Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Baby taxi už vyjelo čtyřistakrát a bodovalo v celostátní soutěži. Jedna jízda přijde na pouhých patnáct korun

19.01.2016
Baby taxi už vyjelo čtyřistakrát a bodovalo v celostátní soutěži. Jedna jízda přijde na pouhých patnáct korun

Autor: mubo.cz

Popisek: Podle věku malých cestujících volí provozovatel bohumínského baby taxi typ vozu i autosedaček a převeze i kočárek

Už téměř rok křižuje Bohumínem baby taxi, které vozí maminky s dětmi do šesti let k lékařům. Jedna jízda v radnicí dotovaném taxíku stojí patnáct korun. Projekt funguje od začátku loňského března a navázal na obdobnou a žádanou službu po seniory – senior taxi. Za deset měsíců už taxík uskutečnil téměř 400 jízd, ujel tisíc kilometrů a město to stálo 22 000 korun.

„Baby taxi slouží tři čtvrtě roku a osvědčilo se. Průběžně posuzujeme seznam míst, kam maminky s dětmi, ale také starší osoby v rámci senior taxi vozíme, službu vyhodnocujeme a děláme drobné úpravy," uvedl starosta Bohumína Petr Vícha. Taxi zajíždí k ordinacím dětských lékařů v Nerudově a Čáslavské ulici a do bohumínské nemocnice. Jízda stojí pasažéry pouhých patnáct korun, zbytek dotuje město. Funguje v pracovní dny podle ordinačních hodin pediatrů, tzn. od 6:30 do 14 hodin. Objednávat si jej rodiče mohou na stejném telefonním čísle jako senior taxi, tedy 730 181 181. Sveze vždy jednoho dospělého s trvalým pobytem v Bohumíně a dítě, případně děti, do šesti let.

„Máme k dispozici tři vozy, z toho jeden větší až pro osm lidí. Na dispečinku stačí, aby rodiče nahlásili adresu a jak staré dítě nebo děti povezeme. Na požádání jsme schopni převézt i kočárek. Podle toho zvolíme typ auta a také autosedačky pro menší či větší děti. V akutních případech není nutné volat dopředu, při plánovaných prohlídkách dětí u lékaře je dobré objednat si taxi alespoň o den dříve,“řekl provozovatel taxislužby Jiří Malucha.

Baby taxi Bohumín

Nedávno dokonce bohumínský projekt bodoval v celorepublikové soutěži Komunální politik roku, která hledala zajímavé projekty na úrovni územní samosprávy. Celkem dorazilo sedm desítek projektů z let 2014 a 2015, které mezi sebou bojovaly v osmi kategoriích. Od sociální oblasti přes kulturu, sport, péči o děti, odpadové hospodářství či veřejnou zeleň až po dopravu a ekologii. Hodnotil se smysl projektů, jejich využití a společenský nebo ekonomický přínos. V kategorii Děti a rodiče zvítězilo bohumínské baby taxi a jako výhru získalo 20 000 korun a křišťálové srdce, které vyrobili skláři z Nového Boru. Finanční odměnu ze soutěže město použije na spolufinancování služby baby taxi.

„Baby taxi jsme zavedli jako nadstandardní službu. Šlo nám o to, abychom usnadnili především rodičům z městských částí situaci v nestandardním případě, jako je právě nenadálé onemocnění dítěte. Proto jsme volili zastávky v návaznosti na ordinace dětských lékařů a nemocnici. I důchodci, kteří využívají podobnou službu – senior taxi, jezdí hlavně k lékařům, protože ve svém věku už mají problémy s mobilitou,“ doplnil místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace