Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Volili jsme. Zvítězil staronový prezident Zeman.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Na radnici v Českém Těšíně září v únoru netradiční vánoční stromeček. Pod heslem Buďme vidět VŽDY a VŠUDE vyzývá k užívání reflexních prvků

16.02.2016
Na radnici v Českém Těšíně září v únoru netradiční vánoční stromeček. Pod heslem Buďme vidět VŽDY a VŠUDE vyzývá k užívání reflexních prvků

Autor: tesin.cz

Popisek: V únoru vánoční stromeček? Nelekejte se, úředníci se nezbláznili. Chtějí netradičním způsobem připomenout občanům zásady bezpečnosti na komunikacích.

Českotěšínští úředníci netradičním způsobem připomínají lidem potřebu využívání reflexních prvků při chůzi po komunikacích. Návštěvníky detašovaného pracoviště městského úřadu vítá vánoční stromeček na téma Buďme vidět VŽDY a VŠUDE.

„V souvislosti s novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích, který najdeme ve Sbírce zákonů pod číslem 48/2016, tímto netradičním způsobem vyzýváme lidi k zamyšlení nad svou vlastní bezpečností v silničním provozu. Měli jsme dobrý nápad a k tomu byl už jen krůček ke kreativní práci. Troufám si říci, že jde o kvalitní, i když netradiční výkon státní správy, který zrealizovali naši zaměstnanci. Jsou tvořiví a já osobně vítám a podporuji tuto iniciativu,“ uvedla vedoucí odboru živnostenského a dopravy Eva Widnicová.

A proč na vánočním stromku? Ten letošní ještě na chodbách pracoviště, které je umístěno ve staré budově školy, nezačal opadávat, a tak jej úředníci 'aktualizovali' na téma Buďme vidět VŽDY a VŠUDE. Větvičky zdrobí popis míst, kdy je člověk bez reflexních prvků v ohrožení, doplněný o reflexní nálepky. „Vánoce jsou především svátky rodinné. A proč nedat netradičně na vědomí všem rodinným příslušníkům, že zdraví a život máme jen jeden? Měli bychom se chránit nejen 'mimo obec', jak to nešťastně schválili ve výše uvedeném zákonu. Mlha, tma, déšť, oblíbené tmavé oblečení, to vše ovlivňuje negativně viditelnost. Proto buďme vidět VŽDY a VŠUDE!“ nabádá Widnicová. Dodává, že blikačky, reflexní pásky, vesty a další prvky se dají koupit už prakticky všude, v trafikách, na poště, ve sportovních prodejnách a jiných obchodech.

'Aktualizovaný' vánoční stromeček na chodbě úřadu připomíná nutnost používání reflexních prvků

'Aktualizovaný' vánoční stromeček na chodbě úřadu připomíná nutnost používání reflexních prvků

V Českém Těšíně trvá již čtvrtým rokem společná preventivní kampaň strážníků a policistů 'Za šera'. Chodce a cyklisty strážníci přímo v terénu upozorňují na nebezpečí, které jim akutně hrozí, pokud nejsou pro řidiče dobře viditelní. Zájemcům rozdávají reflexní pásky. Edukace na silnicích a chodnících je již vidět. Během poslední akce měl již každý čtvrtý chodec za šera nebo za tmy v málo osvětlených místech reflexní pásku, někteří byli osvětleni například blikačkou či jinou speciální svítilnou pro chodce. „Když jsme s tímto programem před více než třemi roky začínali, byl na krajnici pro řidiče viditelný málokdo,“ uvedl preventista MP Český Těšín Petr Glaic.

Panuje shoda, že když už je povinnost zakotvena v zákonu, pak neměla být vymezena pouze na silnice mezi obcemi, protože i na území obcí v okrajových částech jsou místa, kde panují zhoršené světelné podmínky, chybějí chodníky a lidé se pohybují po krajnici. Blikačku nebo reflexní pásku doporučuje městský úřad za soumraku i běžcům, chodcům nebo bruslařům v parcích a oceňuje, že blikačky používají za soumraku i jezdci na koních.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace