Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Město Havířov přispěje na rekreaci seniorů v zahraničí

12.05.2014
Město Havířov přispěje na rekreaci seniorů v zahraničí

Autor: Archiv

Popisek: Ilustrační foto

Havířovští senioři, kteří žijí sami nebo pečují o nesoběstačného manžela, se mohou zúčastnit rekondičně ozdravných pobytů v zahraničí dotovaných městem. Čekají je srpnové desetidenní pobyty v chorvatské Cirkvenici a slovenských Turčianských Teplicích.

Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Havířova Eva Wojnarová. Zápisy seniorů na oba pobyty proběhnou v úterý 13. května v době od 10 do 12 hodin nebo do naplnění kapacity obou pobytů. Zápis se uskuteční v budově Městského klubu seniorů na Studentské ulici v Havířově-Podlesí.

Rekondičně ozdravné pobyty pro seniory a také děti z Havířova

Do Cirkvenice nebo Turčianských Teplic mohou jet ti, kteří se zatím rekondičně-ozdravného pobytu v zahraničí organizovaného městem Havířovem nezúčastnili. Další informace poskytuje Petra Pospíšilová, odbor sociálních věcí MMH, budova F, 1. patro - kancelář 110. Telefon 596 803 162 596 803 162.

Rekondičně ozdravné pobyty pro seniory a také děti z Havířova organizačně zajišťuje odbor sociálních věcí havířovského magistrátu. Letos je na programu 6 turnusů pro rehabilitační, rekreační a rekondičně ozdravné pobyty pro seniory v tuzemsku, na kterých od dubna do října pobude 242 seniorů. Příspěvek města je 308 tisíc korun.

Pro dalších 40 osob je připraven rekondičně ozdravný pobyt na Slovensku

Výše jmenované rekondičně ozdravné pobyty pro osamělé seniory v zahraniční organizuje město Havířov od roku 2006. "Snažíme se touto cestou pomáhat odstraňovat osamělým starším lidem bariéry komunikace s jejich vrstevníky, získávat nové přátele a tím podporovat jejich aktivitu," říká havířovský primátor Zdeněk Osmanczyk. Město na zahraniční pobyty seniorů letos vyčlenilo přes 450 tisíc korun z rozpočtu, šanci odrekreovat se v Chorvatsku nebo na Slovensku má 79 osamělých seniorů z Havířova.

Pro dalších 40 osob je připraven rekondičně ozdravný pobyt na Slovensku, kam jezdí především uživatelé příspěvkové organizace SANTÉ - centra ambulantních i pobytových sociálních služeb. Cílem pobytů, na které z rozpočtu Havířova putuje 205 tisíc korun, je zlepšení zdravotní kondice účastníků, poskytnutí jim nevšedních zážitků a v neposlední řadě zvyšování jejich sebevědomí a důvěry ve vlastní schopnosti.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace