Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pečovatelské domy v Místku čekají stavební úpravy. Senioři žádali konkrétní odpovědi na otázky, týkající se nejen konkrétních úprav, ale i termínů zahájení a dokončení prací

07.07.2016
Pečovatelské domy v Místku čekají stavební úpravy. Senioři žádali konkrétní odpovědi na otázky, týkající se nejen konkrétních úprav, ale i termínů zahájení a dokončení prací

Autor: frydekmistek.cz

Popisek: Domy s pečovatelskou službou v Místku

Domy s pečovatelskou službou v ulici 17. listopadu v Místku dostanou ještě letos nová okna, vstupní dveře a zateplenou fasádu. Upraveny budou i balkony a k jednomu ze dvou domů bude přistavěn nový evakuační výtah. Cílem je snížit v domech náklady na vytápění, ale také zvýšit jejich estetickou úroveň a bezpečnost. O tomto a dalších věcech přišel informovat obyvatele pečovatelských domů náměstek primátora Jiří Kajzar se zaměstnanci magistrátu, kteří mají správu domů ve své kompetenci.

Senioři žádali konkrétní odpovědi na otázky, týkající se stavebních úprav, ale i termínů zahájení a dokončení prací. Náměstek primátora Jiří Kajzar připomněl, že záměr zateplit domy byl schválen již loni v květnu s tím, že realizován bude letos. Seniorům se také snažil vysvětlit, že nejen občané, ale i úředníci města bojují s administrativním šimlem. „Při vyřizování podkladů pro povolení stavby a následně pro výběr jejího dodavatele se musíme řídit lhůtami, které jsou dány zákonem, nelze je obejít ani zkrátit. Ještě složitější to je v souvislosti se žádostmi o dotace. Nároky na předložení potřebných podkladů a dokladů se stále zvyšují, ale i mění, čímž dochází k prodloužení termínů, a tím se oddaluje i termín vyhlášení zadávacího řízení na zhotovitele stavby,“ přiblížil náměstek Kajzar, který přesto všechno předpokládá, že práce by mohly být zahájeny nejpozději v září a dokončeny optimálně v prosinci tohoto roku.

Z důvodu časové náročnosti schvalovacích procesů poskytovatele dotace, které není město nijak schopno ovlivnit, není vyloučeno, že některé finální práce na fasádách objektů budou z důvodu klimatických podmínek dokončeny až na jaře příštího roku. Stavební práce budou zahrnovat výměnu starých dřevěných oken za plastové se žaluziemi, výměnu vstupních dveří, zateplení nejen pláště budov, ale také střech a stropních konstrukcí podzemního podlaží, aby byty v prvních patrech měly co nejmenší průnik chladu od podlahy. Úpravou projdou i balkóny, které získají nové zábradlí i dlažbu, přičemž bude upraven současný nevyhovující schod mezi úrovní podlah balkonu a pokoje. K jednomu z domů bude přistavěn také nový lůžkový evakuační výtah s nástupem z terénu, obdobný jako je ve vedlejším domě.

Náměstek primátora Jiří Kajzar při diskusi se seniory

Náměstek primátora Jiří Kajzar při diskusi se seniory

Senioři byli rovněž informováni, že v rámci zlepšení bydlení mohou zažádat o výměnu kuchyňských linek, koupelnových jader, podlah nebo dveří. Letos již město v domech s pečovatelskou službou zajistilo výměnu několika kuchyňských linek, které vyrobila a instalovala městská společnost TS, a. s. Žádosti mohou obyvatelé domů s pečovatelskou službou předávat městu prostřednictvím svého domovníka. Předběžné náklady úprav byly na základě projektové dokumentace vyčísleny na více než třicet šest milionů korun. Konečná cena ale bude známa až po ukončeném výběrovém řízení na dodavatele stavby a vyhodnocení žádosti o přidělení dotací, které by mohly činit až sedm milionů korun. „Cílem této investiční akce je zlepšit nejen venkovní stav domů, ale také vnitřní stav bytů, ve kterých senioři žijí, a přispět tak ke zvýšení kvality bydlení,“uzavřel náměstek Kajzar. 

Domy s pečovatelskou službou, jejichž zřizovatelem je město, nabízejí bydlení pro seniory, kteří vedou samostatný způsob života, případně s podporou pečovatelské služby, v samostatných bytových jednotkách o velikosti 1+0 a 2+0. Ve dvou samostatně stojících domech s pečovatelskou službou v ulici 17. listopadu je 105 bytů.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace