Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak to vypadá, když se prodává 31 + 1? Renesanční zámek s původními historickými klenbami a celkem 83 okny hledá majitele; je doslova za pusu

18.08.2017
Jak to vypadá, když se prodává 31 + 1? Renesanční zámek s původními historickými klenbami a celkem 83 okny hledá majitele; je doslova za pusu

Autor: www.naxos.cz

Popisek: Zámek Brantice

FOTOGALERIE Pokud přemýšlíte o změně bydlení a nejste žádný troškař, máte jedinečnou příležitost. Brantický zámek na Krnovsku je na prodej. Vzhledem k počtu pokojů se nemusíte bát, že byste byli při pořizování vybavení limitováni místem…

Zámek v Branticích u Krnova v podhůří Jeseníků v blízkosti hranic s Polskem postavil ve druhé polovině 16. století tehdejší kancléř krnovského knížectví Jeroným Reinwald.. Pokud má někdo o zámek zájem a chce jej koupit, měl by si připravit 16 milionů korun.

Nedokončená rekonstrukce

Renesanční stavbu s třiceti místnostmi s původními historickými klenbami, rozsáhlou půdou a s celkem třiaosmdesáti okny současný vlastník částečně rekonstruoval.

„Cílem nedokončené rekonstrukce bylo ubytovací zařízení hotelového typu s restaurací, vinárnou a také galerie. Ta měla vzniknout v největších místnostech zámku o rozloze 160 metrů čtverečních. Projekt počítá mimo jiné se 13 hotelovými pokoji,“ řekl Miroslav Sinér, ředitel ostravské pobočky agentury, která se na prodej větších komerčních nemovitostí soustředí.

Zámek charakteristický pískovcovou vázou s výjevy z antických bájí na nádvoří je podle Sinéra zajímavý i díky svému okolí. „Stojí na břehu řeky Opavy v bezprostřední blízkosti krásného zámeckého parku, který dříve patřil k zámku. Pozoruhodná je v něm například socha Herkula ze začátku 18. století,“ doplnil.

Ve dvou patrech je celkem 31 místností

Brantický zámek je trojkřídlá patrová budova s renesančními arkádami na nádvorní straně, která stojí na místě původní tvrze z roku 1499. Coby prostá jednopatrová budova byl zámek v 17. Století stavebně rozšířen o další dvě křídla a schodišťovou věž.  Jižní a západní křídlo pocházejí ještě z druhé poloviny 16. století, křídlo severní bylo dokončeno až na počátku 18. století, kdy byl zámek barokně přestavěn. V 19. století budovu klasicistně upravili vlastníci Khuenburgové. Dalšími majiteli zámku se stali od roku 1901 Lichtenštejnové, kteří jej užívali již jen jako úřednickou budovu.

Případný nový majitel koupí získá se zámkem také pozemek o celkové výměře 8 787 metrů čtverečních. Samotná budova je částečně podsklepena a má dvě nadzemní podlaží. V rámci rekonstrukce už byla vyměněna všechna okna a rozvody. Vnitřní prostor budovy je rozčleněn na 16 místností v prvním a 15 místností v druhém patře. Ve všech byla položena nová podlaha. Ve sklepení je místností celkem osm. Prostě, nekupte to.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na  

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace