Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nablýskaní veteráni dorazí do Frýdlantu a Frýdku-Místku. Na jubilejním dvacátém ročníku Beskyd rallye se sjede na 160 vozů a motorek

26.07.2017
Nablýskaní veteráni dorazí do Frýdlantu a Frýdku-Místku. Na jubilejním dvacátém ročníku Beskyd rallye se sjede na 160 vozů a motorek

Autor: www.frydekmistek.cz

Popisek: Sjezd veteránů

Město Frýdek-Místek se stane jednou ze zastávek moravské etapy Beskyd rallye, která se řadí k největším setkáním historických vozidel na Slovensku, v Čechách a střední Evropě. V pátek 28. července dorazí její účastníci na frýdecké Zámecké náměstí. Lidé se budou moci nechat unést nostalgickou krásou až sto šedesáti historických vozidel a motocyklů.

Jubilejní dvacátý ročník Beskyd rallye bude slavnostně zahájen již ve čtvrtek ve Frýdlantu nad Ostravicí. V podvečer se veteráni seřadí na parkovišti před kulturním domem. V pátek přijedou účastníci setkání historických vozů do Frýdku-Místku.

Mnoho národů, mnoho značek

„Kromě posádek z Čech a Slovenska očekáváme soutěžící z Francie, Německa, Polska, Belgie a Rakouska,“ uvedla mluvčí Beskyd rallye Erika Mošková.

Na náměstí ve Frýdku-Místku budou k vidění vozidla značek Praga Alfa, Tatra, Aero, Chrysler, Minerva AF, ale také Ford, Mercedes, Citroën, BMW, Jaguar, ale také například motorky Indian Chief nebo Harley Davidson sidecar.

Za tónů jazzu…

„Akce podobného typu jsou velmi atraktivní a vyhledávané. Letošní zastávka Beskyd rallye bude navíc zpestřením městské akce Jazz ve městě. Na náměstí tak bude v pátek odpoledne opravdu živo.  Nablýskané veterány a jejich posádky oděny často do dobového oblečení vytvoří příjemnou atmosféru, kterou od tří hodin podtrhne koncert místního Silesian Dixie Bandu hrajícího tradiční jazzové hity,“ zval na akci náměstek primátora Karel Deutscher.

Kouzlo veteránů bude ještě posíleno jazzem. Skupina Silesian Dixie Band, jež se řádí nejen ke stálicím frýdecko-místecké scény, zahájí v pátek hudební festival Jazz ve městě, který bude probíhat až do neděle. Páteční program završí na zámeckém nádvoří kapela, která na české jazzové scéně působí nejdéle - Pražský Big Band v čele s Milanem Svobodou. Vystoupí také Jazz kvartet Jiřího Stivína.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace