Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ať žije česká justiční mafie, která rozdává výjimečné tresty, protože se jí to prostě hodí do krámu

23.06.2018
Ať žije česká justiční mafie, která rozdává výjimečné tresty, protože se jí to prostě hodí do krámu

Foto: TV Polar / repro

Popisek: Petr Kramný u soudu

VIDEO FOTOGALERIE Případ Petra Kramného, karvinského údržbáře, který si v roce 2013 vyjel s rodinou na dovolenou do Egypta, už příliš křiklavě ukazuje na to, že česká justice je slepá nikoliv díky nestrannému a spravedlivému pohledu na případ, ale slepá k důkazům a slovům odborníků, kteří rozsudek zpochybňují a o nichž mluví spolek Šalamoun. Kramný dostal výjimečný trest za vraždu své manželky a dcery v Egyptě. 28 roků odnětí svobody, kdy hlavní slovo měly nepřímé důkazy, mediální tlak a přizpůsobování si důkazních materiálů.

„Spolek Šalamoun provedl snad již stovky ad hoc konzultací s váženými, uznávanými a zkušenými odborníky nejen v České republice, ale i napříč Evropou. Mohu konstatovat, že k dnešnímu dni existuje celkem 9 závěrů v odvětví soudního lékařství, kdy 7 z nich příčinu smrti, tedy vraždu elektrickým proudem, vylučuje. I hokejovou matematikou se jedná o naprosto jednoznačný zápas,“ píše na svém webu spolek Šalamoun. A pokračuje: „Případ Petra Kramného je ukázkový případ klientelismu, osobních vazeb a osobních zájmů „velké ostravské rodiny” a dále ukázkovým příkladem naprostého selhání znalců obžaloby, kteří vyšli vstříc svým ostravským živitelům z řad Policie České republiky a patrně omylem si nálezy na tělech a orgánech Moniky a Kláry Kramných prostě vymysleli.“

Pochybnosti, přes které vlak nejede

Spolek Šalamoun zcela jasně deklaruje, že pochybnosti v případu Petra Kramného jsou natolik závažné, že na jejich základě nelze člověka odsoudit k žádnému, natož výjimečnému trestu. Trest je možné uložit pouze v případě, kdy nejsou v případu žádné zásadní pochybnosti. Česká justice tak, podle spolku Šalamoun, připravuje daňové poplatníky na pěkný veletoč, až Kramný bude žádat odškodnění za nespravedlivé odsouzení. Děsivá pak ve vyjádření spolku Šalamoun je skutečnost, že v případu jdou vypozorovat náznaky klientelismu v ostravské justiční rodině. Ruka ruku myje, že.

Pochybností je víc a víc

V prvních měsících, kdy se případ odhaloval, se vážně mluvilo o použití jedu. Obě oběti byly údajně otrávené. O jedu se hovořilo v původní verzi egyptských vyšetřovatelů. V české verzi už po jedu není ani stopy. Prim převzal elektrický proud. To ovšem spolek Šalamoun zpochybňuje už jen tím, že první pitva v Egyptě o popálení elektrickým proudem nemluví. Nemluví o ní ani první česká pitva. O „popravě“ elektrickým proudem se začalo mluvit až půl roku po pohřbení obětí. Zpětně se toto tvrzení tedy nedá vyvrátit.

Spolek Šalamoun oslovil také odborníky napříč Evropou, kterých se ptal, zda je možné z jednoho histologického řezu srdcem poznat, zda došlo k úmrtí vinou elektrického proudu, což je tvrzení obžaloby. Doposud se, jak říká spolek Šalamoun, ani jeden odborník nepřihlásil k tomu, že by něco takového bylo vůbec možné. Z jednoho řezu to prostě nejde zjistit.

Dohoda mezi Egyptem a ČR?

Spolek Šalamoun se pozastavuje i nad skutečností, že v době, kdy k úmrtí obou obětí došlo, se v Egyptě odehrála celá řada vražd podobného provedení, kdy oběťmi byli vždy občané členských zemí EU. S tím možná i souvisí utajená cesta pěti policejních důstojníků do Egypta, která proběhla osm dní po zatčení Petra Kramného. Tato cesta nebyla nikdy u žádného řízení zmiňována. Je tedy možné, že došlo k dohodě mezi českou a egyptskou stranou. Přece jen, turismus v Egyptě je vcelku lukrativní záležitost. Petr Kramný, „obyčejný“ údržbář z Karviné, ten má do statutu lukrativní záležitosti hodně daleko. Z hlediska systému jistě.

Tak mi to vyšlo...

Poslední akcí spolku Šalamoun jsou pochybnosti u jednoho ze zásadních „důkazů“ v případu Petra Kramného. A tím důkazem je věta: „Tak mi to všechno vyšlo, i v tom Egyptě," kterou měl pronést Petr Kramný při telefonním hovoru se svou tetou těsně po návratu z Egypta. Tato věta dokazuje, že Kramný měl pocit, že to prostě zkoulel v Egyptě, zkoulí to i u českých soudů. A jistě by to tak bylo… kdyby onu větu Kramný řekl. Což neudělal. A ověřit si to může každý z nás poslechem soudem povoleného odposlechu Kramného hovoru.

„Tento důkaz použitý všemi soudy, včetně Nejvyššího soudu České republiky, vzniká dne 6. 10. 2014, a to přepisem odposlechů v rámci Akce “Mony”, kdy odposlechy telefonní stanice Petra Kramného povolil mj. manžel předsedkyně senátu, která jej následně odsoudila k výjimečnému trestu odnětí svobody v trvání 28 let, JUDr. Karel Gil a vyhotovil jej kpt. PhDr. Alois Kubiena - jeden z vyznamenaných policistů v kauze Kramný,“ píše spolek Šalamoun a upozorňuje tak na velmi volné převyprávění hovoru Petra Kramného, které sepsal policista Alois Kubiena. Soudy tedy nikdy nevycházely ze samotného odposlechu (kde věta nezazněla), ale ze zápisu Aloise Kubieny (kde už věta zazněla, ale jen proto, že si ji Kubiena dovymyslel). Přepis k nahlédnutí v galerii.

Selhání českých soudů?

„Česká justice v této kauze fatálně selhala! Jedná se ale pouze o selhání, nebo o záměr policie a justice i za cenu manipulace s důkazy odsoudit nevinného člověka?? Přitom se zdaleka nejedná o první případ manipulace s důkazy v této trestní věci. Tady už se nejedná o výkon úřední moci, ale o zneužití úřední moci, tedy o justiční zločin!“ píše spolek Šalamoun a vyzývá všechny slušné státní zástupce, aby nemlčeli a dožadovali se skutečného uplatnění spravedlnosti.

Vložil: Štěpán Cháb

Galerie