Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Díky e-aukci v Bohumíně ušetří za plyn a elektřinu až 15 procent

08.07.2013
Díky e-aukci v Bohumíně ušetří za plyn a elektřinu až 15 procent

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Díky elektronické aukci budou mít obyvatelé Bohumína brzy levnější energie.

Až o patnáct procent levnější elektřina a dokonce až o dvacet procent levnější plyn. Takové mohou být úspory Bohumíňáků i kohokoliv z České republiky, kdo se zapojí do elektronické aukce Bohumína na dodavatele energií.

Čím více lidí se do aukce přihlásí, tím větší úspory za elektřinu a plyn bude možné získat. Sběr přihlášek do e-aukce startuje od července na bohumínské radnici. Pro všechny zájemce je tato služba zcela zdarma. Moravskoslezskenovinky.cz o aukci informovala Lucie Balcarová, tisková mluvčí města Bohumína.

Levnější elektřinu či plyn mohou lidé získat i pro svou nemovitost v jiném městě

„Do e-aukce se mohou hlásit všichni obyvatelé Bohumína, vůbec nezáleží na tom, jestli bydlí v bytech či rodinných domech a jestli plynem topí či na něm jen vaří. E-aukci mohou využít také bytová družstva, živnostníci i firmy, ušetřit mohou opravdu všichni. Primárně je sice určena pro Bohumíňáky, ale přihlásit se do ní mohou i lidé z jiných koutů republiky, kteří mají zájem o levnější energie a jejichž město e-aukce na energie nepořádá nebo se do ní jen nestihli zapojit. Mohou to být třeba i rodinní příslušníci Bohumíňáků, jejich kamarádi či známí, kteří v Bohumíně vůbec nebydlí, ale chtějí platit méně za energie. Levnější elektřinu či plyn mohou Bohumíňáci získat třeba i pro svou nemovitost v jiném městě, klidně na opačném konci republiky. Na tom, odkud člověk je a kde se byt či nemovitost nachází, vůbec nezáleží,“ uvedl Marek Sobaniec z majetkového odboru bohumínské radnice.

Elektronickou aukci pro Bohumín uspořádá společnost Marandis, která vzešla z výběrového řízení. Jednu aukci uspořádá pro holding města a jeho společnosti a druhou aukci pak pro obyvatele.

Starosta vyzývá domácnosti ke sdružování, jen tak dosáhnou zajímavých slev

„Domácnosti jsou oproti městu a jeho organizacím v nevýhodě. Jako jednotlivci mají mnohem nižší objemy energií, a tím pádem těžší vyjednávací pozici. Když se však podaří spojit co nejvíce domácností dohromady, tak jejich společný objem energií je pro dodavatele natolik zajímavý, že jim nabídnou levnější ceny a v dražbě o nové klienty bojují. Proto čím více se nás do e-aukce zapojí, tím lepší získáme cenu,“ řekl starosta Bohumína Petr Vícha (ČSSD).

Celá akce probíhá pod záštitou města, a proto na radnici vznikne také kontaktní místo zprostředkovatelské společnosti Marandis. Ta bude jednotlivé zájemce evidovat a s jejich souhlasem je bude v dražbě také zastupovat.

Samotná e-aukce se uskuteční v polovině prázdnin a uzavírání smluv bude probíhat od září. Nové ceny budou platit dva roky, a to od 1. ledna 2014, s garancí neměnné ceny energií. Po uplynutí dvou let mohou občané smlouvu ukončit a opět si zvolit dodavatele elektřiny a plynu podle svého výběru.

Pozor na podvodníky!

„Už teď varujeme naše obyvatele před podvodníky a podomními prodejci. Je docela možné, že elektronická aukce pod záštitou města zburcuje dealery alternativních dodavatelů energií. Mohou vyrazit byt od bytu a i přes zákaz podomního prodeje se snažit na poslední chvíli přesvědčit domácnosti ke změně dodavatele energie. Není vyloučeno, že se uchýlí i ke lsti a budou lživě tvrdit, že pracují pro město. Lidé by proto měli být velmi ostražití, aby jim nenaletěli. Pracovníci Marandisu domácnosti osobně navštěvovat nebudou, svého zástupce budou mít pouze na radnici,“ varuje místostarosta Lumír Macura. Pokud by přesto někdo zazvonil u dveří bohumínské domácnosti a vydával by se za pracovníka Marandisu, která pro město připravuje elektronickou aukci, jednalo by se o podvodníka. V takovém případě by lidé neměli váhat a ihned by měli kontaktovat bohumínskou městskou policii na čísle 156 či mobilu 731 130 666.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL