Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hospic ve Frýdku-Místku jako jeden z mála provozuje město. Jeho klienti nyní mohou odpočívat ve stínu nového altánu a smlsnout si na dobrotách, připravených na ohni

02.06.2016
Hospic ve Frýdku-Místku jako jeden z mála provozuje město. Jeho klienti nyní mohou odpočívat ve stínu nového altánu a smlsnout si na dobrotách, připravených na ohni

Foto: frydekmistek.cz

Popisek: Frýdeckomístecký hospic pečuje o třicet nevyléčitelně nemocných klientů

Hospic ve Frýdku-Místku, který jako jeden z mála provozuje město, nabízí svým klientům i jejich rodinným příslušníkům služby na vysoké profesionální úrovni. Vedení hospice se snaží zpříjemnit pobyt v tomto zařízení nejen neustálým zvyšováním ošetřovatelského komfortu, ale také prostřednictvím volnočasových aktivit, které významně přispívají k celkové pohodě klientů.

„V loňském roce jsme pro naše klienty zřídili relaxační místnost s vířivou vanou, která sklidila veliký ohlas a je velice často využívána. V letošním roce jsme na rozlehlé zahradě vybudovali dřevěný altán. Zejména v letních měsících bude chránit před pálícím sluncem a poskytne klientům zastíněný a příjemný prostor pro vykonávání aktivizačních činností, ale také pro příjemně strávený čas po boku svých nejbližších,“ řekl ředitel hospicu Jan Jursa s tím, že u altánu je také ohniště. První společnou akcí bude 3. června, za příznivého počasí, smažení vaječiny.

V hospici je třicet lůžek pro nevyléčitelně nemocné, u kterých není možná léčba vedoucí k uzdravení, ale prostřednictvím paliativní péče lze zmírnit důsledky onemocnění. Jejich pobyt není časově omezen. Ubytováni jsou v nadstandardně vybavených jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou a televizí. Rodinní příslušníci mohou strávit noc poblíž svých blízkých na přistýlce, čehož rok od roku využívají stále více. V loňském roce využilo služeb a péče hospicu 227 nevyléčitelně nemocných.

Hospic Frýdek-Místek

„Hospic nabízí také odlehčovací službu pro osoby, o které je jinak pečováno v domácím prostředí, ale v rámci nutného odpočinku těch, kteří se o ně starají, mohou být umístěni v našem zařízení až devadesát dnů. Pro tento typ služby jsou v hospicu k dispozici čtyři lůžka. Loni jsme poskytli péči 66 uživatelům. Kromě toho máme také devět lůžek v rámci sociální služby, určené osobám, které již nevyžadují ústavní zdravotní péči, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu jsou odkázány na pomoc druhých a nemohou být propuštěny ze zdravotnického zařízení do doby, než jim bude zabezpečena pomoc blízké osoby nebo zajištěn pobyt v zařízeních sociálních služeb, například v domovech pro seniory, případně zajištěny terénní či ambulantní služby. Loni u nás bylo v rámci sociální služby dočasně umístěno 24 osob,“ dodal Jan Jursa.

„Po více než pěti letech provozu hospicu se ukazuje, že naše rozhodnutí vybudovat a provozovat tento typ zařízení bylo správné. O vysoké úrovni poskytované péče svědčí jednak permanentní zájem o služby hospicu, ale také děkovné dopisy pozůstalých a příbuzných klientů, využívajících odlehčovací nebo sociální služby, kteří si chválí nejen odbornost personálu, ale zejména jeho brilantně zvládnuté komunikační schopnosti a přívětivý a empatický přístup, což dělá toto zařízení vyhledávaným a úspěšným,“ řekl primátor Michal Pobucký. Hospic se těší také neustálému zájmu studentů zdravotnických oborů, kteří v něm chtějí vykonávat odborné stáže. K pravidelným praktikantům patří i studenti z Německa, kteří studují Péči o geriatrické klienty a každým rokem si pro výkon své praxe vyberou právě hospic ve Frýdku-Místku.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace