Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na radnici v Českém Těšíně září v únoru netradiční vánoční stromeček. Pod heslem Buďme vidět VŽDY a VŠUDE vyzývá k užívání reflexních prvků

16.02.2016
Na radnici v Českém Těšíně září v únoru netradiční vánoční stromeček. Pod heslem Buďme vidět VŽDY a VŠUDE vyzývá k užívání reflexních prvků

Autor: tesin.cz

Popisek: V únoru vánoční stromeček? Nelekejte se, úředníci se nezbláznili. Chtějí netradičním způsobem připomenout občanům zásady bezpečnosti na komunikacích.

Českotěšínští úředníci netradičním způsobem připomínají lidem potřebu využívání reflexních prvků při chůzi po komunikacích. Návštěvníky detašovaného pracoviště městského úřadu vítá vánoční stromeček na téma Buďme vidět VŽDY a VŠUDE.

„V souvislosti s novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích, který najdeme ve Sbírce zákonů pod číslem 48/2016, tímto netradičním způsobem vyzýváme lidi k zamyšlení nad svou vlastní bezpečností v silničním provozu. Měli jsme dobrý nápad a k tomu byl už jen krůček ke kreativní práci. Troufám si říci, že jde o kvalitní, i když netradiční výkon státní správy, který zrealizovali naši zaměstnanci. Jsou tvořiví a já osobně vítám a podporuji tuto iniciativu,“ uvedla vedoucí odboru živnostenského a dopravy Eva Widnicová.

A proč na vánočním stromku? Ten letošní ještě na chodbách pracoviště, které je umístěno ve staré budově školy, nezačal opadávat, a tak jej úředníci 'aktualizovali' na téma Buďme vidět VŽDY a VŠUDE. Větvičky zdrobí popis míst, kdy je člověk bez reflexních prvků v ohrožení, doplněný o reflexní nálepky. „Vánoce jsou především svátky rodinné. A proč nedat netradičně na vědomí všem rodinným příslušníkům, že zdraví a život máme jen jeden? Měli bychom se chránit nejen 'mimo obec', jak to nešťastně schválili ve výše uvedeném zákonu. Mlha, tma, déšť, oblíbené tmavé oblečení, to vše ovlivňuje negativně viditelnost. Proto buďme vidět VŽDY a VŠUDE!“ nabádá Widnicová. Dodává, že blikačky, reflexní pásky, vesty a další prvky se dají koupit už prakticky všude, v trafikách, na poště, ve sportovních prodejnách a jiných obchodech.

'Aktualizovaný' vánoční stromeček na chodbě úřadu připomíná nutnost používání reflexních prvků

'Aktualizovaný' vánoční stromeček na chodbě úřadu připomíná nutnost používání reflexních prvků

V Českém Těšíně trvá již čtvrtým rokem společná preventivní kampaň strážníků a policistů 'Za šera'. Chodce a cyklisty strážníci přímo v terénu upozorňují na nebezpečí, které jim akutně hrozí, pokud nejsou pro řidiče dobře viditelní. Zájemcům rozdávají reflexní pásky. Edukace na silnicích a chodnících je již vidět. Během poslední akce měl již každý čtvrtý chodec za šera nebo za tmy v málo osvětlených místech reflexní pásku, někteří byli osvětleni například blikačkou či jinou speciální svítilnou pro chodce. „Když jsme s tímto programem před více než třemi roky začínali, byl na krajnici pro řidiče viditelný málokdo,“ uvedl preventista MP Český Těšín Petr Glaic.

Panuje shoda, že když už je povinnost zakotvena v zákonu, pak neměla být vymezena pouze na silnice mezi obcemi, protože i na území obcí v okrajových částech jsou místa, kde panují zhoršené světelné podmínky, chybějí chodníky a lidé se pohybují po krajnici. Blikačku nebo reflexní pásku doporučuje městský úřad za soumraku i běžcům, chodcům nebo bruslařům v parcích a oceňuje, že blikačky používají za soumraku i jezdci na koních.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace