Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jak Palas pomohl podojit evropské dotace…Bulvár si posvítil na exministra a bývalého hejtmana, ten má z ostudy kabát

26.06.2014
Jak Palas pomohl podojit evropské dotace…Bulvár si posvítil na exministra a bývalého hejtmana, ten má z ostudy kabát

Autor: Archiv

Popisek: Jaroslav Palas

Penzion senátora, exministra zemědělství a někdejšího hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Palase (SPO) už není dominantou obce Ludvíkov. Jen o několik desítek metrů dál vyrostl nový sporthotel, na nějž zákonodárce podle deníku Blesk „pomohl podojit dotace".

Deník Blesk píše o stavbě nového „sporthotelu jako z alpského žurnálu", na niž padlo téměř 20 milionů z evropských dotací. „Projekt Sportovně relaxační centrum se squashem a lezeckou stěnou je spolufinancován EU..." rozhodl jednomyslně devítičlenný výbor Regionální rady Moravskoslezského kraje před dvěma lety.

Dotaci odhlasoval i tehdejší hejtman a podle Blesku i vášnivý běžkař Jaroslav Palas. Ten sám má své „panství" v Ludvíkově, které je vzdáleno jen asi 5 km od lázní Karlova Studánka v Jeseníkách. A to prý není všechno. „Od nového hotelu povede přibližně 50 kilometrů běžeckých stop, které se napojují na další oblíbené běžkařské úseky," prozradil Blesku Jan Peřinka, předseda občanského sdružení Lyžařské běžecké tratě Suchá Rudná, které za novostavbou hotelu stojí.

Peřinka spojení s Palasem popírá. Název hotelu by mohl hovořit o opaku

Deník spekuluje o tom, zda je to vše jen náhoda, nebo si tak „současný senátor Palas vylepšil vybavenost okolí dvougeneračního domku, jak svému penzionu říká". Na dotaz zákonodárce neodpověděl a Peřinka tvrdí, že jeho stavba nemá s Palasem nic společného.

„Dívejte se, pana Palase jsem viděl na regionální radě, ale tam byli i další starostové. Jinak s ním nemám žádné vazby," prohlásil. Dodal, že exhejtman neměl nikdy nic společného ani s jeho občanským sdružením. Název nového hotelu „PERAS" ale podle místních naznačuje právě spojení Peřinka-Palas.

Jaroslav Palas proslul především nechvalně známou kauzou Setuza, při které měl coby ministr zemědělství na svědomí prodej akcií státu lidem napojeným na kmotra Františka Mrázka a Tomáše Pitra. Za tuto aféru byl ČSSD vyloučen z parlamentních voleb v roce 2006.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace