Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bohumínští úředníci se starostou zkontrolují město na kolech

23.05.2013
Bohumínští úředníci se starostou zkontrolují město na kolech

Foto: Město Bohumín

Popisek: Jedna z jízd zastupuitelů Bohumína

Bohumínští radní se ve čtvrtek vydají na kolech na kontrolu ulic města. Krajské listy.cz o tom informovala mluvčí radnice Lucie Balcarová. Peloton dvaceti bohumínských úředníků projede na kolech nejdříve centrem města a poté zamíří do míst, kde se opravují vnitrobloky mezi domy.

„Do sedel zasednou v 8 hodin ráno. Čeká na ně dvacetikilometrová trasa napříč šesti městskými částmi. Peloton povede starosta Petr Vícha (ČSSD), který je sám náruživým cyklistou. Sekundovat mu budou místostarostové Lumír Macura a Igor Bruzl (oba v ČSSD),“ uvedla Balcarová s tím, že tato cyklistická kontrola města se koná v Bohumíně už po šestnácté.

Starosta: Díky bicyklům známe problémy z terénu

Cyklistické prohlídky mají podle starosty Bohumína Petra Víchy už dlouhou tradici. „Osvědčilo se nám znát problémy nejen od stolu, ale také z terénu. A ač cílem není rozhodně sportovní výkon, tak letos máme trasu poměrně náročnou a dlouhou. Je to i tím, že se teď nakupila spousta věcí, které potřebujeme vidět na místě a rozhodnout o dalším postupu. Přestože nám dnes technika umožňuje prohlédnout si na poradách místo i v leteckém snímku, tak vidět je na místě ve všech souvislostech je vždy lepší. A projet si novou cyklostezku na kolech před kolaudací je dobrý základ pro možné drobné úpravy,“ prohlásil Vícha.  

Peloton dvaceti bohumínských úředníků projede na kolech nejdříve centrem města a poté zamíří do míst, kde se opravují vnitrobloky mezi domy. „Prohlédnou si také lokalitu „Osvěta“ v ulici Československé armády, kde by letos mělo vzniknout nové parkoviště. Z centra pak cyklistická výprava pojede přes Rafinérský lesík a Pudlov do městské části Vrbice ke zdejšímu sokolskému hřišti. Tam dělníci pracují na odvodňovacím příkopu. Zároveň nebude chybět ani prohlídka právě budovaných protipovodňových hrází. Odtud pak vyjedou úředníci do Pudlova, aby zkontrolovali nové nástupní místo pro vodáky u nově pojmenované Antošovické lávky,“ popsala trasu prohlídky mluvčí Balcarová. Zároveň podle jejich slov úředníci tady otestují novou stezku pro cyklisty a in-line bruslaře. Ta vede od lávky až na starobohumínské náměstí k Národnímu domu, kterého čeká už letos rekonstrukce za evropské peníze.

Trasa je dlouhá, zastávek kontroly hodně

„Ze Starého Bohumína se peloton vrátí přes druhou nově pojmenovanou Starobohumínskou lávku opět do centra města, konkrétně na sídliště v Nerudově ulici, kde v červenci začne výstavba Rákosníčkova hřiště. Odtud pojedou úředníci do parku Petra Bezruče, kde jsou vysázeny nové květinové louky, a kde vzniklo nové fotbalové hřiště s umělým zavlažováním. Letos by ve fotbalovém areálu měla přibýt ještě tribuna,“ uvedla Balcarová s tím, že z bohumínského parku pak vyrazí úředníci do Skřečoně, aby se projeli po téměř hotové městské cyklostezce. Cyklistickou kontrolu poté starosta se svým doprovodem zakončí v Záblatí, kde vznikla nová kanalizace.

Na radnici v Bohumíně vládne od posledních komunálních voleb v roce 2010 ČSSD, která má v 23členném zastupitelstvu 17 křesel. Starosta Petr Vícha vede Bohumín už od roku 1994 a zároveň je od roku 2006 senátorem. V bohumínském zastupitelstvu kromě ČSSD zasedá jeden zástupce TOP 09, dva komunisté a tři zástupci ODS. Ne všichni zastupitelé jsou totiž členy stran, které zastupují.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.