Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Už jste vystoupali na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd? Na Lysou horu můžete vyšlápnout i s komentátorem. Víme, o čem s vámi „poklábosí", bude to zábavné

05.06.2015
Už jste vystoupali na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd? Na Lysou horu můžete vyšlápnout i s komentátorem. Víme, o čem s vámi „poklábosí, bude to zábavné

Autor: beskydy-info.cz/

Popisek: Beskydy

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p. o. připravilo na prázdniny seriál komentovaných výstupů na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Výstupy začínají 13. června.

Šest výstupů, sedm zastavení

„V letošním roce jsme připravili celkem 6 výstupů na Lysou horu s průvodcem. Konkrétně se s námi mohou zájemci vydat 13. 6., 14. 7., 28. 7., 4. 8., 18. 8.a poslední možnost budou mít pak 19. 9.,“ říká Dagmar Janovská z Beskydského informačního centra.

Průvodce seznámí účastníky na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. 

Je to náročné. Ale nechybí odměna

Trasa je turisticky náročná, má převýšení 700 m a trvá 2-3 hodiny dle fyzických předpokladů účastníků. Odměnou však za náročný výstup bude za pěkného počasí překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty.

„Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se tímto stává zejména pro fyzicky slabší turisty či malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Cestou bude probíhat i vědomostní soutěž, jejíž odpovědi zazní v průběhu výkladu. Na samotném vrcholu pak bude vylosován jeden výherce, který obdrží balíček věnovaný Beskydským informačním centrem,“ dodává Janovská.

Jen když přeje počasí

Zájemci o výstup se mohou vždy hlásit na sobotní termíny do čtvrtku před samotným výstupem a pro úterní termíny do pondělí před samostatným výstupem vždy do 12.00 hodin na tel. čísle 558 676 909  nebo na e-mailu .

Sraz účastníků je vždy v 8.30 hod. u lanového centra Opičárna v Ostravici. Cena 50,-Kč/osoba. Počet osob ve skupině je omezen. Akce se koná pouze v případě příznivého počasí.

Obsáhlé slovo "Beskydy"... Hipoturistika, paragliding... 

Moravskoslezské Beskydy leží v nejvýchodnější části České republiky na hranici se Slovenskou a Polskou republikou. Nejvyšším vrcholem tohoto pohoří je právě Lysá hora s 1323 m.n.m. K dalším nejznámějším vrcholům patří Radhošť, Kněhyněnebo Smrk.

V roce 1973 byly Moravskoslezské Beskydy vyhlášeny Chráněnou krajinnou oblastí. Ppříroda Beskyd vybízí k rozmanitým sportovním aktivitám a příjemnému odpočinku. Nadchne místní folklór, lidová architektura a historie. Beskydy náleží k oblastem s bohatou tradicí, se kterou se setkáte na každém kroku. 

Beskydy jsou proslulé dobrým jídlem, kvalitním pivem a domácí pálenkou. Tradiční regionální kuchyně a zvyky zdejších lidí společně se zážitky z cest po Beskydách vyvolají pocit vrátit se zpět a okusit další nepoznané kouty. 

Na své si také přijdou vyznavači pěší, cyklo i hipoturistiky, paraglidingu a milovníci jízdy na horských kolech. Putování po horských stezkách nabízí úchvatnou zdivočelou krajinu, která se vystavuje na obdiv po celý rok. Beskydy nabízí hustou síť značených cyklotras nejen pro rodiny s dětmi, ale také obtížnější, které vedou až na vrcholky hor. Beskydami vedou i některé mezinárodní dálkové trasy jako např. Beskydsko-karpatská magistrála (276 km), Jantarová stezka (303 km) navazuje na tradici starodávné obchodní cesty.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace