Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Čínští „krtečci" se zotavují v českých lázních. Na Moravě odstartovaly ozdravné pobyty našich zahraničních přátel, potvrdil ministr zdravotnictví

13.06.2015
Čínští „krtečci se zotavují v českých lázních. Na Moravě odstartovaly ozdravné pobyty našich zahraničních přátel, potvrdil ministr zdravotnictví

Autor: Horské Lázně Karlova Studánka

Popisek: Čínské děti v Horských lázních

Počátkem června zahájila první skupina nemocných čínských dětí léčebný pobyt v Horských lázních Karlova Studánka na Bruntálsku. Skupina sedmdesáti devíti čínských dětí ze Šanghaje a Tianjin, které jsou postiženy řadou dýchacích onemocnění, se bude léčit v horských lázních s nejčistším vzduchem v České republice.

Leteckou přepravu uhradil nadační fond

Jedná se o unikátní projekt, připravený v součinnosti Ministerstva zdravotnictví České republiky, Čínské lidové republiky a Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce, zaměřený na propagaci a ekonomické oživení světově proslulého lázeňství.

Pobyty se konají pod osobní záštitou ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a zajištěny jsou Smíšenou česko-čínskou komorou vzájemné spolupráce společně s jejími partnery. Vše probíhá s podporou ředitele Horských lázní Karlova Studánka Radomíra Maráčka. Česká strana zajišťuje pobyt v ČR, letecká přeprava je realizována čínským Nadačním fondem.

Říkají si "Krtečci do ČR"

Samotné čínské děti se na pobyt v českých lázních velmi těšily a vybraly si přezdívku "Krtečci do ČR". „Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto považuji tento projekt za skvělou ukázku toho, jak mohou spolupracovat tak vzdálené a rozdílné země, jako je ta naše v srdci Evropy a nejlidnatější stát s mnohatisíciletou historií z Dálného východu. Věřím, že léčebný pobyt pomůže zlepšit zdravotní stav dětských pacientů a zároveň otevře poskytovatelům lázeňské péče nový trh, který pomůže světově proslulému českému lázeňství k další stabilizaci a rozvoji,“ říká ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Do České republiky přicestuje v průběhu tohoto roku postupně celkem 200 čínských dětí a do programu je zapojeno pět čínských provincií (Šanghaj, Tianjin, Hebei, Zhejiang a Peking), které mají podepsána Memoranda o spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR nebo s Českou republikou úzce spolupracují v oblasti zdravotnictví, školství, kultury, ekonomiky a obchodu.

Dohoda o dětských pobytech mezi Smíšenou česko-čínskou komorou vzájemné spolupráce a vládou města Šanghaje byla podepsána v dubnu 2015 za přítomnosti ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka v rámci projektu „Dny České republiky v Šanghaji“.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace