Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Už jste vystoupali na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd? Na Lysou horu můžete vyšlápnout i s komentátorem. Víme, o čem s vámi „poklábosí", bude to zábavné

05.06.2015
Už jste vystoupali na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd? Na Lysou horu můžete vyšlápnout i s komentátorem. Víme, o čem s vámi „poklábosí, bude to zábavné

Autor: beskydy-info.cz/

Popisek: Beskydy

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p. o. připravilo na prázdniny seriál komentovaných výstupů na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Výstupy začínají 13. června.

Šest výstupů, sedm zastavení

„V letošním roce jsme připravili celkem 6 výstupů na Lysou horu s průvodcem. Konkrétně se s námi mohou zájemci vydat 13. 6., 14. 7., 28. 7., 4. 8., 18. 8.a poslední možnost budou mít pak 19. 9.,“ říká Dagmar Janovská z Beskydského informačního centra.

Průvodce seznámí účastníky na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. 

Je to náročné. Ale nechybí odměna

Trasa je turisticky náročná, má převýšení 700 m a trvá 2-3 hodiny dle fyzických předpokladů účastníků. Odměnou však za náročný výstup bude za pěkného počasí překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty.

„Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se tímto stává zejména pro fyzicky slabší turisty či malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Cestou bude probíhat i vědomostní soutěž, jejíž odpovědi zazní v průběhu výkladu. Na samotném vrcholu pak bude vylosován jeden výherce, který obdrží balíček věnovaný Beskydským informačním centrem,“ dodává Janovská.

Jen když přeje počasí

Zájemci o výstup se mohou vždy hlásit na sobotní termíny do čtvrtku před samotným výstupem a pro úterní termíny do pondělí před samostatným výstupem vždy do 12.00 hodin na tel. čísle 558 676 909  nebo na e-mailu .

Sraz účastníků je vždy v 8.30 hod. u lanového centra Opičárna v Ostravici. Cena 50,-Kč/osoba. Počet osob ve skupině je omezen. Akce se koná pouze v případě příznivého počasí.

Obsáhlé slovo "Beskydy"... Hipoturistika, paragliding... 

Moravskoslezské Beskydy leží v nejvýchodnější části České republiky na hranici se Slovenskou a Polskou republikou. Nejvyšším vrcholem tohoto pohoří je právě Lysá hora s 1323 m.n.m. K dalším nejznámějším vrcholům patří Radhošť, Kněhyněnebo Smrk.

V roce 1973 byly Moravskoslezské Beskydy vyhlášeny Chráněnou krajinnou oblastí. Ppříroda Beskyd vybízí k rozmanitým sportovním aktivitám a příjemnému odpočinku. Nadchne místní folklór, lidová architektura a historie. Beskydy náleží k oblastem s bohatou tradicí, se kterou se setkáte na každém kroku. 

Beskydy jsou proslulé dobrým jídlem, kvalitním pivem a domácí pálenkou. Tradiční regionální kuchyně a zvyky zdejších lidí společně se zážitky z cest po Beskydách vyvolají pocit vrátit se zpět a okusit další nepoznané kouty. 

Na své si také přijdou vyznavači pěší, cyklo i hipoturistiky, paraglidingu a milovníci jízdy na horských kolech. Putování po horských stezkách nabízí úchvatnou zdivočelou krajinu, která se vystavuje na obdiv po celý rok. Beskydy nabízí hustou síť značených cyklotras nejen pro rodiny s dětmi, ale také obtížnější, které vedou až na vrcholky hor. Beskydami vedou i některé mezinárodní dálkové trasy jako např. Beskydsko-karpatská magistrála (276 km), Jantarová stezka (303 km) navazuje na tradici starodávné obchodní cesty.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace