Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Oranžový senátor vyrazil na besedu s lidmi v neprůstřelné vestě

09.09.2013
Oranžový senátor vyrazil na besedu s lidmi v neprůstřelné vestě

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Starosta a senátor Petr Vícha

Maratón besed s obyvateli absolvoval minulý týden senátor a starosta Bohumína Petr Vícha (ČSSD) se svými místostarosty Lumírem Macurou a Igorem Bruzlem. V očekávání ostrých dotazů na sebe starosta oblékl neprůstřelnou vestou od strážníků.

Zbytečně, žádná vášnivá debata se nekonala. Kapesní nožíky, které tak měl pro vášnivé řečníky jako každý rok připraveny, nakonec dostali besedující za správné odpovědi na soutěžní otázky, které se týkaly Bohumína.

Bleskové jízdy Bohumínem

V průběhu tří dnů zavítala trojice hned do šesti městských částí Bohumína. Ukázalo se, že Bohumíňáky nejvíce všechny trápí rychlá jízda aut. „Vysoká rychlost, to byla jediná věc, která se opakovala na každém setkání. Pak se objevily drobné připomínky na neposečenou trávu, díru v silnici či poškozenou značku nebo chodník. Získali jsme tak spoustu drobných námětů na opravy, které můžeme velice rychle realizovat,“ konstatoval Petr Vícha.

Besedy s obyvateli městských částí se v Bohumíně uskutečnily už podevatenácté. Před dvaceti lety ještě město nemělo moderní komunikační nástroje jako televizi, internet, facebook či elektronickou informační službu E-info a osobní setkání tak byla jedním ze způsobů, jak veřejnost více informovat.

Velké investiční akce

„I když jsou teď informační možnosti obrovské, u osobních setkání rádi zůstáváme. Osvědčují se nám a jsou přínosná pro obě strany. Na besedy máme vždy připravenu krátkou fotografickou prezentaci o novinkách v Bohumíně a soutěže o ceny. Zároveň se těšíme na náměty a dotazy našich obyvatel. I když někdy dostaneme vyhubováno, vždy si odnášíme zajímavé podněty, a to je pro nás cenné," doplnil Vícha.

V průběhu letošních setkání se hovořilo o velkých investičních akcích v Bohumíně, a to rekonstrukci secesního Národního domu ve Starém Bohumíně, výstavbě kanalizace, protipovodňových hrází nebo nové sportovní haly. Nechyběly ani informace o e-aukcích na elektřinu či plyn, službě senior taxi či půjčkách na kanalizační přípojky.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace