Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Z platonické lásky přes seznamku se stal horor. Přijel, okradl ji a odešel na vlak

11.01.2018
Z platonické lásky přes seznamku se stal horor. Přijel, okradl ji a odešel na vlak

Autor: Youtube / repro

Popisek: Láska přes internet jako ve filmu se nekonala (na snímku Tom Hanks a Meg Ryan)

Přestože díky seznamce na internetu nalezla svou lásku spousta lidí a mnohým to dokonce vydrželo, ne všechny příběhy probíhají podle romantických očekávání. Ženy sice mohou potkat někoho, v kom najdou zalíbení a třeba i perspektivu, ale se stejnou pravděpodobností mohou narazit v lepším případě sukničkáře, ženáče, v horším úchyláky a dokonce i vrahy. V našem případě ženy na Karvinsku šlo naštěstí „pouze“ o zloděje.

S neznámým mužem si 52letá žena z Karviné začala psát přes internet. Padli si do oka přes jednu seznamku. Slovo dalo slovo a po dvou týdnech se rozhodli, že už nastal vhodný čas k osobnímu seznámení. O deset let mladší muž z Trutnovska sám navrhnul, že za ní do města přijede. A tak se i stalo. Dorazil v neděli odpoledne a pár si společně užil dva dny. Nechyběl ani alkohol, po kterém žena tvrdě usnula.

Nečekané probuzení ze sna

Když se probudila, muž už v bytě není. Jednoduše se vypařil. A kdyby jen to. K překvapení zjistila, že v bytě chybí také různé věci. Potenciální srdcový muž využil jejího spánku a odcizil notebook, mobilní telefon, telefon k pevné lince a několik kusů zlatých šperků, vše v hodnotě bezmála 24 000,- Kč. Nelenila a v pondělí krátce před půlnocí vyběhla ven.

Láska přes internet se nekonala

Štěstí ji v tomto případě přálo a na ulici narazila na policisty hlídkové služby a celá rozčílená jim ihned sdělila, že v bytě právě měla muže, který ji okradl, a protože měla dost času si ho prohlédnout, důkladně jim ho popsala. Policisté tak ihned vyrazili na vlakové nádraží, kde podezřelého zadrželi i odcizenými věcmi. Ještě v noci byly zahájeny úkony trestního řízení přečinu krádeže. Jak se ukázalo, žena nenalezla v seznámení přes internet opravdu žádné štěstí. Její vyvolený byl především zloděj. V rejstříku trestů měl již deset záznamů. 

Past na osamělá srdce

Podle studie britské univerzity v Leicesteru zná každý padesátý uživatel seznamky někoho, kdo byl přes seznamku  okraden. Suma sumárum je jenom ve Velké Británii 200 000 lidí, kteří naletěli na sladké řečičky všelijakým zlodějíčkům. Přinejmenším. Ne všichni podvedení totiž útok na svůj účet i city nahlásí policii. Málokdo je ochoten přiznat nahlas, že svojí naivitou přispěl podlému manipulátorovi do kasičky. 

 

 

Vložil: Jana Maisnerová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace