Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Třinec: Oprava tří páteřních komunikací přinese problémy

01.04.2014
Třinec: Oprava tří páteřních komunikací přinese problémy

Autor: rszk.cz

Popisek: Práce na silnici, ilustrašní foto

Složitá dopravní situace a uzavírky čekají na Třinec v následujících pěti měsících. Důvodem jsou souvislé opravy tří páteřních komunikací - ulice 1. máje, Jablunkovská a ulice Frýdecká. Nejsložitějších bude pro řidiče osm dní od 5. do 13. května.

Informovala o tom mluvčí Třince Šárka Szlaurová. „Už delší dobu zaznamenáváme ze strany občanů požadavky na rekonstrukci povrchu na uvedených cestách. Konečně jsme se dočkali, Moravskoslezský kraj schválil peníze a stavební práce se mohou rozjet. S tím jsou samozřejmě spojeny i dopravní komplikace, ale věřím, že jsme dobře připraveni a následující měsíce zvládneme. Nelze vše provést mávnutím kouzelného proutku, proto s sebou uvedené rekonstrukce dočasně přinesou trochu nepohodlí, ale budeme se snažit, aby lidem zkomplikovaly život co nejméně. Věřím, že výsledek bude stát za to,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Nejsložitějších bude pro řidiče osm dní

Opravy byly zahájeny 24. března, kdy se stavaři pustili do obrub na silnicích Jablunkovská a 1. máje, což dopravní situaci ještě příliš nezatěřuje. Frézování vozovky a pokládka nového živičného povrchu, kdy řidiči budou moci jezdit pouze v jednom pruhu, začne 7. května u kruhového objezdu na náměstí T.G.Masaryka a bude postupovat směrem k městskému úřadu. Provoz bude řízen semafory.

Nejsložitějších bude pro řidiče osm dní, kdy bude muset být od 5. do 13. května zcela uzavřen úsek mezi světelnými křižovatkami od Pop Artu po Sting na ulici 1. máje a nebude možné ani odbočit na nadjezd k železárnám (na ul. Závodní). Rekonstrukce Jablunkovské a 1. máje skončí u kruhového objezdu za „Myší dírou“ na Nádražní ulici. I v tomto úseku bude provoz řízen semafory. Jako poslední přijde na řadu úsek od světelné křižovatky u Zobavy po kruhový objezd u náměstí TGM. Práce na Jablunkovské a 1. máje by měly být hotovy do 20. června.

Křižovatka u obchodního centra u Tesca bude po celou dobu rekonstrukce průjezdná

Následně se začne s opravou ulice Frýdecká. Vzhledem k náročnější použité technologii budou muset řidiči na této komunikaci počítat s úplnými uzavírkami. V první etapě projde rekonstrukcí úsek od lesa ke křižovatce u obchodního centra, poté bude následovat etapa od světelné křižovatky po vjezd do struskárny a nakonec přijde na řadu poslední úsek končící na světelné křižovatce u autobusového stanoviště.

Křižovatka u obchodního centra u Tesca bude po celou dobu rekonstrukce průjezdná, je však třeba počítat se zdržením na stavbou umístěných semaforech. Veškeré opravy všech třech ulicích by měly být ukončeny do poloviny srpna.

Investorem oprav je Moravskoslezský kraj jako vlastník uvedených silnic. Opravy vyjdou na zhruba 60 milionů, z čehož deseti miliony se na nich bude podílet i město Třinec, které bude financovat rekonstrukci obrub podél všech tří silnic a opravu povrchu chodníku na Frýdecké ulici.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace