Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Město Bruntál se snaží bojovat s nezaměstnaností. Zhruba tři stovky pracovních míst vzniknou díky automobilovému průmyslu, dalších více než padesát zajistí sociální podnikání v zemědělství

12.07.2016
Město Bruntál se snaží bojovat s nezaměstnaností. Zhruba tři stovky pracovních míst vzniknou díky automobilovému průmyslu, dalších více než padesát zajistí sociální podnikání v zemědělství

Autor: starostove-nezavisli.cz

Popisek: Bruntál připravuje mimo jiné projekt další průmyslové zóny

Vedení města Bruntálu se dlouhodobě zabývá problémem vysoké nezaměstnanosti v této části regionu. Na začátku volebního období připravilo několik důležitých kroků, jak tento nepříznivý trend zmírnit či kompletně vymýtit. Okolo tří stovek pracovních míst vznikne vybudováním automobilového průmyslu v Bruntálu. Přes dalších padesát zajistí sociální podnikání v zemědělství.

V loňském roce zaznamenali v Bruntálu několik poptávek od investorů, kteří by přímo ve městě chtěli podnikat. „V současné době se nám podařilo po téměř roce vyjednávání přivést nového investora z oblasti automobilového průmyslu. Firma se zabývá výrobou kabelové konfekce a spínačů,“ úvodem přiblížil bruntálský místostarosta Vladimír Jedlička.

V průmyslové zóně otevře firma v polovině července zcela nový provoz, který zajistí okolo tří nových pracovních míst. „Podíl našeho města bude ve vybudování infrastruktury – zastávky autobusu, parkoviště pro osmdesát automobilů a dobudování cyklostezky. Financovat to budeme z městského a krajského rozpočtu, jak nám bylo přislíbeno. Je to po dlouhých letech první velký investor, který hodlá v našem městě rozšířit svoji firmu,“ pokračoval místostarosta.

Sociální podnikání v zemědělství přinese přes 50 pracovních míst

Bruntálští neusnuli na vavřínech a aktivně pracují na dalším snižování nezaměstnanosti. Připravují projekt na vybudování další průmyslové zóny, tentokrát v západní části města – v prostranství bývalých kasáren. „I současní zaměstnavatelé hodlají v budoucnu rozšiřovat své provozy a tím vznikne další potřebnost pracovních sil,“ dodal Jedlička. Nezapomněl doplnit, že chystají vznik většího sociálního podniku, který bude zaměřený na zemědělství.

Sociální podnikání v oblasti zemědělství má pro Bruntál přinést minimálně padesát pracovních míst. Činnost by měla být zaměřena na pěstování či zpracování rostlinných produktů. „Zde by mohli být zaměstnáni lidé, kteří dlouhodobě nemohou najít práci, nebo lidé s nízkým vzděláním,“ uzavřel místostarosta Vladimír Jedlička. Se záměry městu významně pomohl poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.

 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace