Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Krnovská nemocnice má nové pracoviště ošetřovatelské péče. Tým do terénu bude ještě posílen. Čtěte, komu všemu může vyrazit na pomoc

11.10.2016
Krnovská nemocnice má nové pracoviště ošetřovatelské péče. Tým do terénu bude ještě posílen. Čtěte, komu všemu může vyrazit na pomoc

Autor: Nemocnice Krnov

Popisek: Krnovská nemocnice má nové pracoviště terénní ošetřovatelské péče.

Nové pracoviště Terénní ošetřovatelské péče (TOP) v říjnu uvedla do provozu krnovská nemocnice (Sdružené zdravotnické zařízení Krnov).

Defibrilátory, tlakoměry a další technika

Díky projektu vybudování TOP vzniklo nové technické zázemí pro terénní ošetřovatelskou péči v prostorách bývalého ředitelství krnovské nemocnice, terénní pracovníci získali nové dopravní prostředky, proběhla modernizace a obnova takového vybavení, jako jsou defibrilátory, tlakoměry a další malá technika.

Nemocnice investovala i do vzdělávání personálu a může tak do terénu posílat aktuálně tři ošetřovatelky s tím, že počítá ještě s dalším posílením terénního týmu. Ten je schopen v domácí péči pomáhat stomikům (pacientům s umělým vylučovacím vývodem), silným diabetikům, nechodícím a nesoběstačným pacientům a také jejich rodinám.

Mohou vyjíždět i mimo Krnov

„Pracoviště je zázemím zdravotníků, kteří vyjíždějí poskytovat do domácího prostředí péči o seniory, handicapované, znevýhodněné a nemocné ve vážném zdravotním stavu, abychom jim umožnili lépe zvládat nemoc v domácím prostředí,“ vysvětlil ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec. Podle náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Jiřího Martinka jde především o rozšíření žádané terénní péče krajské nemocnice. „Ode dneška mohou kvalifikovaní zdravotníci s touto významnou a potřebnou službou pravidelně vyjíždět i mimo Krnov,“ zdůraznil náměstek Martinek.

Celkové náklady na realizaci projektu jsou ve výši zhruba 1,4 milionu korun.  Z toho je zhruba 1,2 milionu korun hrazeno z prostředků Programu švýcarsko-české spolupráce. Náklady nad rámec dotace platí ze svého rozpočtu krnovská nemocnice.

A k tomu resuscitační postele, infuzní stanice, plicní ventilátory pro ARO...

Vedle pracoviště TOP krnovská nemocnice zprovoznila také nové radiodiagnostické zařízení – takzvaný skiagrafický stabilní komplet pro radiologické oddělení. Cena tohoto přístroje činila celkem 4,5 milionu korun. Prostředky na úhradu poskytlo v rámci širší dotace Ministerstvo zdravotnictví ČR.  

„Dotace byla ve výši 11 milionů korun a kromě radiodiagnostiky jsme za ni získali resuscitační postele, infuzní stanice, plicní ventilátory pro ARO a laparoskopické věže pro operační sály,“ upřesnil doktor Václavec. Také v tomto případě nemocnice uplatní i vlastní finance, zhruba 3,8 milionu korun, a v rámci velké investice doplní a modernizuje přístroje a vybavení napříč celou nemocnicí. Celá investiční akce tak bude dokončena do konce tohoto roku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace