Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V areálu bohumínského Hobby parku vyrůstá farma s domácími zvířaty. Slepice a kačeny se už zabydlují, ovce a kozy přijedou z ostravské zoo

07.04.2016
V areálu bohumínského Hobby parku vyrůstá farma s domácími zvířaty. Slepice a kačeny se už zabydlují, ovce a kozy přijedou z ostravské zoo

Autor: mesto-bohumin.cz

Popisek: Nová atrakce pro děti u celé rodiny v parku Petra Bezruče slavnostně otevře v neděli 29. května

Farmu s domácími zvířaty, pro kterou Bohumíňáci vybrali jméno Mauglího ranč, právě dokončují v Bohumíně. Vyrůstá v centru města v parku Petra Bezruče v areálu pro děti Hobbyparku.

„Farma vzniká na ploše patnácti arů. Už je oplocena, hotovy jsou příbytky pro kačeny a slepice a právě se dokončuje salaš, v níž budou ustájeny kamerunské kozy a ovce a kde budeme skladovat krmivo, seno i podestýlku,“ uvedl Jan Rozsypal z městské společnosti Bospor, která areál spravuje. Součástí salaše bude i terasa se zastřešením, kde se zvířata budou moci schovat před sluncem či deštěm.

Mauglího ranč

Farma má několik částí, jedna z nich bude přístupná i pro veřejnost, aby si děti mohly zvířata pohladit. „Nápad je starý několik let, dokonce jsme s ním počítali v našem strategickém plánu a teď jsme našli finance na jeho realizaci. Několikrát jsme vyrazili 'na zkušenou' do ostravské ZOO, od níž v půlce května přivezeme ovečky i kozy. Od místních chovatelů jsme nakoupili kačeny i slepice, které se už v Hobbyparku zabydlují. Ve výběhu mají i malé jezírko,“ doplnil Jan Rozsypal.

Mauglího ranč

Kromě kačen se děti mohou těšit i na morčata. Zvláštní atrakcí nové farmy budou pávi, kteří se po dvouměsíční aklimatizaci budou volně pohybovat nejen Hobbyparkem, ale také celým sportovně-rekreačním areálem Bosporu i parkem Petra Bezruče. U farmy nebude chybět ani zásobník na krmivo pro zvířata. Náklady na její vybudování přijdou asi na 300 000 korun.

Nový zvířecí koutek v Hobbyparku v parku Petra Bezruče ponese název Mauglího ranč. Do ankety o její pojmenování dorazilo devadesát návrhů. Do finále Bospor vybral deset návrhů a Mauglího ranč získal nejvíc hlasů v internetové anketě na webu města, do které se zapojilo na 600 lidí. Autorkou vítězného návrhu je Blanka Koštová z Bohumína.

Mauglího ranč

Nová atrakce pro děti a celé rodiny bude v parku Petra Bezruče slavnostně otevřena v neděli 29. května v 15 hodin. Otevření farmy bude součástí oslav Dne dětí. Hobbypark je otevřen denně od 5 do 21 hodin, na noc se jeho brány uzavírají. Nová farma, která se v něm dokončuje, je rovněž oplocená. Od dubna se na celý park Petra Bezruče včetně Hobbyparku a nové farmy ve větší míře zaměří i asistenti prevence kriminality. Ti na něj budou dohlížet nejen přes den, ale i v noci. Jejich rajónem budou kromě parku i blízká hřiště.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace