Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Frýdek-Místek: Kdo chce stavět, bude to mít jednodušší

06.12.2013
Frýdek-Místek: Kdo chce stavět, bude to mít jednodušší

Autor: rodinny-dum-zdarma.cz

Popisek: Dům, ilustrační foto

Město Frýdek-Místek nabízí svým občanům novou bezplatnou službu, která zjednodušuje agendu spojenou s procesem "vyjádření k existenci sítí". Je určena zejména těm, kteří chtějí stavět nebo provádět stavební úpravy a potřebují k tomu stavební povolení.

„Vydání stavebního povolení se odvíjí mimo jiné od vyjádření správců sítí, které pozemkem vedou. Proto, aby stavebník neopomněl oslovit některého ze správců sítí, ale také proto, aby se zkrátila doba složitého vyřizování těchto dokumentů, jsme aktivovali službu e-UtilityReport, která tuto proceduru usnadní. Město zaplatí za její roční provozování zhruba osm tisíc korun. Stavebníky, kteří ji využijí, nestojí vůbec nic, je pro ně zdarma,“ řekl náměstek primátora Karel Deutscher (ČSSD).

Vytvořené žádosti jsou v souladu s platnou legislativou a obsahují veškeré informace

Využití a ovládání služby je snadné, intuitivní a doplněné nápovědou pro jednotlivé kroky. Na webu města, v sekcích O městě, Občan a Podnikatel, jsou odkazy s názvem „Žádost o vyjádření k existenci sítí“, jejich prostřednictvím je umožněn přístup ke službě. Žadatel je následně systematicky veden k vyplnění formuláře pro vytvoření „Žádosti o vyjádření k existenci sítí“.

Systém vygeneruje žádost všem dotčeným správcům inženýrských sítí a správcům, kteří jsou do služby aktivně zapojeni, žádost rovnou elektronicky odešle. Pro ostatní správce inženýrských sítí, kteří prozatím neumožňují příjem žádostí touto formou, systém vygeneruje PDF soubory, které lze vytisknout, vyplnit a svépomocí doručit. Vytvořené žádosti jsou v souladu s platnou legislativou a obsahují veškeré informace potřebné pro vystavení vyjádření správce.

"Ve spolupráci s provozovatelem služby (firma HRDLIČKA spol. s r.o.) byl pro působnost našeho stavebního úřadu sestaven registr správců, což je aktuální seznam správců, jejichž inženýrské sítě se na území ORP Frýdku-Místku vyskytují," dodala mluvčí města Jana Matějíková.

Služba e-UtilityReport tak představuje pro žadatele rychlý a bezplatný způsob, jak podat žádost o vyjádření správcům inženýrských sítí tak, aby nikdo nebyl opomenut a aby žádosti jednotlivým správcům nebyly odesílány nadbytečně.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace