Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V areálu bohumínského Hobby parku vyrůstá farma s domácími zvířaty. Slepice a kačeny se už zabydlují, ovce a kozy přijedou z ostravské zoo

07.04.2016
V areálu bohumínského Hobby parku vyrůstá farma s domácími zvířaty. Slepice a kačeny se už zabydlují, ovce a kozy přijedou z ostravské zoo

Autor: mesto-bohumin.cz

Popisek: Nová atrakce pro děti u celé rodiny v parku Petra Bezruče slavnostně otevře v neděli 29. května

Farmu s domácími zvířaty, pro kterou Bohumíňáci vybrali jméno Mauglího ranč, právě dokončují v Bohumíně. Vyrůstá v centru města v parku Petra Bezruče v areálu pro děti Hobbyparku.

„Farma vzniká na ploše patnácti arů. Už je oplocena, hotovy jsou příbytky pro kačeny a slepice a právě se dokončuje salaš, v níž budou ustájeny kamerunské kozy a ovce a kde budeme skladovat krmivo, seno i podestýlku,“ uvedl Jan Rozsypal z městské společnosti Bospor, která areál spravuje. Součástí salaše bude i terasa se zastřešením, kde se zvířata budou moci schovat před sluncem či deštěm.

Mauglího ranč

Farma má několik částí, jedna z nich bude přístupná i pro veřejnost, aby si děti mohly zvířata pohladit. „Nápad je starý několik let, dokonce jsme s ním počítali v našem strategickém plánu a teď jsme našli finance na jeho realizaci. Několikrát jsme vyrazili 'na zkušenou' do ostravské ZOO, od níž v půlce května přivezeme ovečky i kozy. Od místních chovatelů jsme nakoupili kačeny i slepice, které se už v Hobbyparku zabydlují. Ve výběhu mají i malé jezírko,“ doplnil Jan Rozsypal.

Mauglího ranč

Kromě kačen se děti mohou těšit i na morčata. Zvláštní atrakcí nové farmy budou pávi, kteří se po dvouměsíční aklimatizaci budou volně pohybovat nejen Hobbyparkem, ale také celým sportovně-rekreačním areálem Bosporu i parkem Petra Bezruče. U farmy nebude chybět ani zásobník na krmivo pro zvířata. Náklady na její vybudování přijdou asi na 300 000 korun.

Nový zvířecí koutek v Hobbyparku v parku Petra Bezruče ponese název Mauglího ranč. Do ankety o její pojmenování dorazilo devadesát návrhů. Do finále Bospor vybral deset návrhů a Mauglího ranč získal nejvíc hlasů v internetové anketě na webu města, do které se zapojilo na 600 lidí. Autorkou vítězného návrhu je Blanka Koštová z Bohumína.

Mauglího ranč

Nová atrakce pro děti a celé rodiny bude v parku Petra Bezruče slavnostně otevřena v neděli 29. května v 15 hodin. Otevření farmy bude součástí oslav Dne dětí. Hobbypark je otevřen denně od 5 do 21 hodin, na noc se jeho brány uzavírají. Nová farma, která se v něm dokončuje, je rovněž oplocená. Od dubna se na celý park Petra Bezruče včetně Hobbyparku a nové farmy ve větší míře zaměří i asistenti prevence kriminality. Ti na něj budou dohlížet nejen přes den, ale i v noci. Jejich rajónem budou kromě parku i blízká hřiště.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace