Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Stihla jsem se rozejít s manažerem, zasnoubit, začalo to nabírat obrátky. Zpěvačka si ale soukromí chrání

13.11.2017
Stihla jsem se rozejít s manažerem, zasnoubit, začalo to nabírat obrátky. Zpěvačka si ale soukromí chrání

Foto: Facebook

Popisek: Ewa Farna pořád za svůj domov označuje Vendryni na Třinecku, i když pendluje mezi Prahou, Ostravou a Varšavou...

VIDEO Ewa Farna nemá na naší hudební scéně obdoby. Je populární už od třinácti let, za ta léta dospěla a z dívenky se stala žena. To vše pod dohledem celého národa. Nyní o Ewě vznikl dokument Neznámá známá, o kterém se rozpovídala na hudební televizi Óčko.

Ewa je napůl Polka a napůl Češka, populární je v obou zemích. Na scéně je už více jak deset let, což si dokument zasluhuje. Ewa se totiž mezi jinými dvacetiletými zpěvačkami vymyká. Musela dospět hodně rychle a brzy si osvojit také profesionální návyky: „Mám potřebu tohle uzavřít, protože teď je mi 24 a začínám tu etapu jako dospělá holka. Budu dělat pořád to samý, ale chci uzavřít roli dětské hvězdy. Chtěla jsem těch deset let nějak oslavit a ten dokument mi k tomu přišel jako nejlepší nápad,“ uvedla Ewa Farna pro televizi Óčko. 

Odchod od Leška nevysvětluje

Dokument se nakonec natáčel dva roky: „Je to pohled do zákulisí na práci, co všechno předchází tomu, než vlezete na pódium a taky o  mé cestě, jak jsem před zraky médií a lidí dorůstala. Původně jsem připravovala velký výroční koncert ve Fóru Karlín a říkala jsem si, že bych ten rok mohla mapovat tu cestu na ten koncert a vydat k tomu takový krátký dokument, jak se to připravovalo. Ale během toho jsem se stihla rozejít s managementem, zasnoubila jsem se a všechno začalo nabírat jiné obrátky.“ Právě epizoda, kdy Ewa Farna odešla od všemocného Leška Wronky, ale v dokumentu chybí. Přitom by bylo jistě velmi zajímavé Ewiny důvody vysvětlit a přidat také pohled z druhé strany…

 

Na hromádce nikdy

Podle recenzentů ostatně Ewa příliš mnoho ze svého soukromí nevyjevila, což nečiní ani běžně. Víme o ní, že kdysi dávno chodila s Tomášem Klusem, se kterým také uváděla vyhlášení ankety Slavík, poté randila s kolegou Marcusem Tranem a ještě poté s Martinem Chobotem, kterého si také letos v září vzala. Ač jde o mladé děvče, neuznává prý soužití na hromádce. Vliv katolického Polska je holt patrný. Ve filmu ale uvidíme třeba Ewiny rodiče: „Vypráví to můj příběh, je tam rozhovor s rodiči, vzala jsem kameru na místo, kde jsem vyrůstala. Jsou to věci, které třeba nikoho nepřekvapí, ale nikdy to neměli možnost vidět, protože jsem nikdy nepouštěla kameru domů. Jsou tam vysvětlené různé věci, dovysvětlené, proč to tak je,“ uvádí Ewa pro televizi Óčko.

 

Střih jako v Hollywoodu

Už z traileru je vidět, že je dokument vytvářen maximálně energicky a moderně, trochu připomíná třeba dokument o Lady Gaga, který nedávno vznikl. Dokument sestříhal někým nesnášený a někým milovaný Kamil Kazma Bartošek: „Jsou televizní střihači, kteří to udělají jako dokument. Ale já jsem chtěla, aby to bylo energické a živé a myslím, že je to hodně podobné zahraničním dokumentům, které mě hodně baví. Pak jsou střihači, kteří takto energicky stříhají, ale oni dělají klipy, které trvají čtyři minuty. Těm jsem se zas bála dát do rukou celovečerní dokument, který musí být nějak dramaturgicky postaven. Napadl mě Kazma, který dělá tak třicetiminutové díly a má to dramaturgicky postavené a říkala jsem si, že by to bylo ideální. Oslovila jsem ho a on to se svým týmem sestříhal,“ informovala v Óčku Ewa Farna.

 

Zbytek dokumentu dodám

Během dvou let se natočilo mnoho materiálu, který se pochopitelně do dokumentu celý nevešel: „Měli jsme sto hodin materiálu, což je hrozně moc na 75 minut a je tam podle mě tak deset různých cest, kterými by se šlo vydat. Nevlezlo se tam všechno, co bych tam chtěla, ale aby to dávalo smysl a  lidem to ukázalo to, co má, tak jsme vybrali tu základní linku. Chybí mi tam hrozně moc věcí, ale šlo to udělat jenom takhle. Materiálu mám tolik, že chci vymyslet nějaké speciály na Youtube, třeba pět, deset minut vždy o jednom tématu,“ slibuje Ewa pro Óčko.

 

 

Měls mě vůbec rád? 

Pamatuje si ještě někdo na song Měls mě vůbec rád, který Ewa prorazila? Tehdy třináctiletá holčička všechny překvapila perfektním zpěvem, ale také na její léta neuvěřitelně vyzrálou prezentací. Mnozí si sice trochu klepali na čelo, že třináctiletá dívka zpívá o zklamání v lásce, ale ze skladby byl obrovský hit. A Ewina kariéra se pod taktovkou Leška Wronky neuvěřitelně rozjela, desky, titulní skladby různých seriálů a hlavně statisíce fanoušků, v Česku, ale i Polsku.

V Česku se stala teprve v osmnácti porotkyní SuperStar, stejně jako  později v Polsku. Ewa z původně rukaté nohaté holky s rovnátky vyrostla v dívku s ženskými tvary, za což ji média několikrát nepěkně „sjela“. Ewa ale tvrdí, že je jí to úplně jedno, sama spokojená prý je a to i v lásce. Před pár měsíci se totiž vdala za dlouholetého partnera Martina Chobota. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková