném egyptském hotelu, kde by vyšetřovatelé mohli vyslechnout i místní pracovníky, především elektrikáře. Stále platí, že pracují s verzí usmrcení Kramného ženy a dcery elektrickým proudem.

Nikdy se nebavil, jen tiše seděl v sedačce

Státní zástupce Vít Legerský, který již na počátku jara požádal egyptskou stranu o součinnost a stále čeká na odpověď, serveru TN.cz prozradil, že kauza Petra Kramného rozhodně nespí. „Stále máme koho vyslýchat, co dělat. Pana Kramného navíc nyní zkoumají psychologové a psychiatři," řekl Nově Legerský bez dalších podrobností. Psychologové by přitom mohli do případu vnést tolik potřebný paprsek světla, protože mohou naznačit, jak obviněný uvažuje, jaké hodnoty vyznává. A na základě toho mohou také říci, zda vidí prostor k případné nápravě obviněného, pokud bude odsouzen, nebo zda jde o „ztracený“ případ.

Leccos přitom nasvědčuje tomu, že Petr Kramný je do sebe uzavřený muž, ale na první pohled to nebylo tak patrné údajně právě kvůli zavražděné manželce Monice. Tak to alespoň vidí její bratr Radmil, který v obsáhlém vyjádření pro server TN.cz popsal, jak to chodilo u Kramných doma.

„Zatímco on se nikdy nebavil, seděl zabořený v sedačce, Monika se pořád starala, servírovala všem, běhala pořád do kuchyně, nosila občerstvení. Monika byla společenská, se smyslem pro rodinu, avšak nedostatky svého manžela v tomto smyslu elegantně zastírala. Jak ve společnosti, tak i v rodině,“ uvedl.

Kdo by nezešílel po policejním výslechu?

Na celou věc se však lze podívat ještě z jiného úhlu pohledu, který nabízí diskutující na sociální síti Facebook. Část lidí je přesvědčena, že je Petr Kramný šílený vrah. Jiní ale oponují, že po několika hodinách na policii a odpovídání na stále tytéž otázky by zešílení hrozilo prakticky každému. „Šílenej musí bejt z toho jak dlouho ho hrotěj a dokola se ptají na tisíce otázek..by mi taky jeblo,“ konstatuje jedna z diskutujících slečen.

Stojí přitom za pozornost, že mezi diskutujícími lze najít jak občany přesvědčené o Kramného vině, tak lidi, kteří by za jeho nevinu dali v podstatě ruku do ohně. Najdou se i tací, kteří ho litují. Pokud by se totiž ukázalo, že je Petr Kramný nevinný - na verdikt soudu si zřejmě ještě dlouho počkáme - pak lze říci, že muži obviněnému z vraždy kriminalisté i média zničili život.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: redaktor KL1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace