Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Osmnáctiletý mladík zemřel po aplikaci dávky pervitinu

31.12.2013
Osmnáctiletý mladík zemřel po aplikaci dávky pervitinu

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Drogy, ilustrační foto

KRIMI Kriminalisté obvinili devatenáctiletého mladíka a osmnáctiletou dívku ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obvinění poskytli osmnáctiletému mladíkovi pervitin, a muž v důsledku jeho užití zemřel. Obviněným hrozí trest odnětí svobody až na osmnáct let.

Moravskoslezští kriminalisté zadrželi devatenáctiletého mladíka z Třinecka, kterého měl v dubnu letošního roku kontaktovat osmnáctiletého zájemce o pervitin. Mladík měl s nabídkou oslovit spoluobviněnou osmnáctiletou dívku z Frýdecko-Místecka s tím, že zájemce jim předá za dávku pervitinu mobilní telefon. Transakce proběhla, přičemž kupující, který byl již pod vlivem pervitinu a alkoholu, si získanou dávku aplikoval. Došlo u něj však k poškození mozku, které zapříčinilo jeho smrt.

Na základě zjištěných skutečností obvinili krajští kriminalisté dvojici ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Mladíkovi je kromě výše uvedeného skutku kladeno za vinu, že již dříve na různých místech Třince prodal pětkrát za přesně nezjištěnou finanční částku pervitin právě zemřelému. Dále, ve stejném období prodal stejnou látku za několik tisíc korun dalšímu muži. Žena pak měla od začátku roku v několika případech dát či prodat pervitin několika osobám.

Soud rozhodl o vzetí obviněných do vazby. Dvojici hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let, a to i přesto, že nebyli doposud soudně trestáni. "Tragický následek, smrt teprve osmnáctiletého mladého muže v důsledku intoxikace pervitinem, je nevratný. Měl by být mementem pro další mladé lidi, kteří s drogami experimentují či je pravidelně užívají," dodala Soňa Štětínská.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL