Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Baby taxi už vyjelo čtyřistakrát a bodovalo v celostátní soutěži. Jedna jízda přijde na pouhých patnáct korun

19.01.2016
Baby taxi už vyjelo čtyřistakrát a bodovalo v celostátní soutěži. Jedna jízda přijde na pouhých patnáct korun

Autor: mubo.cz

Popisek: Podle věku malých cestujících volí provozovatel bohumínského baby taxi typ vozu i autosedaček a převeze i kočárek

Už téměř rok křižuje Bohumínem baby taxi, které vozí maminky s dětmi do šesti let k lékařům. Jedna jízda v radnicí dotovaném taxíku stojí patnáct korun. Projekt funguje od začátku loňského března a navázal na obdobnou a žádanou službu po seniory – senior taxi. Za deset měsíců už taxík uskutečnil téměř 400 jízd, ujel tisíc kilometrů a město to stálo 22 000 korun.

„Baby taxi slouží tři čtvrtě roku a osvědčilo se. Průběžně posuzujeme seznam míst, kam maminky s dětmi, ale také starší osoby v rámci senior taxi vozíme, službu vyhodnocujeme a děláme drobné úpravy," uvedl starosta Bohumína Petr Vícha. Taxi zajíždí k ordinacím dětských lékařů v Nerudově a Čáslavské ulici a do bohumínské nemocnice. Jízda stojí pasažéry pouhých patnáct korun, zbytek dotuje město. Funguje v pracovní dny podle ordinačních hodin pediatrů, tzn. od 6:30 do 14 hodin. Objednávat si jej rodiče mohou na stejném telefonním čísle jako senior taxi, tedy 730 181 181. Sveze vždy jednoho dospělého s trvalým pobytem v Bohumíně a dítě, případně děti, do šesti let.

„Máme k dispozici tři vozy, z toho jeden větší až pro osm lidí. Na dispečinku stačí, aby rodiče nahlásili adresu a jak staré dítě nebo děti povezeme. Na požádání jsme schopni převézt i kočárek. Podle toho zvolíme typ auta a také autosedačky pro menší či větší děti. V akutních případech není nutné volat dopředu, při plánovaných prohlídkách dětí u lékaře je dobré objednat si taxi alespoň o den dříve,“řekl provozovatel taxislužby Jiří Malucha.

Baby taxi Bohumín

Nedávno dokonce bohumínský projekt bodoval v celorepublikové soutěži Komunální politik roku, která hledala zajímavé projekty na úrovni územní samosprávy. Celkem dorazilo sedm desítek projektů z let 2014 a 2015, které mezi sebou bojovaly v osmi kategoriích. Od sociální oblasti přes kulturu, sport, péči o děti, odpadové hospodářství či veřejnou zeleň až po dopravu a ekologii. Hodnotil se smysl projektů, jejich využití a společenský nebo ekonomický přínos. V kategorii Děti a rodiče zvítězilo bohumínské baby taxi a jako výhru získalo 20 000 korun a křišťálové srdce, které vyrobili skláři z Nového Boru. Finanční odměnu ze soutěže město použije na spolufinancování služby baby taxi.

„Baby taxi jsme zavedli jako nadstandardní službu. Šlo nám o to, abychom usnadnili především rodičům z městských částí situaci v nestandardním případě, jako je právě nenadálé onemocnění dítěte. Proto jsme volili zastávky v návaznosti na ordinace dětských lékařů a nemocnici. I důchodci, kteří využívají podobnou službu – senior taxi, jezdí hlavně k lékařům, protože ve svém věku už mají problémy s mobilitou,“ doplnil místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace