Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hospic ve Frýdku-Místku jako jeden z mála provozuje město. Jeho klienti nyní mohou odpočívat ve stínu nového altánu a smlsnout si na dobrotách, připravených na ohni

02.06.2016
Hospic ve Frýdku-Místku jako jeden z mála provozuje město. Jeho klienti nyní mohou odpočívat ve stínu nového altánu a smlsnout si na dobrotách, připravených na ohni

Autor: frydekmistek.cz

Popisek: Frýdeckomístecký hospic pečuje o třicet nevyléčitelně nemocných klientů

Hospic ve Frýdku-Místku, který jako jeden z mála provozuje město, nabízí svým klientům i jejich rodinným příslušníkům služby na vysoké profesionální úrovni. Vedení hospice se snaží zpříjemnit pobyt v tomto zařízení nejen neustálým zvyšováním ošetřovatelského komfortu, ale také prostřednictvím volnočasových aktivit, které významně přispívají k celkové pohodě klientů.

„V loňském roce jsme pro naše klienty zřídili relaxační místnost s vířivou vanou, která sklidila veliký ohlas a je velice často využívána. V letošním roce jsme na rozlehlé zahradě vybudovali dřevěný altán. Zejména v letních měsících bude chránit před pálícím sluncem a poskytne klientům zastíněný a příjemný prostor pro vykonávání aktivizačních činností, ale také pro příjemně strávený čas po boku svých nejbližších,“ řekl ředitel hospicu Jan Jursa s tím, že u altánu je také ohniště. První společnou akcí bude 3. června, za příznivého počasí, smažení vaječiny.

V hospici je třicet lůžek pro nevyléčitelně nemocné, u kterých není možná léčba vedoucí k uzdravení, ale prostřednictvím paliativní péče lze zmírnit důsledky onemocnění. Jejich pobyt není časově omezen. Ubytováni jsou v nadstandardně vybavených jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou a televizí. Rodinní příslušníci mohou strávit noc poblíž svých blízkých na přistýlce, čehož rok od roku využívají stále více. V loňském roce využilo služeb a péče hospicu 227 nevyléčitelně nemocných.

Hospic Frýdek-Místek

„Hospic nabízí také odlehčovací službu pro osoby, o které je jinak pečováno v domácím prostředí, ale v rámci nutného odpočinku těch, kteří se o ně starají, mohou být umístěni v našem zařízení až devadesát dnů. Pro tento typ služby jsou v hospicu k dispozici čtyři lůžka. Loni jsme poskytli péči 66 uživatelům. Kromě toho máme také devět lůžek v rámci sociální služby, určené osobám, které již nevyžadují ústavní zdravotní péči, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu jsou odkázány na pomoc druhých a nemohou být propuštěny ze zdravotnického zařízení do doby, než jim bude zabezpečena pomoc blízké osoby nebo zajištěn pobyt v zařízeních sociálních služeb, například v domovech pro seniory, případně zajištěny terénní či ambulantní služby. Loni u nás bylo v rámci sociální služby dočasně umístěno 24 osob,“ dodal Jan Jursa.

„Po více než pěti letech provozu hospicu se ukazuje, že naše rozhodnutí vybudovat a provozovat tento typ zařízení bylo správné. O vysoké úrovni poskytované péče svědčí jednak permanentní zájem o služby hospicu, ale také děkovné dopisy pozůstalých a příbuzných klientů, využívajících odlehčovací nebo sociální služby, kteří si chválí nejen odbornost personálu, ale zejména jeho brilantně zvládnuté komunikační schopnosti a přívětivý a empatický přístup, což dělá toto zařízení vyhledávaným a úspěšným,“ řekl primátor Michal Pobucký. Hospic se těší také neustálému zájmu studentů zdravotnických oborů, kteří v něm chtějí vykonávat odborné stáže. K pravidelným praktikantům patří i studenti z Německa, kteří studují Péči o geriatrické klienty a každým rokem si pro výkon své praxe vyberou právě hospic ve Frýdku-Místku.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace