Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vstupenky na Krnovské hudební slavnosti jsou v předprodeji

25.08.2013
Vstupenky na Krnovské hudební slavnosti jsou v předprodeji

Autor: KHS Krnov

Popisek: Plakát k akci

Krnovské hudební slavnosti 2013, které se v letošním roce budou konat již podvanácté, zahájily předprodej vstupenek. Letos poprvé přitom budou slavnosti trvat celých devět dní od 14. září do 22. září, a to na vybraných místech v Krnově.

K hlavním hvězdám tohoto podzimního krnovského svátku hudby budou patřit např. první dáma české operní scény, sopranistka Eva Urbanová, zpěvák Bohouš Josef s kapelou Burma Jones, populární kapela Buty či jeden z nejbrilantnějších kytaristů světa Lubomír Brabec spolu se špičkovým varhaníkem Alešem Bártou.

„Festivalovým programem tradičně navazujeme na úspěšnou programovou skladbu z minulých let. Naši návštěvníci si opět budou moci vybírat z široké škály hudebních směrů. Nezbytnou součástí festivalu je vážná hudba, v posledních letech také koncerty, jako jsou například filharmonie s populárním zpěvákem, dále lidová či folklorní hudba, ale i nejrůznější žánry současné moderní hudby,“ vysvětluje ředitelka krnovského informačního centra Kateřina Lindovská.

„Hudba se rozezní sály i komorními prostory, hrát se bude v kavárnách i na otevřeném jevišti Hlavního náměstí. Nemohu přitom vypíchnout jen jednoho konkrétního hosta slavností či jeden koncert. Záleží na vkusu každého návštěvníka a posluchače. Každý si jistě ale vybere,“ doplnila Lindovská.

Napříč hudebními žánry

Návštěvníci Krnovských hudebních slavností se mohou těšit například na oblíbený úvodní slavnostní koncert učitelů ZUŠ Krnov v Koncertní síni sv. Ducha, charismatického saxofonistu Pavla Nálepu v Bauerově kavárně nebo rockový kabaret originální kapely Vltava v Kofola music clubu. Na Hlavním náměstí, kde je vstup zdarma, vystoupí například Jiří Pavlica s ojedinělým hudebním tělesem Hradišťan, skupina Laura a její tygři, oblíbená kapela Buty či Bohouš Josef s populární poprockovou kapelou Burma Jones.

Velkým hudebním zážitkem pak bude koncert brilantního kytaristy Lubomíra Brabce a špičkového varhaníka Aleše Bárty v Koncertní síni sv. Ducha. Program slavností ale nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky, pro které je připravený zajímavý program v podobě varhanních koncertů a oblíbeného Hudebního domečku.

Vyvrcholením Krnovských hudebních slavností bude v neděli 22. září v Městském divadle Závěrečný galakoncert známé české operní divy, sopranistky Evy Urbanové v doprovodu šedesátičlenného orchestru opery Národního divadla moravskoslezského Ostrava.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace