Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Dětský den v bohumínském Hobbyparku slavnostně odstartuje provoz Mauglího ranče. Kamerunské kozy a ovce se do něj přistěhovaly z ostravské ZOO, největší atrakcí farmy s domácími zvířaty jsou pávi

27.05.2016
Dětský den v bohumínském Hobbyparku slavnostně odstartuje provoz Mauglího ranče. Kamerunské kozy a ovce se do něj přistěhovaly z ostravské ZOO, největší atrakcí farmy s domácími zvířaty jsou pávi

Autor: mesto-bohumin.cz

Popisek: Kamerunské kozy se přestěhovaly do Mauglího ranče z ostravské ZOO

Farmu s domácími zvířaty, pro kterou Bohumíňáci vybrali jméno Mauglího ranč, slavnostně otevřou již tuto neděli 29. května odpoledne v bohumínském areálu pro děti Hobbypark hned vedle Mauglího stezky. Náklady na její vybudování byly asi 300 000 korun.

Farma vznikla na ploše 15 arů a má několik částí. Jedna z nich je dokonce přístupná i pro veřejnost, aby si děti mohly zvířata pohladit. „Nápad je starý několik let, dokonce jsme s ním počítali v našem strategickém plánu, a teď jsme našli finance na jeho realizaci. Několikrát jsme vyrazili 'na zkušenou' do ostravské ZOO, od níž jsme si v půlce května přivezli kamerunské kozy a ovce. Od místních chovatelů jsme zase nakoupili kačeny, husy i slepice, ale i krocany, králíky a morčata,“ uvedl Jan Rozsypal, ředitel městské společnosti Bospor, která areál spravuje.

U farmy nechybějí pro odpočinek návštěvníků dřevěné stoly s lavicemi a slunečníky. Lidé ohou zvířata pozorovat z vyvýšené plošiny, kde je umístěn zásobník na krmivo pro zvířata. Ranč má i svého hlídače, který bude dohlížet a regulovat množství návštěvníků ve veřejnosti přístupném výběhu, aby zvířata měla dostatek soukromí. Do výběhu budou moci zájemci vstoupit pouze ve vyhrazených hodinách, a to denně vždy od 10 do 13 hodin, o víkendech a svátcích navíc i odpoledne od 15 do 18 hodin. Ve výběhu bude moci být najednou maximálně deset lidí.

Zvláštní atrakcí nové farmy jsou také pávi. Ti se budou po dvouměsíční aklimatizaci volně pohybovat nejen Hobbyparkem, ale také celým sportovně-rekreačním areálem Bosporu i parkem Petra Bezruče.

Mauglího ranč
Otevření farmy pro zvířata bude součástí oslav Dne dětí, které v Hobbyparku odstartují v neděli 29. května ve 14 hodin. Mauglího ranč se otevře v 15:40 hodin. Na ty nejmenší proto čeká zábavné odpoledne, plné atrakcí. Připravena je pro ně zábavná show pro děti nebo vystoupení vítězů Bohumínské superstar. Nebudou chybět ani pohádkové hry a soutěže, skákadla, či rodeo trenažér. Připraven je ale také ekologický koutek i stánky s dobrůtkami. Navíc je pro každé dítě připraven malý dárek.

Areál Hobbyparku s Mauglího rančem i stezkou je otevřen denně od 5 do 21 hodin, na noc se jeho brány uzavírají. Na jeho bezproblémový chod dohlíží ve dne v noci hlídač. Kromě něj se na park včetně nové farmy zaměřují už od dubna i asistenti prevence kriminality. Ti na něj dohlížejí nejen přes den, ale i v noci.

Mauglího ranč

PROGRAM DĚTSKÉHO DNE

14:30 – 15:15 TIMBRE MUSIC (zábavná show pro děti)
15:15 – 15:40 BOHUMÍNSKÁ SUPERSTAR (zpěváci ze soutěže)
15:40 – 15:45 OTEVŘENÍ MAUGLÍHO RANČE (zvířecí farma)
15:45 – 16:45 HRY A SOUTĚŽE S PEJSKEM A KOČIČKOU
16:45 – 17:30 TIMBRE MUSIC (zábavná show pro děti)

PROGRAM EKOLOGICKÉHO KOUTKU

• SKÁKACÍ HRADY (popelářské auto, rychlovarná konvice)
• RODEO TRENAŽÉR (divoká láhev, kdo se na ní udrží co nejdéle?)
• WIPE OUT KONTEJNERY (nafukovací separační kontejnery, které se snaží soutěžící co nejrychleji přeskákat, ale i ti nejlepší z nich mohou spadnout do nafukovací skládky)
• ZDARMA TAŠKY NA TŘÍDĚNÝ ODPAD (na základě vyplněných dotazníků)
• VÝSTAVA TONDA OBAL (atraktivní pojízdná výstava o recyklaci)

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace