Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zahraniční investor vytvořil v Karviné 80 pracovních míst

20.10.2013
Zahraniční investor vytvořil v Karviné 80 pracovních míst

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Nezaměstnanost je pořád vysoká. Ilustrační foto

Korejský GS Caltex postavil továrnu v karvinské průmyslové zóně Nové Pole, dnes už zaměstnává 80 lidí, finálně může dát práci až 150 lidem.

V těchto dnech slavnostně zahájil  provoz. Moravskoslezské novinky o tom informovala mluvčí města Karviná Šárka Swiderová.

Dobré rozhodnutí

„Podařilo se nám před více než rokem získat korejského výrobce speciálních plastových granulí právě pro Karvinou, je to první továrna Caltexu v Evropě a  přinesla perspektivní práci pro Karviňáky v jiném odvětví než je těžba uhlí,“ řekl primátor Tomáš Hanzel (ČSSD).

„Zónu Nové Pole  jsme vybudovali už s tím, že tamní firmy nabídnou práci v jiném sektoru než je jednostranné zaměření na těžbu a dnes se ukazuje, že to bylo dobré rozhodnutí – má tam dnes práci už okolo dvou tisíc lidí a první část zóny máme už tři roky plnou, dostavovali jsme dalších 9 hektarů a získali pro město Caltex,“ připomněl primátor Hanzel.

Caltex produkuje plastové suroviny (granulát) pro další použití například při výrobě domácí elektroniky (pračky, sušičky, myčky, lednice) nebo pro automobilky (palubní desky, nárazníky…).

Karvinský provoz je vysoce automatizovaný a „čistý

Firma postavila vůbec první evropskou továrnu ve druhé etapě karvinské zóny Nové Pole a už dnes dodává především dalším korejským firmám v regionu, mj. Hyundai, slovenské KIA, do Polska firmám LG, Samsung.

Caltex má jinak tři závody v Koreji a dva v Číně.

V asijsko-pacifické oblasti je společnost Caltex lídrem na petrochemickém trhu a podobného úspěchu chce dosáhnout i v Evropě. Karvinský provoz je vysoce automatizovaný a „čistý“.

„Naši zákazníci mají továrny zde v Česku, ale také na Slovensku a v Polsku – Karviná je pro nás tedy strategicky výhodné místo. Do budoucna můžeme dát práci až 150 lidem, máme v plánu postupně navýšit výrobu o 70-80% oproti dnešnímu stavu – dnes vyrobíme asi 14 tisíc tun granulátu ročně, chceme se dostat na až na 50 tisíc tun v roce 2016. V Karviné jsme do výstavby továrny investovali 400 miliónů korun a vytvořili jsme už 80 pracovních míst, výroba je vysoce sofitiskovaná, automatizovaná,“ řekl  obchodní ředitel GS Caltex Czech  Younggill Sohn.

První velký investor

První etapa karvinské průmyslové zóny Nové Pole je plná: podniká tam 10 firem na 45 ha plochy, druhou etapu dostavělo město v roce 2010 a získalo prvního velkého investora i přesto, že okolo roku 2010 přišlo do ČR výrazně méně zahraničních firem.

V první etapě zóny vyrábějí firmy také komponenty pro automobilový průmysl, ale také materiály pro zdravotnictví, petrochemii nebo elektrotechnický průmysl. Ve druhé části zóny je zatím Caltex.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace