Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ostrava Herobo: Ostrava a její negativa - smog

08.03.2013
Ostrava Herobo: Ostrava a její negativa -  smog

Vycházíte třeba hned z rána a vlastně kdykoliv ve městě na čerstvý vzduch a hned pochopíte, že slovo čerstvý není na místě.

Vždyť stačí si dát do vyhledávače pojem "ostravský vzduch" a hned pochopíte, nemusíte ani číst dále. V Evropě patří Ostrava mezi města s nejvíce znečištěným vzduchem v EU. V ČR je to dokonce rekordman, a překonává ho pravidelně pokud jen jiné město v blízkosti. Například takový Třinec. Z polské strany sem vanou výfuky velkých továren, přičemž se do díla vzduchu přidávají i mnohé podniky v Ostravě. Železárny, vysoké pece, různé druhy továren. Něco neuvěřitelně hnusné. Zejména pokud cítíte všude přítomen smrad spáleniny a to je přitom jen smog, který se stává pro Ostravu takovým synonymem jako kdysi bylo uhlí považováno za symbol Ostravy.


Zajímalo by mě, kdo vyřeší množství zdravotních problémů, které se neustále zhoršují a zhoršují. Neexistuje jednoznačný způsob obrany proti smogu lepší než zrušení továren, nebo jejich přechod na jiné místo, nebo spalování ... pokud to jde. Je neuvěřitelné, že zdravý člověk, který přichází do Ostravy je do dvou letech pozměněn na celý život a cítí se špatně i po návratu. Alergie, které se u něj nikdy neprojevili ani v rodině ničím podobným nikdo netrpí, vznikají při takto zaprášeném ovzduší. Nečistoty, prach a ještě k tomu islandská sopka a její prach, nadělají své. Také právě to, že zde zřejmě všichni kašlou na lidi a vypouští se jim další a další smog, tak právě proto jsem ráda, že jdu pryč z města.


Problémy člověka najednou nastanou při dýcháním. Stačí měsíc života v tomto městě a změní se vám naruby. Dokonce změní i vaše DNA, což dokázali vědci z Prahy teprve nedávno a mohli jsme výsledek sledovat v sobotu večer v jeden dubnový víkend v Televizních novinách. Je to tak. DNA se musí nějak poznačit a potomci takto poznamenaného člověka si odnesou malou informaci o zhoršeném zdravotním stavu. Můžete být pak velmi nadšený z toho, že Vaše děti si odnesou nějaké mikro vlastnosti pro Váš dlouhodobý pobyt v tomto městě. Ve městě smradu a špíny. Třeba však připomenout, že město se chce soudit se státem, že nic nedělá proto, aby smog z města zmizel. Celá tíha problému není na městě, ale na státu. Jenže co dělat, když smrad se zde drží az Polska přichází další? Těžko říci a navrhnout řešení. Určitě však vypouštět toho méně.


Na ulici Hornopolní, která je v Ostravě známá tím, že tam vyrostl velký hotel Orchard, tak je známá i množstvím paneláků a tvoří tak sídliště. Více k centru při ulici Českobratrská která směřuje k obchodnímu domu Futurum se nachází starý pivovar, který dodnes vyváří pivo značky Ostravar. Smutné je, že je neuvěřitelně nechutným "zpříjemněním" rušného sídliště, že je místem, kde se v jeho okolí pohybují neuvěřitelně mohutné zápachy z piva, zejména pro ty, co nenávidí smrad z piva, by tento závan nedělal dobře. Nevím, zda je právě smrad odsud tak nepříjemný jen mně, no je to opravdu záporně hodnotitelné místo v Ostravě.


- Bolesti hlavy
- Problémy s dýcháním
- Vznik alergií
- Zhoršení starších alergii
- Vznik astmatických onemocnění
- Bolesti hlavy
- Problémy spojené s přeplňováním nosu
- Otok očí, nosních sliznic a podobně


Léčba a vyléčení problémů je při zůstávání v tomto městě nemožná. Právě tyto komplikace jsou i důvodem, proč se moje maličkost chce vyzuřit na stránce o Ostravě a varovat před mínusy Ostravy. Lidé, kteří vyrůstali v horách, blízko Vysočiny, Krkonoš, Tater, na málo průmyslově poznamenaném kousku světa se po příchodu sem dočkají opravdu velmi rychlého výskytu problémů.

(Zdroj: Ostrava.herobo.com)