Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

V Karviné budou celý týden promítat oscarové filmy

08.03.2014
V Karviné budou celý týden promítat oscarové filmy

Autor: znatemapu.cz

Popisek: Kino, ilustrační foto

I letos přichystali v Karviné pro filmové fanoušky v rámci týdenní akce Oskaři v kině Centrum filmy, které byly ohodnoceny zlatou soškou americké Akademie filmových umění a věd. Akce se koná od pondělí 10. března do neděle 16. března.

Do kina diváky jistě přiláká otrokářské drama 12 let v řetězech, které získalo tři sošky včetně té nejcennější za nejlepší film. Dále uvidíte Sorrentiho skvělé společenské drama  Velká nádhera, které získalo ocenění za nejlepší cizojazyčný snímek a nejlepší animovaný snímek Ledové království, jenž získal  sošku  také za ústřední filmovou melodii.

Týdenní oskarovské „menu“ začne v pondělí 10. 3. snímkem Woodyho Allena Jasmíniny slzy, ve kterém herecky zazářila a za ztvárnění hlavní ženské role po právu získala sošku Cate Blanchett, v úterý je na řadě nejúspěšnější snímek letošního klání, sedmi Oscary oceněná Gravitace se skvělou Sandrou Bullock, která o sošku pro nejlepší ženský herecký výkon bojovala také. Následovat budou ve středu a čtvrtek již zmíněné snímky 12 let v řetězech a Velká nádhera.

Cena vstupného pro diváky na jednotlivé snímky je 100 Kč

V pátek diváky čeká herecky nejúspěšnější snímek Klub poslední naděje, za který byl oceněn jak představitel hlavní role Matthew McConaughey, tak i  Jared Leto za roli vedlejší. Oba herci kvůli tomuto filmu dohromady shodili 34 kilogramů! Ty z vás, kteří nestihli Gravitaci v úterý, určitě snímek přitáhne do kina v sobotu v podvečer. Na neděli 16. 3. je pak pro malé i velké diváky připraveno animované Ledové království.

Cena vstupného pro diváky na jednotlivé snímky je 100 Kč, pokud si ale koupíte vstupenku na dva snímky, zaplatíte už jen 150 Kč, na tři snímky pak jen o třicet korun více - tedy 180 Kč. Diváci do 15 let zaplatí na nedělní projekci snímku Ledové království poloviční vstupné 50 Kč.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace