Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

ADRA v Havířově nutně potřebuje další dobrovolníky

19.08.2013
ADRA v Havířově nutně potřebuje další dobrovolníky

Autor: Adra

Popisek: Ilustrační foto

Dobrovolníky do charitativního obchodu a sociálního šatníku v Havířově nutně potřebuje organizace ADRA, která ve městě působí. Hledá také dobrovolníky, kteří by se rádi zapojili do volnočasových aktivit pro mladé lidi s postižením.

Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Havířova Eva Wojnarová.  "Zveme mezi nás důchodkyně, maminky na mateřské dovolené, ale i ženy v produktivním věku, které momentálně nepracují. Potřebujeme pomoci při odebírání věcí, třídění šatstva, ukládání do regálů," vyjmenovává dobrovolnické činnosti vedoucí charitativního obchodu a sociálního šatníku v Havířově Marcela Holková. Charitativní  obchod a sociální šatník ADRA najdete na Dlouhé ulici 59.

ADRA rovněž hledá dobrovolníky, kteří by se rádi zapojili  do volnočasových aktivit pro mladé lidi s postižením. "Jedná se o aktivity s kulturní, sportovní a tvořivou náplní," vysvětluje poslání dobrovolníků vedoucí havířovské pobočky ADRY Hana Čadová. Školení pro zájemce o specifické dobrovolnictví ADRA z organizuje 24. září letošního roku od čtyř hodin odpoledne rovněž v pobočce Adry na Dlouhé třídě 59.

V současné době má havířovské centrum organizace ADRA 110 aktivních dobrovolníků, který věnují svůj čas, schopnosti a dovednosti seniorům, pacientům ve zdravotnických zařízeních i lidem se zdravotním postižením. Náplň jejich činnosti je velmi pestrá, lidé věnují této činnosti obvykle hodinu, dvě týdně. Za první pololetí letošního roku věnovali této činnosti bezmála 3200 hodin.

Sockraiální šatník dobře funguje již půl druhého roku

Sociální šatník a charitativní obchod na Dlouhé třídě v Havířově funguje už rok a půl a bezezbytku plní své cíle a poslání. Lidé sem mohou přijít denně mezi desátou a pátou odpoledne, v pátek od deseti do čtyř hodin, o víkendech je zavřeno. Ceny zboží jsou velmi výhodné, v sociálním šatníku dostanou potřební věci zdarma. Tržby z charitativního obchodu přispívají na charitativní programy Adry v Havířově.

Své dobrovolnické aktivity zahájila ADRA v Havířově v roce 2010. Město její aktivity vítá, mimo jiné symbolickým nájmem v sociálním šatníku na Dlouhé ulici nedaleko objektu Jitřenka přispívá ke zdárnému fungování zařízení.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace