Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nablýskaní veteráni dorazí do Frýdlantu a Frýdku-Místku. Na jubilejním dvacátém ročníku Beskyd rallye se sjede na 160 vozů a motorek

26.07.2017
Nablýskaní veteráni dorazí do Frýdlantu a Frýdku-Místku. Na jubilejním dvacátém ročníku Beskyd rallye se sjede na 160 vozů a motorek

Autor: www.frydekmistek.cz

Popisek: Sjezd veteránů

Město Frýdek-Místek se stane jednou ze zastávek moravské etapy Beskyd rallye, která se řadí k největším setkáním historických vozidel na Slovensku, v Čechách a střední Evropě. V pátek 28. července dorazí její účastníci na frýdecké Zámecké náměstí. Lidé se budou moci nechat unést nostalgickou krásou až sto šedesáti historických vozidel a motocyklů.

Jubilejní dvacátý ročník Beskyd rallye bude slavnostně zahájen již ve čtvrtek ve Frýdlantu nad Ostravicí. V podvečer se veteráni seřadí na parkovišti před kulturním domem. V pátek přijedou účastníci setkání historických vozů do Frýdku-Místku.

Mnoho národů, mnoho značek

„Kromě posádek z Čech a Slovenska očekáváme soutěžící z Francie, Německa, Polska, Belgie a Rakouska,“ uvedla mluvčí Beskyd rallye Erika Mošková.

Na náměstí ve Frýdku-Místku budou k vidění vozidla značek Praga Alfa, Tatra, Aero, Chrysler, Minerva AF, ale také Ford, Mercedes, Citroën, BMW, Jaguar, ale také například motorky Indian Chief nebo Harley Davidson sidecar.

Za tónů jazzu…

„Akce podobného typu jsou velmi atraktivní a vyhledávané. Letošní zastávka Beskyd rallye bude navíc zpestřením městské akce Jazz ve městě. Na náměstí tak bude v pátek odpoledne opravdu živo.  Nablýskané veterány a jejich posádky oděny často do dobového oblečení vytvoří příjemnou atmosféru, kterou od tří hodin podtrhne koncert místního Silesian Dixie Bandu hrajícího tradiční jazzové hity,“ zval na akci náměstek primátora Karel Deutscher.

Kouzlo veteránů bude ještě posíleno jazzem. Skupina Silesian Dixie Band, jež se řádí nejen ke stálicím frýdecko-místecké scény, zahájí v pátek hudební festival Jazz ve městě, který bude probíhat až do neděle. Páteční program završí na zámeckém nádvoří kapela, která na české jazzové scéně působí nejdéle - Pražský Big Band v čele s Milanem Svobodou. Vystoupí také Jazz kvartet Jiřího Stivína.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace