Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Občané se mohou podílet na analýze hazardu v Krnově

12.07.2013
Občané se mohou podílet na analýze hazardu v Krnově

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Hrací automaty, ilustrační foto

Hazard patří podle občanů k největším problémům Krnova. Město se proto této problematice věnuje s cílem najít řešení, které by eliminovalo negativní stránky v podobě gamblerství a zničených osudů celých rodin.

Informoval o tom web města Krnova. Byla vytvořena pracovní skupina, která v současné shromažďuje informace z jiných měst, kde již mají se zákazem nebo omezením hazardu zkušenosti. Navázala také spolupráci s Institutem pro výzkum závislostí, který pro město zpracovává analýzu dopadu hazardu na obyvatele města, jež bude obsahovat i doporučená opatření.

„Pro větší objektivitu si necháváme zpracovávat ještě jednu nezávislou analýzu hazardu v Krnově. Do této se mohou zapojit i občané. Stačí, když na internetu vyplní krátký dotazník,“ uvedla místostarostka Renata Ramazanová. Odkaz na dotazník bude aktivní do 25. července.

Před tím, než zastupitelé definitivně rozhodnou, jak s hazardem ve městě naloží, budou varianty řešení projednány s občany. Stane se tak na podzim.

Gambling je problémem sta tisíců Čechů

Patologické hráčství je fenomén, kterému podléhá stále více lidí. V současné době se podle odhadů odborníků s touto závislostí potýká v České republice okolo sta tisíc lidí. Gambling jim způsobuje komplikace jak v oblasti pracovní a materiální, tak i v oblasti sociální a  rodinné. Závislost jako je patologické hráčství je podle odborníků srovnatelná se závislostí na drogách nebo alkoholu.

O to těžší je se vypořádat se skutečností, že z loterií a jiných podobných her jdou do městského rozpočtu miliony potřebných korun. Za loňský rok to bylo v Krnově více než 12 milionů korun, o šest milionů korun více než v roce 2011. Třetinu z této částky, čtyři miliony korun, město letos vloží do oblasti sportu, kultury a sociálních služeb. Jsou to peníze navíc, mimo běžnou částku, která je na veřejnou finanční podporu v rozpočtu města určena.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace