Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chorobně žárlivý psychopat Kramný? O jeho vině na vraždě ženy a dcerky už dnes málokdo pochybuje. Nové důkazy

11.04.2014
Chorobně žárlivý psychopat Kramný? O jeho vině na vraždě ženy a dcerky už dnes málokdo pochybuje. Nové důkazy

Foto: TV Nova, repro

Popisek: Petr Kramný byl obviněn z dvojnásobné vraždy.

KRIMI Kdo je vlastně Petr Kramný? Jde o zlomeného muže, nebo možná o chorobně žárlivého psychopata? Soud zatím odpověď na tuto otázku nenašel. Časopis Instinkt se ale pokusil najít odpověď na otázku, jaký byl soukromý život Petra a jeho ženy Moniky před osudným odjezdem do Egypta. Sousedé je popisovali jako klidnou rodinu, ale nebyla to pouze iluze?

Ošetřovatelka z domova důchodců v Karviné Monika Kramná zemřela před osmi měsíci spolu se svou dcerkou v Egyptě. O jejich vrahovi ještě nepadl soudní verdikt. Časopis Instinkt ale přináší podrobnosti o tom, jak to chodilo v rodině Kramných, kde byl manžel Petr „za morouse“, zatímco manželka Monika vystupovala jako živel a chtěla si užívat života plnými doušky, chodit ven s muži ale měla od manžela přísně zakázáno. Sousedé je ale hodnotili jako klidnou rodinku.

Manžel běsnil, manželka se chtěla dát rozvést

Kramný si po návratu z Egypta novinářům postěžoval, že jeho žena měla na sociální síti Facebook mezi přáteli více než padesát mužů. Které vůbec neznal. Došlo to dokonce tak daleko, že Monika svůj profil na Facebooku zrušila, a když ho později obnovila, dala manželovi přístupové heslo. „A ten toho s gustem využíval: Kontroloval tam její počiny, chtěl přesně vědět, s kým komunikuje. Moničiny kamarádky tvrdí, že šestatřicetiletá žena mohla chodit ven jen v jejich společnosti, mužské kamarády měla zakázané,“ informuje časopis. „A před dovolenou se prý svěřila kamarádce, že se chce dát s manželem rozvést,“ píše dál Instinkt.

Jeho velkou žárlivost pak ještě před odjezdem na osudnou dovolenou podnítily lehce intimní fotografie, které Monika nafotila. Petra na ně upozornili jeho kolegové z práce: „Kdyby ses chtěl rozvádět, dej mi vědět, tropili si z něj prý žerty. A manžel prý doslova běsnit. Psychiatrička Jarmila Klímová k tomu pro Instinkt dodává, že chorobní žárlivci mohu svého partnera raději i zabít, než aby ho ztratili.

Osudný den

Podle informací časopisu Instinkt Kramný po incidentu s fotografiemi nejel na dovolenou do Egypta právě v nejlepším rozpoložení. A pak přišel osudný den 29. července, kdy se podle Kramného všichni tři otrávili jídlem. Všem třem bylo velmi špatně. Sám Kramný prý zvracel desetkrát až patnáctkrát.  Když se konečně zvedl od toalety a chtěl si jít lehnout, zjisti, že jeho žena i osmiletá dcera leží na posteli a nereagují.

Svou verzi popsal nejen policistům, ale také novinářům. „Rozsvítil jsem lampičku a zjistil, že je dcera celá fialová, flekatá. Obrátil jsem ji na záda, začal jí masírovat srdce a řval na manželku: „Mony vstávej, něco se stalo s Klárkou!“ Manželka neodpovídala. ... Otočil jsem ji a zjistil, že má otevřené oči, otevřenou pusu. A je taky fialová, taková tmavá,“ tvrdil Kramný médiím.

Podle Informací Českého rozhlasu ale čeští vyšetřovatelé od počátku pracovali se smrtí ženy a dcerky jako s úmrtím způsobeným zásahem elektrickým proudem, tomu měla nasvědčovat pitevní zpráva. Matka Petra Kramného pro server TN.cz však tuto verzi zpochybnila, její syn, který jí v osudný den také telefonoval, se prý v elektřině nevyzná.

Muž také podstoupil test na detektoru lži a údajně uspěl. Psychologové ale upozorňují, že pro to existují dvě různá vysvětlení. Buď vážně mluvil pravdu, nebo může jít o psychopata, který věří své verzi pravdy.

Další ženy v životě Petra Kramného

V Egyptě Kramný prožil tři měsíce. Egyptská policie odeslala těla manželky a dcerky do Česka, ovšem bez vnitřních orgánů, a Kramného propustila. Ten byl po návratu do vlasti viděn hned ve společnosti dvou žen. „Monika sama mi dlouho kladla na srdce, že pokud by se s ní něco stalo, nesmím zůstat sám,“ vysvětloval své počínání. Teď je Kramný ve vazbě. Definitivní verdikt v celé kauze ale nakonec skutečně vynese až soud.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: redaktor KL1