Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Bohumíně si můžete vyzkoušet saunování v sudu

16.11.2013
V Bohumíně si můžete vyzkoušet saunování v sudu

Autor: Město Bohumín

Popisek: Sauna v sudu, Bohumín

Doslova s horkou novinkou přicházejí v těchto dnech v Bohumíně. Areál zdejšího aquacentra se totiž rozrůstá o odpočívárnu a venkovní sudovou saunu nazvanou prozaicky Diogenés podle starořeckého filozofa. Rozšíření stálo městskou společnost Bospor asi 300 tisíc korun.

„Jedná se o venkovní saunu, která má tvar obrovského sudu postaveného naležato. Když jsme ho viděli na mezinárodním mistrovství ČR v saunování, okamžitě se nám zalíbil a rozhodli jsme se rozšířit tak náš saunový svět. Saunování se totiž těší u lidí stále větší oblibě a obzvlášť na podzim a v zimě míváme plno. Namísto nákladného rozšíření saunového světa za miliony korun jsme se proto pustili do levnější alternativy,“ uvedl vedoucí aquacentra v Bohumíně Jaromír Voráč.

Přes týden dospělí zaplatí za hodinu saunování 105 korun

Saunový sud je vyrobený z cedrového dřeva, které má výborné tepelně-izolační vlastnosti. Teplota v jeho útrobách je kolem 80 stupňů Celsia. Dohromady se v něm bude moci vyhřívat a potit až šest lidí. Venkovní prostory saunového světa se díky rozšíření rozrostly o 431 metrů čtverečních, část z nich zabírá sud, další patří zeleni a vyhřívanému chodníku, který v zimě nebude namrzat a klouzat a na němž jsou umístěna i dřevěná lehátka.

„Nová sudová sauna je součástí saunovacího areálu. Ten disponuje dvěma finskými saunami, parní i infra saunou. Nově teď k této čtveřici přibyl i Diogenes. Chceme tak nabídnout zdravé saunování i těm, kteří nesnášejí vysoké teploty. Návštěvník si může vybrat, zda půjde raději do klasické finské sauny s teplotou od 80 do 100 stupňů Celsia, nebo využije infra či parní saunu, které nabízí teplotu od 40 do 60 stupňů Celsia. I přes modernizaci zůstává cena za saunování stejná a nebude se nijak zvyšovat,“ doplnil Jaromír Voráč s tím, že součástí vstupného do sauny je i automaticky volný vstup do všech bazénů v aquacentru.

Přes týden dospělí zaplatí za hodinu saunování 105 korun, za 2 hodiny saunování pak jen 135 korun. O víkendech a svátcích stojí hodina saunování 125 korun, 2 hodiny sauny přijdou na 160 korun. Pro děti, studenty i seniory je vstupné do saun nižší. Od pondělí do pátku stojí hodina 75 korun, dvě hodiny pak 90 korun. O víkendech a svátcích je přijde hodina sauny na 85 korun, dvě hodiny na 110 korun. V první hodině sauny je navíc ve všech případech započítáno dalších 15 minut jako bonus.

Rozšíření saun

Ve smělých plánech Bosporu je v budoucnu rozšíření saun na wellness centrum, které by v maximalistické variantě mohlo nabídnout kromě finských saun také venkovní whirpool, zážitkové sprchy, tepidárium či Kneippův chodník. Pro saunový svět by to však znamenalo i změnu technologie a přestavba by tak byla velmi finančně náročná. Zatím proto zůstává otázka realizace ve hvězdách.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace