Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Bohumíně se točí Prázdninový kolotoč, plný her a soutěží. Všechny akce jsou pro děti zdarma a jsou koncipovány od šesti do patnácti let. Mladší prckové se mohou zapojit v doprovodu dospěláka

20.07.2016
V Bohumíně se točí Prázdninový kolotoč, plný her a soutěží. Všechny akce jsou pro děti zdarma a jsou koncipovány od šesti do patnácti let. Mladší prckové se mohou zapojit v doprovodu dospěláka

Autor: mesto-bohumin.cz

Popisek: Bohumínský Prázdninový kolotoč vyvrcholí v neděli 28. srpna závěrečnou show s vyhodnocením a losováním

Tři týdny, plné zábavy, her i výletů, si užívají v červenci školáci v Bohumíně. Už posedmé pro ně připravilo město ve spolupráci se zdejšími spolky a sdruženími dopolední volnočasový projekt, nazvaný Prázdninový kolotoč.

Motivem letošního ročníku je objevování nových kontinentů, nazvané Cestování po tajemných koutech planety. Na děti čeká poznávání dalekých krajů prostřednictvím her a soutěží, sportovních aktivit, cyklovýletů i kolektivních her. Díky 'kolotoči' projdou děti křížem krážem celý Bohumín. Setkají se například s vodáky, hasiči, strážníky, výtvarníky, fotbalisty, sokoly, myslivci nebo cyklisty. Zavítají také do místního aquacentra a na adventure golf, ale čeká je i přespolní výlet do jeskyně Šipka a na hrad Štramberk.

Prázdninový kolotoč

„Děti, které zůstávají v létě v Bohumíně, s námi mohou prožít dny volna aktivně a zábavně. Pro nejšikovnější a nejpilnější účastníky chystáme věcné ceny, například populární společenské hry nebo sportovní vybavení. Celkový vítěz kolotoče se může těšit na hlavní cenu – tablet. Kromě hlavního programu denně probíhá i malý knihovnický kolotoč. V něm na děti čekají výtvarné dílny, kvízy i křížovky," prozradil za pořadatele ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.

Jednotlivé akce velkého kolotoče se konají ve všední dny až do pátku 29. července, zpravidla  od 9 do 12 hodin. Souběžně s ním se roztáčí v knihovně v centru Bohumína malý knihovnický kolotoč. Ten mohou děti navštívit nejen dopoledne od 9 do 12 hodin, ale také odpoledne od 13 do 17 hodin. Informace o kolotoči lze najít na webu www.bohumin.cz v sekci Volný čas, v kategorii Hry a zábava nebo na stránkách www.k3bohumin.cz.

Prázdninový kolotoč

Pořadatelé už teď evidují přes osmdesát přihlášených dětí. „Všechny akce jsou pro děti zdarma, musí se ale do projektu registrovat. To je možné v průběhu července na jakékoliv kolotočářské akci. Primárně počítáme s dětmi od šesti do patnácti let, ty mladší se mohou zapojit pouze v doprovodu dospěláka. Do Prázdninového kolotoče se mohou přihlásit i děti z okolních měst nebo třeba ty, které v Bohumíně budou trávit prázdniny u svých příbuzných,"řekl vedoucí sociálního odboru bohumínské radnice Daniel Ucháč.

Pro účastníky Prázdninového kolotoče je v neděli 28. srpna připravena závěrečná show s vyhodnocením a losováním. Ta se uskuteční ve  zdejším kině K3. Její součástí bude i vystoupení kouzelníka Tamasiana a také promítání filmu Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace