Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bývalá textilka Slezan o víkendu přivítá milovníky pěnivého moku. Na Pivohraní se představí na dvacet místních pivovarů, znít bude odlehčený a alternativní punk a rock, na své si ale přijdou i nejmenší návštěvníci

02.08.2016
Bývalá textilka Slezan o víkendu přivítá milovníky pěnivého moku. Na Pivohraní se představí na dvacet místních pivovarů, znít bude odlehčený a alternativní punk a rock, na své si ale přijdou i nejmenší návštěvníci

Foto: Ilustrační foto visitfm.cz

Popisek: Na frýdeckomísteckém Pivohraní se letos představí dvě desítky pivovarů

Statutární město Frýdek-Místek pořádá prostřednictvím své organizace KulturaFM tradiční Veseléto, které nabízí zejména v době prázdnin na dvě desítky společenských, kulturních i sportovních akcí. V sobotu 6. srpna je na programu Pivohraní, které mělo loni premiéru a setkalo se s vysokou návštěvností a kladnými ohlasy. Letos se tato open-air akce uskuteční na nezvyklém, a o to zajímavějším místě v areálu bývalé textilky Slezan, v ulici Staroměstská ve Frýdku (naproti marketu Billa). Začne ve 14 hodin a vstup je zdarma.

„Letos jsme s majiteli budov bývalých slezanských podniků podepsali memorandum o spolupráci, jehož cílem je nejen chránit budovy s typickými prvky průmyslového dědictví, ale také oživit tyto v současnosti nefunkční průmyslové areály a otevřít je občanům. Prostory pro konání společenských akcí v těchto areálech jsou pro návštěvníky nové, netradiční, zajímavé a možná i tajemné, protože do nich dosud neměli přístup. Věřím, že akce, konané v bývalých textilkách Slezanu, přilákají spoustu návštěvníků nejen díky poutavému programu, ale také jedinečnému místu,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Frýdecké pivohraní

Program Pivohraní nabídne zábavu nejen dospělým, jak by se mohlo zdát, ale i dětem. Pro ty budou připraveny trampolíny, stolní fotbálek, ale i bublifuky či nafukovací balónky. A ti, kteří posbírají prázdné kelímky, dostanou i malou odměnu. Samozřejmostí budou velkokapacitní stany s posezením a spoustou stánků s pivy.

Frýdecké pivohraní

„Zlatavé moky bude na Pivohraní prezentovat a čepovat na dvacet pivovarů z našeho kraje, stojí za to je ochutnat. K tomu všemu bude hrát odlehčený a alternativní punk a rock. Zahraje například undergroundový Zpocený voko, punkově avantgardní Už jsme doma, vystoupí i charismatický písničkář Jiří Schmitzer, místní rockoví Downbelow, alternativně rocková Tichá dohoda a na závěr to rozjedou polští Akurat,“ prozradil Jakub Tichý z KulturyFM.

Frýdecké pivohraní

Na akci se představí:

Pivovárek Morava
Pivovar Koníček Vojkovice
Valašský pivovar v Kozlovicích
Městský pivovar Štramberk
Beskydský pivovárek v Ostravici
Pivovar Venuše
Pivovarský dům Ostrava
Svatovar - Pivovar Lipník
Minipivovar Vrabčák
Řemeslný pivovar Nachmelená Opice
Minipivovar Hukvaldy
Kunčický pivovar
Měšťanský pivovar v Poličce, a. s.
Slezský pivovar Havířov
Vsetínský minipivovar Valášek
Pivovar Kohutka
Pivovar BON
Rýmařovský pivovar (Frýdecký Florián)
Pivovar Garage
Minimipivovar Krmelín

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL