Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bohumín má od soboty 15. republikový rekord. Po ukotrmelcování 100 kilometrů přišla řada na bezpečnost

30.10.2017
Bohumín má od soboty 15. republikový rekord. Po ukotrmelcování 100 kilometrů přišla řada na bezpečnost

Foto: Město Bohumín

Popisek: Průvod s bezepečnostními páskami prošel sčítací bránou

735 lidí s reflexní páskou na jednom místě je nový rekord, který vytvořili lidé v Bohumíně na sobotním Halloweenu. Trvalo rovných 25 minut, než všichni prošli sčítací branou, ve které byla komisařka pelhřimovské agentury Dobrý den. V pořadí je to již 15. rekord, který v Bohumíně získali.

Reflexní pásky pořádající agentura K3 Bohumín zvolila i proto, aby upozornila na důležitou otázku bezpečnosti chodců v ulicích právě v podzimních měsících, kdy šero a brzká tma dělají chodce neviditelnými pro řidiče. Proto je nutné, aby si uvědomili jak důležité je být dobře osvětlen, příp. jak mohou pomoci právě tyto bezpečnostní prvky. Agentura měla na rozdání 1850 reflexních pásek od sponzorů zejména z Bohumína, ale třeba i z BESIPu. Pásky, které zůstaly budou rozdány například v rámci akcí dětem v knihovně, v připravované pěvecké soutěži či budou přidány do mikulášských balíčků na akci spojené s nedílnou začátkem prosince.

V Bohumíně se bavili

Halloweensky nazdobený park Petra Bezruče v Bohumíně, kudy se ze sčítací brány vypravil lampiónový průvod, zdobilo i 38 dýní vytvořených dětmi z místních škol, družin i školek. A právě rekord s průvodem ukončili dvouhodinový halloweenský program, v němž návštěvníci mohli soutěžit nejen na pódiu, ale vyrobit si i strašidelného netopýra, poskládat tématické puzzle, připravit si kouzelnou hůlku, vytvořit dýni z nafukovacích balónků, rukou hledat v uzavřené strašidelné krabici, trefovat duchy, anebo si nechat namalovat obličej.

Bohumíňané ukotrmelcovali 100 kilometrů a 47 metrů

Bohumín je akutálně držitelem 15 českých rekordů. První získal v roce 2006, kdy zhruba dva tisíce Bohumíňáků ukotrmelcovalo během 11 hodin neuvěřitelných 100 kilometrů a 47 metrů. Druhý rekord se podařilo Bohumínu získat v roce 2008, kdy se na náměstí T. G. Masaryka sešlo 692 lidí s knihou v ruce. Třetí rekord Bohumíňáci vybojovali v roce 2009 díky neuvěřitelným 1 444 plyšákům na náměstí. Čtvrtý rekord získali Bohumínští v roce 2010, když se na náměstí sešlo 309 lidí se solí. Pátý a šestý rekord si Bohumín připsal v roce 2011. A to v červenci za náměstí Sv. Floriána, které se stalo svou rozlohou 56 m² nejmenším náměstí v České republice. Šestý rekord získal v říjnu za 326 lidí s novinami na náměstí. Sedmý rekord vybojovali Bohumíňáci v roce 2012, kdy na náměstí přišlo 254 lidí se vstupenkou z kulturní akce. Osmý rekord vybojoval Bohumín v roce 2013, kdy se na srpnových pivních slavnostech čepovalo neuvěřitelných 92 druhů piva. Bohumín tak překonal plzeňský rekord z roku 2009 z 83 čepovanými pivy na jednom místě.

Zvířecí rej

K osmi rekordům přibyl v roce 2014 devátý, kdy se při otevírání unikátní lanové atrakce pro děti i dospělé – Mauglího stezky ve zdejším Hobbyparku, sešlo na jednom místě 320 lidí s maskou zvířete. Desátý rekord si Bohumín získal v září 2014 Bohumín za svou sportovní halu, která je díky svým extrémním rozměrům největší sportovní plochou se čtyřmi hřišti pod jednou střechou zapsána v České knize rekordů. Jedenáctý rekord získal Bohumín za největší počet lidí pojídajících hroznové víno na jednom místě v časovém rozmezí 45 minut. Na zářijovém vinobraní jich „hrozno“ jedlo 425. Dvanáctý rekord získal Bohumín vloni na vánočních trzích, a to za nejvíce dopisů Ježíškovi vhodných do poštovní schránky za jeden jediný den. Bohumíňáci jich do schránky vhodili rovných 1240.

3901 kraslic, další rekord

Třináctý rekord vybojovaly letos v březnu Bohumíňačky Eva Holeszová a její dcera Iveta Bielá za nejvíce velikonočních kraslic vyrobených tradičními postupy. Ty za kalendářní rok vytvořily 3901 kraslic, a to voskovaných, škrábaných, vrtaných či drátkovaných ze slepičích, kachních, husích i pštrosích vajec. Odhadovaný čistý čas jejich práce byl až tři tisíce hodin. Čtrnáctý rekord si Bohumín letos v červnu připsal za rekordních 945 lidí provádějících v jednom okamžiku hru Bim bam bidi.

 

Zdroj: tisková zpráva

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb