Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Frýdek-Místek přispěje Slezanu na fasádu tří budov. V dotačním programu na regeneraci objektů, které nejsou kulturními památkami, zůstalo ještě více než 480 000 korun. Zájemci o ně mohou žádat v rámci druhé výzvy

08.06.2016
Frýdek-Místek přispěje Slezanu na fasádu tří budov. V dotačním programu na regeneraci objektů, které nejsou kulturními památkami, zůstalo ještě více než 480 000 korun. Zájemci o ně mohou žádat v rámci druhé výzvy

Autor: frydekmistek.cz

Popisek: Jedna z budov Slezanu, které se díky dotaci dočkají nového 'kabátu'

Zastupitelé města rozhodli o poskytnutí neinvestičních dotací ve výši 516 500 korun na regeneraci tří objektů společnosti Slezan s historickou nebo historizující fasádou. Jedná se o objekty na ulici Těšínská, Beskydská (za Benzinou) a u vlakového nádraží.

„Peníze byly Slezanu přiděleny z dotačního programu na regeneraci objektů s historickou nebo historizující fasádou na území města, které se nacházejí mimo městské památkové zóny a nejsou zapsány v seznamu kulturních památek. Cílem tohoto programu je motivovat majitele historických budov, stojících mimo památkové zóny, k zachování, obnově a estetizaci fasád. Nechceme, aby při jejich opravách docházelo k jednoduchému obalení obvodových zdí polystyrenem a nanesením nové omítky, ale naopak chceme, aby nová fasáda měla historizující charakter s architektonickými prvky dané doby, aby zapadala do okolního prostředí a podobně, což je samozřejmě spojeno se zvýšenými náklady, které lze částečně uhradit právě z městského dotačního programu,“ řekl Karel Deutscher.

Slezan opraví tři budovy

Třípodlažní budova v ulici Těšínská dozná změn v rámci odstranění nevyhovujících a dodatečně osazených prvků a konstrukcí, zazděny budou některé průrazy zdi a opravou projde i fasáda části budovy. Celkové náklady na tyto úpravy jsou vyčísleny na 980 600 korun, dotace města je 294 100 korun.

V souvislosti s obnovou průmyslového areálu v ulici Beskydská 1488 bude opravena plastika na fasádě čelní zdi budovy, celá budova získá novou fasádu, ale i nová okna a dveře, zároveň budou odbourány i dodatečné přístavby. V tomto případě činí podpora města zejména v souvislosti s úpravou plastiky a fasády 150 400 korun z celkových nákladů na úpravy ve výši 501 500 korun.

U skladu bavlny v blízkosti vlakového nádraží budou odstraněny náletové dřeviny ze zdiva, opraveny a doplněny parapetní a římsové plechy i okapy a odstraněna bude i provizorní přístavba jednoho boxu. Náklady na tyto úpravy jsou vyčísleny na 240 200 korun, město se na jejich úhradě bude podílet částkou 72 000 korun.

Podmínkou je ukončení do konce listopadu

V programu bylo možné rozdělit jeden milion korun. K dispozici je tedy stále přes 480 000 korun. Zájemci o dotace budou moci předkládat žádosti v rámci druhé výzvy, a to od 18. června do 12. srpna 2016. Jednou z podmínek pro získání dotace je ukončení a vyúčtování projektu nejpozději do konce listopadu tohoto roku. „Maximální výše dotace na jeden projekt je do 30 procent uznatelných nákladů, nejvýše však 300 000 korun na jeden projekt,“ dodal Karel Deutscher.
Podmínky poskytnutí dotace v dokumentu Program regenerace objektů s historickou nebo historizující fasádou na území města Frýdku-Místku na rok 2016 – výzva č. 2.Cílem programu je motivovat majitele historických budov, stojících mimo památkové zóny, k zachování, obnově a estetizaci fasád.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace