Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ostrava Herobo: Ostrava a její negativa - smog

08.03.2013
Ostrava Herobo: Ostrava a její negativa -  smog

Vycházíte třeba hned z rána a vlastně kdykoliv ve městě na čerstvý vzduch a hned pochopíte, že slovo čerstvý není na místě.

Vždyť stačí si dát do vyhledávače pojem "ostravský vzduch" a hned pochopíte, nemusíte ani číst dále. V Evropě patří Ostrava mezi města s nejvíce znečištěným vzduchem v EU. V ČR je to dokonce rekordman, a překonává ho pravidelně pokud jen jiné město v blízkosti. Například takový Třinec. Z polské strany sem vanou výfuky velkých továren, přičemž se do díla vzduchu přidávají i mnohé podniky v Ostravě. Železárny, vysoké pece, různé druhy továren. Něco neuvěřitelně hnusné. Zejména pokud cítíte všude přítomen smrad spáleniny a to je přitom jen smog, který se stává pro Ostravu takovým synonymem jako kdysi bylo uhlí považováno za symbol Ostravy.


Zajímalo by mě, kdo vyřeší množství zdravotních problémů, které se neustále zhoršují a zhoršují. Neexistuje jednoznačný způsob obrany proti smogu lepší než zrušení továren, nebo jejich přechod na jiné místo, nebo spalování ... pokud to jde. Je neuvěřitelné, že zdravý člověk, který přichází do Ostravy je do dvou letech pozměněn na celý život a cítí se špatně i po návratu. Alergie, které se u něj nikdy neprojevili ani v rodině ničím podobným nikdo netrpí, vznikají při takto zaprášeném ovzduší. Nečistoty, prach a ještě k tomu islandská sopka a její prach, nadělají své. Také právě to, že zde zřejmě všichni kašlou na lidi a vypouští se jim další a další smog, tak právě proto jsem ráda, že jdu pryč z města.


Problémy člověka najednou nastanou při dýcháním. Stačí měsíc života v tomto městě a změní se vám naruby. Dokonce změní i vaše DNA, což dokázali vědci z Prahy teprve nedávno a mohli jsme výsledek sledovat v sobotu večer v jeden dubnový víkend v Televizních novinách. Je to tak. DNA se musí nějak poznačit a potomci takto poznamenaného člověka si odnesou malou informaci o zhoršeném zdravotním stavu. Můžete být pak velmi nadšený z toho, že Vaše děti si odnesou nějaké mikro vlastnosti pro Váš dlouhodobý pobyt v tomto městě. Ve městě smradu a špíny. Třeba však připomenout, že město se chce soudit se státem, že nic nedělá proto, aby smog z města zmizel. Celá tíha problému není na městě, ale na státu. Jenže co dělat, když smrad se zde drží az Polska přichází další? Těžko říci a navrhnout řešení. Určitě však vypouštět toho méně.


Na ulici Hornopolní, která je v Ostravě známá tím, že tam vyrostl velký hotel Orchard, tak je známá i množstvím paneláků a tvoří tak sídliště. Více k centru při ulici Českobratrská která směřuje k obchodnímu domu Futurum se nachází starý pivovar, který dodnes vyváří pivo značky Ostravar. Smutné je, že je neuvěřitelně nechutným "zpříjemněním" rušného sídliště, že je místem, kde se v jeho okolí pohybují neuvěřitelně mohutné zápachy z piva, zejména pro ty, co nenávidí smrad z piva, by tento závan nedělal dobře. Nevím, zda je právě smrad odsud tak nepříjemný jen mně, no je to opravdu záporně hodnotitelné místo v Ostravě.


- Bolesti hlavy
- Problémy s dýcháním
- Vznik alergií
- Zhoršení starších alergii
- Vznik astmatických onemocnění
- Bolesti hlavy
- Problémy spojené s přeplňováním nosu
- Otok očí, nosních sliznic a podobně


Léčba a vyléčení problémů je při zůstávání v tomto městě nemožná. Právě tyto komplikace jsou i důvodem, proč se moje maličkost chce vyzuřit na stránce o Ostravě a varovat před mínusy Ostravy. Lidé, kteří vyrůstali v horách, blízko Vysočiny, Krkonoš, Tater, na málo průmyslově poznamenaném kousku světa se po příchodu sem dočkají opravdu velmi rychlého výskytu problémů.

(Zdroj: Ostrava.herobo.com)

 

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace